TravelLead

TravelLead

TravelLead jest programem partnerskim z branży turystycznej, który pozwala zarabiać na promocji produktów turystycznych znanych portali takich jak wakacje.pl, easygo.pl czy wypoczynek.pl. Jak to dokładnie wygląda?

Rejestracja w TravelLead

Sama rejestracja w TravelLead jest bardzo prosta, szybka i nie wymaga podawania wielu danych. Podstawowe to oczywiście login, hasło oraz informacja odnośnie posiadanej strony internetowej (nie jest wymagana).

Program partnerski przeznaczony jest zarówno dla osób fizycznych, jak i firm. Kolejnym i ostatnim już krokiem, jeśli o rejestrację chodzi jest uzupełnienie danych kontaktowych.

Zarabianie w TravelLead

Po zalogowaniu wita nas bardzo prosty panel, w zasadzie tylko z kilkoma podstawowymi informacjami widocznymi z prawej strony oraz 4 zakładkami:

  • narzędzia – tutaj znajdują się bannery potrzebne do promowania ofert,
  • statystyki – szczegółowe statystyki z wybranych okresów,
  • rozliczenia – jak wyżej, z tą różnicą, że chodzi o rozliczenia,
  • moje konto – dane kontaktowe oraz te potrzebne do realizacji płatności.. 
Bannery w TravelLead

TravelLead ofertuje dwa rodzaje bannerów:

  • rotujące – automatycznie aktualizujące się pule reklamowe. Dzięki temu rozwiązaniu nie trzeba codziennie sprawdzać jakie promocje aktualnie są dostępne. Wystarczy wybrać rozmiar bannera i wkleić kod na swoją stronę,
  • tematyczne – bannery z poszczególnymi kierunkami turystycznymi lub skierowane do konkretnych grup odbiorców (np. singli).

Ile można zarobić z TravelLead

Dla wielu osób część najważniejsza, czyli prowizje. W TravelLead są 3 poziomy premiowania, uzależnione od wyników:

  • Standard – 4% brutto do 50 000 zł,
  • Premium – 4,25% brutto od 50 000 do 100 000 zł,
  • Gold – 4,5% brutto powyżej 100 000 zł.

Status partnera Standard otrzymuje każda osoba przystępująca do programu partnerskiego. Status zmieniany jest automatycznie po każdym okresie, ale nie jest dawany na stałe. Uzyskany status można stracić, jeśli przychody w kolejnych okresach rozliczeniowych będą mniejsze.

Według dostępnych informacji, średnia wartość rezerwacji to 6000 złotych. W przypadku statusu partnera Standard, daje to 240 złotych prowizji za jedną rezerwację. Daje to spory potencjał zarobkowy w przypadku większej ilości rezerwacji.

Program partnerski TravelLead

TravelLead pozwala również pozyskiwać kolejnych partnerów w zamian za 4% zarobionych przez nich pieniędzy, oczywiście bez uszczerbku na ich zarobkach.

Alternatywa dla TravelLead

W internecie dostępnych jest wiele różnych programów partnerskich, które pozwalają zarabiać niezłe pieniądze, choć w branży turystycznej nie ma za dużego wyboru. Co innego, jeśli miejsce, w którym mamy zamiar promować określone produkty porusza szerszą tematykę. Wtedy warto rozważyć skorzystanie również z innych programów partnerskich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *