Praca w domu

praca w domu

Sporo ludzi w dalszym ciągu nie wie co chce w życiu robić i szuka swojej idealnej pracy. Dla wielu z nich praca w domu okazuje się być świetnym rozwiązaniem mającym wiele zalet. Praca w domu pozwala zarobić często również sporo większe pieniądze jak pracując na etacie. Choć często używa się sformułowania „praca w domu” to niekoniecznie musi to odbywać się właśnie tam. W dzisiejszych czasach internet dostępny jest niemal wszędzie i większość ludzi ma do niego dostęp.

Na stronie opisanych zostało wiele metod pozwalających zarabiać pieniądze nie ruszając się z domu. Możliwe, że praca w domu stanie się również Twoim głównym źródłem utrzymania.

Praca w domu związana z twórczością własną

 • Zarabianie na blogu – w dzisiejszych czasach do założenia bloga nie potrzeba jakichś szczególnych zdolności by założyć bloga lub stronę internetową. Często ogranicza się to tylko do założenia konta na odpowiedniej platformie. Popularny blog po pewnym czasie sam będzie na siebie zarabiał.
 • Zarabianie na grach jest dość ogólnym pojęciem, ale są różne możliwości by to robić. Można więc połączyć przyjemne z pożytecznym i czerpać z tego dodatkowe korzyści. Tego typu praca w domu jest marzeniem ludzi, którzy potrafią spędzać przy komputerze wiele godzin grając w ulubione gry. Osoby zorientowane w temacie zdają sobie sprawę, że można na tym szybko zarobić całkiem niezłe pieniądze.
 • Praca jako freelancer to ciekawy sposób na zarabianie pieniędzy dla ludzi o konkretnych umiejętnościach związanych z pracą twórczą. Jest to nic innego jak realizacja projektów na zlecenie bez podejmowania się pracy na etacie.
 • Copywriting jest dla osób, które nie mają problemów z pisaniem dłuższych tekstów. Zleceń na artykuły o różnorodnej tematyce jest w internecie całkiem sporo. Jest to chyba najczęściej wybierana przez freelancerów praca w domu.
 • Zarabianie na YouTube – przy odpowiednio dobranej tematyce i ciekawych filmikach można naprawdę dobrze zarabiać. Na pewno znasz jakichś „YouTuberów”, którzy zarabiają w ten sposób niemałe kwoty. Bez wątpienia jest to praca w domu warta wspomnienia, choć nie dla każdego będzie odpowiednia.
 • Zarabianie na Facebooku – samego serwisu przedstawiać nikomu raczej nie trzeba. Tutaj również można zarobić chociażby zakładając odpowiedni fanpage.

Zobacz też łatwiejsze sposoby na zarabianie w internecie.

Inne możliwości zdobycia dodatkowych pieniędzy

 • Zakłady bukmacherskie online są szansą na spore powiększenie budżetu jednak wiąże się to z ryzykiem. Warto więc wiedzieć gdzie można w Polsce legalnie obstawiać przez internet.
 • Cashback choć nie jest typowym sposobem zarabiania to pozwala otrzymać zwrot części pieniędzy wydanych w sklepach internetowych. Ciekawa opcja dla ludzi robiących często zakupy przez internet.
 • Crowdfunding czyli finansowanie różnego rodzaju projektów przez społeczność. Zbieranie pieniędzy w ten sposób polega na uzyskiwaniu dużej liczby drobnych wpłat (mogą być i większe) od osób zainteresowanych danym projektem. Nie jest to w prawdzie praca zdalna i ciężko ją do takiej zaliczyć, ale może posłużyć do realizacji ciekawych pomysłów biznesowych.
 • Aukcje internetowe również mogą być ciekawym sposobem na zarobek. Sprzedaż starych rzeczy choć podreperuje budżet to raczej nie zalicza się to do stałego dochodu. Inaczej wygląda sytuacja osób, które traktują to jak swego rodzaju biznes i spędzają na portalach aukcyjnych dużo czasu w poszukiwaniu okazji. Często trafiają się przedmioty, które można tanio kupić, a później sprzedać ze sporym zyskiem. Z pewnością nie jest to metoda dla każdego i wymaga sporego doświadczenia.
 • Testowanie produktów przeważnie odbywa się bez dodatkowego wynagrodzenia, ale pozwala na otrzymanie różnego rodzaju produktów za darmo. Zdarzają się również różnego rodzaju bony czy kupony do wykorzystania w zamian za opinię.

Dla kogo praca w domu

Praca w domu jest dla każdego, choć są też grupy osób, dla których jest to jedyna sensowna możliwość np:praca w domu oferty

 • Matki, które ze względu na opiekę nad dziećmi nie mogą pozwolić sobie na pracę na etacie.
 • Uczniowie czyli osoby, które ze względu na swój młody wiek nie mogą pójść do pracy. Dodatkowo odpowiednio szybkie zainteresowanie się zarabianiem przez internet może zaprocentować w przyszłości i możliwe, że nawet nie będzie potrzeby szukać później pracy na etacie.
 • Osoby bezrobotne, które z różnych względów nie mogą lub nie chcą znaleźć pracy.
 • Osoby niezadowolone ze swoich dotychczasowych zarobków, które wolą pracować na siebie zamiast na kogoś.

Ludzi pracujących w domu można podzielić na dwie grupy. Są to osoby, które:

 • rezygnują z etatu i praca w domu jest dla nich jedynym źródłem dochodu.
 • chcą dorobić sobie do pensji nadal pracując na etacie, ale szukają dodatkowych możliwości zarobku przez internet.

Zalety pracy w domu

Jest wiele zalet pracy w domu, a najważniejsze z nich to:Dodatkowa praca w domu

 • Nielimitowane godziny i czas pracy. Pozwala to zaczynać i kończyć pracę, o której nam się podoba. Nie ma potrzeby więc wstawać na godzinę 7-8 jak zaczyna większość miejsc pracy i można dłużej pospać (chyba, że ktoś lubi rano wstawać sam od siebie).
 • Nie tracimy czasu na przygotowanie się do pracy. Pracując w domu mamy pełną swobodę ubioru, więc możemy pracować po wstaniu z łóżka bez przebierania się.
 • Oszczędność czasu i pieniędzy związanych z dojazdem do pracy oraz posiłkami w pracy.
 • Miejsce i warunki pracy dostosowane do indywidualnych preferencji. Nie ma więc problemu z takimi rzeczami jak głośne słuchanie muzyki czy jedzenie przy biurku w czasie pracy.
 • Brak nadzoru przełożonego. Nikt nie będzie patrzył nam na ręce w czasie pracy co u niektórych wywołuje niepotrzebną presję.