Hosting plików

Hosting plików

Serwisów, które oferują darmowy hosting plików jest naprawdę dużo. Nie wszyscy jednak z nich korzystają, gdyż trudno im odkryć prawdziwą ich użyteczność. Można również czerpać ze ściągnięć udostępnionych plików dodatkowe profity. Najbardziej aktywni uploaderzy są w stanie zarobić nawet kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie. Dlaczego warto korzystać z tego typu serwisów? Kiedy to robić? I jak na tym zarobić?

Zapewne wielu z Was zdarzyło się dodać do swojego maila załącznik takiej wielkości, który ładował się kilka lub nawet kilkanaście minut. Jak wielkie było nasze rozczarowanie, kiedy po upływie tego czasu okazało się na dodatek, że nasza poczta nie obsługuje tak dużych załączników. Dlaczego tak się dzieje? Poczta elektroniczna nie została zaprojektowana do transmisji innych informacji niż te tekstowe. Zawsze przed wysłaniem wiadomości następuje jej kodowanie, co – gdy wysyłany tekst – jest dość szybkie, jednak w przypadku plików na ukończenie tego procesu musimy trochę poczekać. Dodatkowo – ze względu na kodowanie właśnie – i tak już duża wiadomość zostanie zwiększona o około 30%. I jakby tego było mało, problem nie będzie znajdował się tylko po stronie wysyłającego, ale również odbierającego. Tego skrzynka może zwyczajnie nie mieć możliwości odebrania tak dużego pliku lub zajmie mu to (znowu) bardzo dużo czasu.

Innym sposobem na dzielenie się plikami w sieci jest umieszczenie go na stronie www lub serwerze ftp. Jednak i to rozwiązanie nie jest wolne od wad. Gdyż zazwyczaj – zarówno jedno, jak i drugie – ma nałożone przez firmę hostingową limity transferu. Co spowoduje, że możemy ów limit szybko zużyć, a dalsze pobieranie będzie możliwe dopiero za określony czas.

Serwisy oferujące hosting plików

Poniższe serwisy oferujące hosting plików pozwalają zarówno pobierać, jak i udostępniać je. Zarabiać możemy zarówno na samym uploadzie, jak i sprzedaży kont premium. Konto premium w serwisach dostępne jest na różny okres czasu (od 1 dnia do 365 dni), ale w opisie, dla porównania została wykorzystana cena dla konta premium na okres 30 dni.

LunaticFiles jest serwisem oferującym hosting plików, który pozwala zakupić 30 dni konta premium za 20 złotych.

Fileshark jest serwisem oferującym hosting plików, który pozwala zakupić 30 dni konta premium za 29 złotych.

Darmowy hosting plików w sieci

Problem z limitem transmisji, który może obciążyć nas samych lub też z szybkością wysyłania plików, nie będzie nas dotyczyć, jeśli wybierzemy alternatywną ścieżkę do ich przesyłu. Jaką? Chodzi oczywiście o zamieszczanie swoich plików na specjalnych serwisach oferujących hosting plików (przeważnie za darmo). Mało tego, takie serwisy pozwalają nam również zarabiać na pobraniach. Po wgraniu takiego pliku na serwer otrzymujemy link, który możemy wysłać swoim znajomym w wiadomości mailowej, czy w innym komunikatorze i ten ściągnie go już sobie samodzielnie. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy umieścili go również na swojej stronie internetowej, gdzie będą mogli korzystać z niego wszyscy (bez obciążenia dla naszego hostingu strony internetowej).

Zarabianie na uploadzie

Zarabianie na uploadzie jest zajęciem, które polega na wrzucaniu określonych plików do sieci. Następnie przygotowany w ten sposób materiał należy odpowiednio wypromować. Musi być on jak najlepiej widoczny, ponieważ im większa liczba pobrań tym wyższe zarobki uploadera. Sam proces uploadingu plików nie jest skomplikowany. Więcej czasu zajmuje promocja, dobieranie słów kluczowych czy poszukiwanie nisz. Do zarabiania w ten sposób przydaje się też znajomość podstaw HTML, obsługa popularnych systemów CMS oraz umiejętność pozycjonowania. Pomóc może również prowadzenie własnej strony internetowej czy założenie bloga. Pozwala to na wypromowanie materiału w sieci oraz zapewnienie dodatkowej grupy odbiorców. Uploaderzy bardzo często posiadają spore zaplecza tego typu, a także kilkanaście kont na różnych forach i portalach społecznościowych.

Zarabianie na uploadzie to niekoniecznie wynagrodzenie wyłącznie za pobrania danego pliku. W serwisach oferujących hosting plików przeważnie istnieją trzy możliwości zarabiania (zależnie od serwisu, niekoniecznie dostępne są wszystkie):

  • PPD (Pay per download) – wynagrodzenie zależne od ilości pobrań (stawka podawana jest za 1000 ), rozmiaru pliku czy kraju z jakiego pochodzi pobierający.
  • PPA (Pay per action) – pieniądze otrzymujemy jeśli osoba pobierająca daną akcję (ofertę) przed pobraniem pliku. Przeważnie jest to podanie swoich danych czy wysłanie smsa). Pobieranie pliku dostępne jest dopiero po zaliczeniu danej akcji.
  • PPS (Pay per sale) – wynagrodzenie dostajemy jeśli osoba, którą skierowaliśmy na stronę zakupi konto premium (by pozbyć się limitu transferu przy pobieraniu pliku).
Praca w domu i zarabianie przez internet

Praca w domu i zarabianie przez internet

Internet obecny w naszym życiu niemal na każdym kroku, nic więc dziwnego, że zarabianie przez internet cieszy się coraz większą popularnością.…

Upload plików - zarobki

Uploader otrzymuje pieniądze za każde pobranie określonego pliku. Wysokość zarobków zależy od stawek ustalonych przez serwisy. Najczęściej należność naliczana jest za 1,000 pobrań. Każdy serwis sam ustala określone stawki, które mogą różnić się również w zależności od rozmiarów wrzucanego pliku. Wysokie zarobki związane są przede wszystkim z umiejętnym promowaniem. Konkurencja wymusza trafienie w określoną niszę, która pozwoli na uzyskanie satysfakcjonującej konwersji, czyli dużej liczby pobrań. Niszą może być absolutnie wszystko, konta premium, mody do gier, doładowania do telefonów itd. Uploaderzy sami muszą badać zapotrzebowanie na określone pliki, a następnie wrzucać je do sieci i odpowiednio promować.

Legalność uploadu

Sam upload plików, a więc i zarabianie w ten sposób jest całkowicie legalne. Znaczenie ma jednak pochodzenie wrzucanych plików. Legalnie uploadować można treść stworzoną samodzielnie oraz materiały znajdujące się domenie publicznej. Nielegalne jest natomiast zarabianie na plikach chronionych prawem autorskim, czyli m.in. grach, filmach, muzyce itd. Uploading takich treści ścigany jest przez organy państwowe i może wiązać się z określonymi konsekwencjami prawnymi. Kwestią sporną pozostaje natomiast prawdziwość wrzucanego do sieci contentu. Wielu uploaderów posuwa się do oszustwa w postaci tworzenia fikcyjnych treści oraz promowania ich jako prawdziwych.

Znacie jeszcze jakieś ciekawe serwisy oferujące darmowy hosting plików lub zarabiacie w ten sposób? Podzielcie się opinią w komentarzu.

Zostaw komentarz

1 Komentarz

  1. Z hostingiem plików mam swoiste przeżycia, gdyż mając 15 lat byłem “hosterem” wstawiającym różne pliki na strony internetowe. Trzeba mieć do tego bardzo mocny internet, gdyż w przeciwnym przypadku wszystko idzie niemiłosiernie wolno…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *