Hosting plików

Hosting plików

W internecie jest wiele stron oferujących hosting plików czyli możliwość wrzucenia ich na serwer by inni mogli je pobrać. Można również czerpać ze ściągnięć takich plików dodatkowe profity. Najbardziej aktywnie uploaderzy są w stanie zarobić nawet kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie. Zarabianie na uploadzie jest bardzo dobrym zajęciem dla osób posiadających minimalną wiedzę z zakresu marketingu internetowego.

Zarabianie na uploadzie

Zarabianie na uploadzie jest zajęciem, które polega na wrzucaniu określonych plików do sieci. Następnie przygotowany w ten sposób materiał należy odpowiednio wypromować. Musi być on jak najlepiej widoczny, ponieważ im większa liczba pobrań, czym wyższe zarobki uploadera. Sam proces uploadingu plików nie jest skomplikowany. Więcej czasu zajmuje promocja, dobieranie słów kluczowych czy poszukiwanie nisz. Do zarabiania w ten sposób przydaje się też znajomość podstaw HTML, obsługa popularnych systemów CMS oraz umiejętność pozycjonowania. Pomóc może również prowadzenie własnej strony internetowej czy bloga. Pozwala to na wypromowanie materiału w sieci oraz zapewnienie dodatkowej grupy odbiorców. Uploaderzy bardzo często posiadają spore zaplecza tego typu, a także kilkanaście kont na różnych forach i portalach społecznościowych.

Zarabianie na uploadzie to niekoniecznie wynagrodzenie wyłącznie za pobrania danego pliku. W serwisach oferujących hosting plików przeważnie istnieją trzy możliwości zarabiania (zależnie od serwisu, niekoniecznie dostępne są wszystkie):

  • PPD (Pay per download) – wynagrodzenie zależne od ilości pobrań (stawka podawana jest za 1000 ), rozmiaru pliku czy kraju z jakiego pochodzi pobierający.
  • PPA (Pay per action) – pieniądze otrzymujemy jeśli osoba pobierająca daną akcję (ofertę) przed pobraniem pliku. Przeważnie jest to podanie swoich danych czy wysłanie smsa). Pobieranie pliku dostępne jest dopiero po zaliczeniu danej akcji.
  • PPS (Pay per sale) – wynagrodzenie dostajemy jeśli osoba, którą skierowaliśmy na stronę zakupi konto premium (by pozbyć się limitu transferu przy pobieraniu pliku).

Ile można zarobić na uploadzie

Uploader otrzymuje pieniądze za każde pobranie określonego pliku. Wysokość zarobków zależy od stawek ustalonych przez serwisy. Najczęściej należność naliczana jest za 1,000 pobrań. Każdy serwis sam ustala określone stawki, które mogą różnić się również w zależności od rozmiarów wrzucanego pliku. Wysokie zarobki związane są przede wszystkim z umiejętnym promowaniem. Konkurencja wymusza trafienie w określoną niszę, która pozwoli na uzyskanie satysfakcjonującej konwersji, czyli dużej liczby pobrań. Niszą może być absolutnie wszystko, konta premium, mody do gier, doładowania do telefonów itd. Uploaderzy sami muszą badać zapotrzebowanie na określone pliki, a następnie wrzucać je do sieci i odpowiednio promować.

Legalność uploadu

Zarabianie na uploadzie jest całkowicie legalne. Znaczenie ma jednak pochodzenie wrzucanych plików. Legalnie uploadować można treść stworzoną samodzielnie oraz materiały znajdujące się domenie publicznej. Nielegalne jest natomiast zarabianie na plikach chronionych prawem autorskim, czyli m.in. grach, filmach, muzyce itd. Uploading takich treści ścigany jest przez organy państwowe i może wiązać się z określonymi konsekwencjami prawnymi. Kwestią sporną pozostaje natomiast prawdziwość wrzucanego do sieci contentu. Wielu uploaderów posuwa się do oszustwa w postaci tworzenia fikcyjnych treści oraz promowania ich jako prawdziwych.

Serwisy oferujące hosting plików

Catshare

Catshare.net oferuje trzy możliwości współpracy. Jest to udostępnianie plików, zarabianie na sprzedaży kont premium oraz połączenie obu form współpracy.

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *