Hosting plików

Hosting plików

Serwisów, które oferują darmowy hosting plików jest naprawdę dużo. Nie wszyscy jednak z nich korzystają, gdyż trudno im odkryć prawdziwą ich użyteczność. Można również czerpać ze ściągnięć udostępnionych plików dodatkowe profity. Najbardziej aktywni uploaderzy są w stanie zarobić nawet kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie. Dlaczego warto korzystać z tego typu serwisów? Kiedy to robić? I jak na tym zarobić?

Poniższe serwisy oferujące hosting plików pozwalają zarówno pobierać, jak i udostępniać je. Zarabiać możemy zarówno na samym uploadzie, jak i sprzedaży kont premium. Konto premium w serwisach dostępne jest na różny okres czasu (od 1 dnia do 365 dni), ale w opisie, dla porównania została wykorzystana cena dla konta premium na okres 30 dni.

LunaticFiles pozwala zakupić 30 dni konta premium za 20 złotych.

Prześlij.com pozwala zakupić 30 dni konta premium za 25 złotych.

Fileshark pozwala zakupić 30 dni konta premium za 29 złotych.

Chomikuj cieszy się bardzo dobrą opinią, ale niestety nie pozwala na wypłatę zdobytych punktów – jedynie na dodatkowy transfer oraz określone abonamenty.

Jakie serwisy sobie odpuścić?

W internecie są serwisy godne uwagi oraz takie, które warto sobie odpuścić lub po prostu przestały działać. O jakich serwisach mowa?:

  • catshare – niestety bez konkretnej przyczyny, z dnia na dzień po prostu przestał być dostępny,
  • rapidu – teoretycznie działa nadal, ale niestety nie wypłaca zarobionych pieniędzy i ma wiele negatywnych opinii w internecie.

Do czego przydaje się darmowy hosting plików

Zapewne wielu z Was zdarzyło się dodać do swojego maila załącznik takiej wielkości, który ładował się kilka lub nawet kilkanaście minut. Jak wielkie było nasze rozczarowanie, kiedy po upływie tego czasu okazało się na dodatek, że nasza poczta nie obsługuje tak dużych załączników. Dlaczego tak się dzieje? Poczta elektroniczna nie została zaprojektowana do transmisji innych informacji niż te tekstowe. Zawsze przed wysłaniem wiadomości następuje jej kodowanie, co – gdy wysyłany tekst – jest dość szybkie, jednak w przypadku plików na ukończenie tego procesu musimy trochę poczekać. Dodatkowo – ze względu na kodowanie właśnie – i tak już duża wiadomość zostanie zwiększona o około 30%. I jakby tego było mało, problem nie będzie znajdował się tylko po stronie wysyłającego, ale również odbierającego. Tego skrzynka może zwyczajnie nie mieć możliwości odebrania tak dużego pliku lub zajmie mu to (znowu) bardzo dużo czasu.

Innym sposobem na dzielenie się plikami w sieci jest umieszczenie go na stronie www lub serwerze ftp. Jednak i to rozwiązanie nie jest wolne od wad. Gdyż zazwyczaj – zarówno jedno, jak i drugie – ma nałożone przez firmę hostingową limity transferu. Co spowoduje, że możemy ów limit szybko zużyć, a dalsze pobieranie będzie możliwe dopiero za określony czas.

Problem z limitem transmisji, który może obciążyć nas samych lub też z szybkością wysyłania plików, nie będzie nas dotyczyć, jeśli wybierzemy alternatywną ścieżkę do ich przesyłu. Jaką? Chodzi oczywiście o zamieszczanie swoich plików na wspomnianych wyżej serwisach oferujących hosting plików (za darmo).

Upload plików - jak na tym zarabiać?

Wspomniane serwisy pozwalają nam również zarabiać na pobraniach. Po wgraniu takiego pliku na serwer otrzymujemy link, który możemy wysłać swoim znajomym w wiadomości mailowej, czy w innym komunikatorze i ten ściągnie go już sobie samodzielnie. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy umieścili go również na swojej stronie internetowej, gdzie będą mogli korzystać z niego wszyscy (bez obciążenia dla naszego hostingu strony internetowej).

Gdzie promować

Zarabianie na uploadzie jest zajęciem, które polega na wrzucaniu określonych plików do sieci. Następnie przygotowany w ten sposób materiał należy odpowiednio wypromować. Musi być on jak najlepiej widoczny, ponieważ im większa liczba pobrań tym wyższe zarobki uploadera. Sam proces uploadingu plików nie jest skomplikowany. 

Więcej czasu zajmuje promocja, dobieranie słów kluczowych czy poszukiwanie nisz. Do zarabiania w ten sposób przydaje się też znajomość podstaw HTML, obsługa popularnych systemów CMS oraz umiejętność pozycjonowania. Pomóc może również prowadzenie własnej strony internetowej czy założenie bloga. Pozwala to na wypromowanie materiału w sieci oraz zapewnienie dodatkowej grupy odbiorców. Uploaderzy bardzo często posiadają spore zaplecza tego typu, a także kilkanaście kont na różnych forach i portalach społecznościowych.

Jak założyć bloga

Jak założyć bloga

Mimo, że sprawa jest stosunkowa prosta to w dalszym ciągu nie każdy wie jak założyć bloga. Jest to zdecydowanie prostsze niż…
Pozycjonowanie stron internetowych

Pozycjonowanie stron internetowych

Reklama jest dźwignią handlu, dlatego też kluczem do sukcesu jest skuteczne promowanie swoich produktów i usług.  Trzeba jednak pamiętać o…

Na czym dokładnie zarabiamy?

Zarabianie na uploadzie to niekoniecznie wynagrodzenie wyłącznie za pobrania danego pliku. W serwisach oferujących hosting plików przeważnie istnieją trzy możliwości zarabiania (zależnie od serwisu, niekoniecznie dostępne są wszystkie):

  • PPD (Pay per download) – wynagrodzenie zależne od ilości pobrań (stawka podawana jest za 1000 ), rozmiaru pliku czy kraju z jakiego pochodzi pobierający,
  • PPA (Pay per action) – pieniądze otrzymujemy jeśli osoba pobierająca daną akcję (ofertę) przed pobraniem pliku. Przeważnie jest to podanie swoich danych czy wysłanie smsa). Pobieranie pliku dostępne jest dopiero po zaliczeniu danej akcji,
  • PPS (Pay per sale) – wynagrodzenie dostajemy jeśli osoba, którą skierowaliśmy na stronę zakupi konto premium (by pozbyć się limitu transferu przy pobieraniu pliku).

Zarobki

Uploader otrzymuje pieniądze za każde pobranie określonego pliku. Wysokość zarobków zależy od stawek ustalonych przez serwisy. Najczęściej należność naliczana jest za 1,000 pobrań. Każdy serwis sam ustala określone stawki, które mogą różnić się również w zależności od rozmiarów wrzucanego pliku. Wysokie zarobki związane są przede wszystkim z umiejętnym promowaniem. Konkurencja wymusza trafienie w określoną niszę, która pozwoli na uzyskanie satysfakcjonującej konwersji, czyli dużej liczby pobrań. Niszą może być absolutnie wszystko, konta premium, mody do gier, doładowania do telefonów itd. Uploaderzy sami muszą badać zapotrzebowanie na określone pliki, a następnie wrzucać je do sieci i odpowiednio promować.

Legalność uploadu

Sam upload plików, a więc i zarabianie w ten sposób jest całkowicie legalne. Znaczenie ma jednak pochodzenie wrzucanych plików. Legalnie uploadować można treść stworzoną samodzielnie oraz materiały znajdujące się domenie publicznej. Nielegalne jest natomiast zarabianie na plikach chronionych prawem autorskim, czyli m.in. grach, filmach, muzyce itd. Uploading takich treści ścigany jest przez organy państwowe i może wiązać się z określonymi konsekwencjami prawnymi. Kwestią sporną pozostaje natomiast prawdziwość wrzucanego do sieci contentu. Wielu uploaderów posuwa się do oszustwa w postaci tworzenia fikcyjnych treści oraz promowania ich jako prawdziwych.

Jak inaczej zarabiać w internecie

Hosting plików to dochodowe, ale i czasochłonne zajęcie, co niestety może zniechęcić osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z zarabianiem w sieci. Ze względu na bardzo zbliżoną formę zarabiania, warto połączyć upload plików ze skracaniem linków, aby osiągnąć jeszcze lepsze rezultaty. Oczywiście to tylko jedne z bardzo wielu możliwości zarabiania pieniędzy, jakie daje nam internet.

Praca w domu i zarabianie przez internet

Praca w domu i zarabianie przez internet

Internet obecny w naszym życiu niemal na każdym kroku, nic więc dziwnego, że zarabianie przez internet cieszy się coraz większą popularnością.…
Skracanie linków

Skracanie linków

Skracanie linków jest często stosowane by zmienić długi adres w krótszy i bardziej przyjazny użytkownikowi. Skracając link za pomocą zewnętrznego…

Upload - Opinie

Hosting plików pozwala osiągnąć całkiem przyzwoity dochód, pod warunkiem, że odpowiednio się do tego przyłożymy. W miarę upływu czasu i nabywania doświadczenia możemy poświęcać mniej czasu, jednocześnie zarabiając więcej.

Znacie jeszcze jakieś ciekawe serwisy oferujące darmowy hosting plików lub zarabiacie w ten sposób? Podzielcie się opinią w komentarzu.

Zostaw komentarz

1 Komentarz

  1. Z hostingiem plików mam swoiste przeżycia, gdyż mając 15 lat byłem “hosterem” wstawiającym różne pliki na strony internetowe. Trzeba mieć do tego bardzo mocny internet, gdyż w przeciwnym przypadku wszystko idzie niemiłosiernie wolno…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *