TravelLead – opinie i opis programu partnerskiego

TravelLead jest programem partnerskim z branży turystycznej, który pozwala zarabiać na promocji produktów turystycznych znanych portali takich jak wakacje.pl, easygo.pl czy wypoczynek.pl. Świetnie sprawdzi się na różnego rodzaju blogach i portalach poświęconych turystyce, choć nie tylko. Jak zarabiać i co powinniśmy wiedzieć?

Rejestracja w TravelLead

Sama rejestracja w TravelLead jest stosunkowo prosta i szybka, choć wymaga podania sporo danych. Podstawowe to oczywiście adres e-mail, imię, nazwisko oraz hasło. Do tego dochodzi pełny adres oraz PESEL lub NIP i REGON, w zależności od tego, czy rejestrujemy się jako osoba fizyczna, czy jako firma. Warto zwrócić uwagę, że mamy możliwość rejestracji również jako firma zagraniczna. Na koniec pozostaje nam podanie informacji dotyczących sposobu promowania oraz adres strony internetowej, jeśli posiadamy. Rejestracja jest oczywiście w pełni darmowa.

TravelLead – jak zarabiać?

TravelLead jest programem partnerskim, który świetnie sprawdzi się przede wszystkim na portalach oraz blogach turystycznych, ale również w social mediach. Jest to największy serwis internetowy sprzedający usługi turystyczne w Polsce, którego niewątpliwą zaletą jest bogata oferta wycieczek i szeroka gama narzędzi ułatwiających promowanie. Jedyną formą rozliczeń jest oczywiście model CPS, więc wynagrodzenie otrzymujemy tylko za sprzedaż (sama rezerwacja nie wystarczy).


jak założyć bloga

Założyć bloga możemy szybko i nawet całkowicie za darmo, a jego posiadanie otwiera naprawdę wiele możliwości zarobkowych. Programy partnerskie to tylko jedna z nich.


influencer marketing

Influencer to wpływowa osoba, która wykorzystuje swoje internetowe media i profile do zarabiania pieniędzy.


Informacje dostępne w panelu

Po zalogowaniu wita nas panel, który zawiera podstawowe informacje dotyczące statystyk z ostatnich 30 dni. Poza stroną główną, z lewej strony interesują nas następujące zakładki:

 • know how – wiele przydatnych informacji, które mogą pomoc w stawianiu pierwszych kroków z tym programem partnerskim,
 • kampanie – aktualne kampanie, w których możemy zarabiać wraz z materiałami promocyjnymi,
 • narzędzia – tutaj znajdują się narzędzia potrzebne do promowania poszczególnych ofert np. bannery, linki itp.
 • mój profil – szczegółowe statystyki z wybranych okresów,
 • rozliczenia – informacje dotyczące profilu,
 • moje konto – dane kontaktowe oraz te potrzebne do realizacji płatności.. 

Bannery

TravelLead ofertuje dwa rodzaje bannerów:

 • rotujące – automatycznie aktualizujące się pule reklamowe. Dzięki temu rozwiązaniu nie trzeba codziennie sprawdzać jakie promocje aktualnie są dostępne. Wystarczy wybrać rozmiar bannera i wkleić kod na swoją stronę,
 • tematyczne – bannery z poszczególnymi kierunkami turystycznymi lub skierowane do konkretnych grup odbiorców (np. singli).

Ile można zarobić?

Dla wielu osób część najważniejsza, czyli prowizje. W TravelLead są 3 poziomy premiowania, uzależnione od wyników:

 • Standard – 4% brutto do 50 000 zł,
 • Premium – 4,25% brutto od 50 000 do 100 000 zł,
 • Gold – 4,5% brutto powyżej 100 000 zł.

Status partnera Standard otrzymuje każda osoba przystępująca do programu partnerskiego. Status zmieniany jest automatycznie po każdym okresie, ale nie jest dawany na stałe. Uzyskany status możemy stracić, jeśli przychody w kolejnych okresach rozliczeniowych będą mniejsze.

Według dostępnych informacji, średnia wartość rezerwacji to 6000 złotych, więc w przypadku statusu partnera Standard, daje to 240 złotych prowizji za jedną rezerwację. Daje to spory potencjał zarobkowy w przypadku większej ilości rezerwacji.

Program poleceń TravelLead

TravelLead pozwala również pozyskiwać kolejnych partnerów w zamian za 4% zarobionych przez nich pieniędzy, oczywiście bez uszczerbku na ich zarobkach. Dodatkowo za pierwszą sprzedaż pozyskanego partnera otrzymujemy 100 złotych premii. Reflink do zapraszania wydawców znajduje się w zakładce „narzędzia”. Duża ilość subpartnerów może zagwarantować naprawdę niezły dochód pasywny.

Wypłata

Wypłata w programie partnerskim TravelLead realizowana jest raz w miesiącu, a środki zostają podsumowane do 21 dnia każdego miesiąca, za miniony miesiąc. Po wystawieniu faktury lub rachunku, w zależności od profilu działalności, otrzymamy zgromadzone środki bezpośrednio na wskazane konto bankowe.

Jak jeszcze zarabiać w internecie?

W internecie znajdziemy wiele różnych programów partnerskich, które pozwalają zarabiać niezłe pieniądze, choć w branży turystycznej nie ma za dużego wyboru. Co innego, jeśli miejsce, w którym mamy zamiar promować określone produkty porusza szerszą tematykę. Wtedy warto rozważyć skorzystanie również z pozostałych. Rzecz jasna, programy partnerskie to tylko jeden z wielu sposobów na zdobycie dodatkowych pieniędzy w sieci.


praca w domu i zarabianie przez internet

Pracować w domu i zarabiać przez internet możemy na wiele różnych sposobów, które różnią się od siebie stopniem skomplikowania oraz potencjałem zarobkowym.


Opinie o TravelLead

TravelLead to bardzo ciekawy program partnerski, pod warunkiem, że mamy odpowiednie miejsce do promowania ofert tego typu. Kilkaset złotych za jedną rezerwację to całkiem przyzwoita stawka, więc przy większej ilość może uzbierać się miesięcznie naprawdę spora kwota. Ma dobre opinie w internecie i ciekawe produkty, więc z pewnością warto dać mu szansę.

Macie jakieś doświadczenia z tym programem partnerskim? Podzielcie się opinią w komentarzu.

Dodaj komentarz