Rapidu.net – opinie i opis serwisu

Rapidu.net to serwis internetowy, pozwalający na udostępnianie, przechowywanie i pobieranie plików zapisanych w pamięci serwera, pomiędzy jego poszczególnymi użytkownikami. Atutem serwisu jest bezpieczeństwo przechowywanych danych, a także pełna anonimowość. Niestety od dłuższego czasu pojawia się wiele negatywnych opinii na jego temat, a dodatkowo zarabianie w serwisie jest w zasadzie niemożliwe. Co warto wiedzieć i jakie alternatywy wziąć pod uwagę?

Alternatywy dla Rapidu

hosting plików

Rapidu.net nie jest oczywiście jedynym serwisem, który pozwala zarówno udostępniać, jak i pobierać pliki z internetu. Warto poznać również inne strony, które działają na podobnej zasadzie, ale cechują się zdecydowanie lepszą opinią w internecie. W ten sposób możemy oszczędzić sobie niepotrzebnych nerwów związanych z korzystaniem z serwisu. Rzecz jasna większość z tych serwisów pozwala również zarabiać na udostępnionych plikach i sprzedaży kont premium.

Pobieranie z serwisu

Z serwisu możemy korzystać na 3 różne sposoby, jeśli chodzi o pobieranie plików. Wszystko zależy od posiadanego rodzaju konta, a do wyboru mamy:

 1. konto gość (bez rejestracji),
 2. zarejestrowane darmowe konto (free),
 3. konto premium.
konto rapidu.net

Korzystanie z rapidu.net bez rejestracji

W przypadku, gdy nie chcemy zarejestrować swojego konta, możemy korzystać z większości funkcjonalności strony, aczkolwiek na nieco okrojonych zasadach. Korzystając z portalu jako gość, możemy pobierać jeden plik na godzinę i co równie ważne, musimy oczekiwać przez 60 sekund na udostępnienie danych przez serwer. Oczywiście przeglądanie zawartości witryny, będzie na tym etapie obarczone dodatkowymi reklamami i ograniczoną szybkością pobierania (maksymalnie 150 kb/s).

Ciekawostką jest fakt, że działając na rapidu.net bez zarejestrowanego konta, nie musimy obawiać się zerwania połączenia internetowego, gdyż niezależnie od rodzaju posiadanego konta (lub jego braku) serwis obsługuje funkcję wznawiania połączenia. W przypadku niektórych konkurencyjnych serwisów nie jest to już tak oczywiste.

Zarejestrowane darmowe konto w serwisie

Tworząc darmowe konto w serwisie możemy liczyć na:

 • nieco większą prędkość pobierania, sięgającą 200 kb/s,
 • długi czas przechowywania niepobieranych plików (do 30 dni od ostatniego downloadu).

Oczywiście pozostałe zapisy wynikające z regulaminu nie ulegają zmianie. Jako darmowy użytkownik korzystający z serwisu nie możemy skorzystać z dedykowanej wyszukiwarki plików (co jest sporym ograniczeniem). Nie możemy też wyłączyć pojawiających się reklam. No chyba, że skorzystamy z zewnętrznych programów blokujących reklamy.

Założenie darmowego konta w rapidu.net nie zwalnia nas jednak z ograniczeń czasowych, takich jak brak możliwości równoległego pobierania danych (maksymalnie 1 plik na godzinę), czy też konieczności odczekania 60 sekund, aż dany plik zostanie nam udostępniony.

Konto Premium

W ramach konta Premium, jako użytkownik Rapidu uzyskujemy już pełną funkcjonalność serwisu. Oznacza to, że:

 • możemy pobierać dane z nieograniczoną prędkością,
 • możemy korzystać z dedykowanej wyszukiwarki plików,
 • nie tracimy czasu na udostępnianie plików,
 • nie musimy obserwować wciąż pojawiających się reklam.

Ponadto korzystanie z serwisu na zasadach Premium oznacza, że możemy pobierać nieograniczoną liczbę plików (również w sposób równoległy).

Zarabianie z Rapidu

Skoro podstawowe funkcjonalności serwisu rapidu.net mamy z głowy, czas przejść do kwestii zarabiania. Serwis oferuje 3 plany pozwalające zarabiać:

 • Download – wynagrodzenie za każde pobranie pliku. Jest to nawet 85 zł za 1000 pobrań,
 • Premium – prowizja za sprzedaż kont premium z polecenia. Jest to 50% za nowe konto oraz 25% za jego przedłużenie,
 • Mix – połączenie powyższych planów dające 50% standardowego wynagrodzenia.

To tyle, jeśli chodzi o teorię zarabiania w serwisie. Wygląda na to, że zarobki nalicza prawidłowo, ale niestety nie mamy żadnej możliwości, aby je wypłacić. Konto wymaga bowiem weryfikacji, której nie da się w żaden sposób przeprowadzić, a sam support nie odpowiada na maile. Serwis zwyczajnie przestał być wypłacalny, więc dla osób, które zamierzały zarabiać w ten sposób pozostają jedynie inne strony. Osoby, które tylko ściągają pliki, mogą korzystać z serwisu w dalszym ciągu, choć bywają problemy z kontem premium.

Program reseller

W ramach programu reseller możemy kupować tanio dostęp do kont premium, a następnie odsprzedawać je z własną marżą. Stąd też duża ilość voucherów do kont premium różnych serwisów hostingowych na popularnych portalach aukcyjnych, takich jak Allegro. Voucher to po prostu kod, dzięki któremu użytkownik otrzymuje dostęp do konta premium w serwisie rapidu.net na określoną liczbę dni. Kwota za jaką my kupujemy vouchery uzależniona jest od sprzedaży, więc im więcej sprzedajemy, tym korzystniejsze mamy ceny, a co za tym idzie – również więcej zarabiamy.

Wypłata z serwisu

Teoretycznie wypłata z serwisu możliwa jest po przekroczeniu 30 złotych na saldzie. Teoretycznie, ponieważ, aby ją zlecić trzeba zweryfikować konto, a to niestety nie jest możliwe. Ciekawą alternatywą byłaby wymiana zebranych środków na voucher, gdyż jest taka możliwość, ale tu też niezbędna jest ta nieszczęsna weryfikacja. Niby są dwie opcje, ale na dobrą sprawę żadna z nich nie jest dostępna, więc wszelkie zarobione w rapidu.net pieniądze to tylko wirtualne cyferki, z którymi nie sposób cokolwiek zrobić.

Jak usunąć konto w serwisie

Jako, że rapidu.net nie prezentuje się najlepiej, część osób może chcieć po prostu usunąć konto. Niestety nigdzie w opcjach nie znajdziemy funkcji, która pozwoli zlikwidować je za pomocą jednego kliknięcia. Musimy więc napisać wiadomość do administracji serwisu z prośbą o usunięcie konta. Teoretycznie nie później niż w ciągu 14 dni od otrzymania prośby, konto wraz z danymi powinno zostać zlikwidowane, ale z tym akurat może być różnie. Skoro administracja nie odpisuje właściwie na żadne wiadomości to i usunięcie konta w ten sposób może okazać się pewnym problemem.

Jak inaczej zarabiać w internecie?

praca w domu i zarabianie przez internet

Niestety dla osób, które planują zarabiać na udostępnionych plikach rapidu nie jest najlepszym wyborem. Na szczęście w internecie jest całkiem sporo takich serwisów, więc nie powinno być problemów ze znalezieniem. Warto zwrócić również uwagę na zarabianie na skracaniu linków, gdyż w jednym i drugim przypadku musimy dobrze wypromować swoje treści. Na dobrą sprawę jest to metoda zarabiania bardzo zbliżona do zarabiania na uploadzie, więc warto wziąć ją pod uwagę. Oczywiście to jedynie jedna z wielu możliwości, bowiem w internecie zarabiać możemy na naprawdę wiele różnych sposobów.

Opinie o rapidu.net

Serwis rapidu.net w dalszym ciągu funkcjonuje, więc teoretycznie nie powinniśmy mieć problemu ze ściągnięciem znalezionych plików. Kwestia ewentualnego ich udostępniania wygląda podobnie, ale niestety z kontami premium podobno bywają trudności. Zdarza się, że kończą się przed czasem lub sprawiają inne problemy. Z kolei, jeśli chodzi o zarabianie na wrzucanych plikach, sprawa wygląda po prostu źle ze względu na problemy z wypłatami (w zasadzie brak wypłat). Do tego dochodzi ostatnio bardzo dużo negatywnych opinii na temat samego serwisu, więc najlepiej po prostu skorzystać z innych stron oferujących hosting plików.

Macie jakieś doświadczenia z serwisem? Podzielcie się opinią w komentarzu.

36 komentarzy do “Rapidu.net – opinie i opis serwisu”

 1. NIKOMU NIE POLECAM ,

  Posiadam na koncie Zarobki: 38.342 PLN
  UWAGA! Nie możesz zlecić wypłaty środków! Twoje konto nie zostało pozytywnie zweryfikowane! Jeśli masz pytania lub wątpliwości prosimy o kontakt.

  Wysłane ponad 100 maili oraz został pozytywnie wysłany mail

  ZERO KONTAKTU ,nawet nie potrafił udzielić pomocy ten człek
  Kacper Piaty
  Pracownik rapidu po polskiej stronie

  Odpowiedz
 2. A ja Polecam rapidu.net , aby aktywować wypłaty należy aktywnie korzystać z konta tzn. co jakiś czas wrzucać coś na konto a gdy to nie pomoże można napisać emaila z prośbą o aktywacje wypłat ponieważ chcecie przedłużyć premium. A zgromadzone środki można wymienić na vochery i odsprzedać np. na allegro z dużo większym zyskiem/ Dodam że vouchery rapidu.net allegrowicze kupują jak świeże bułeczki 🙂 .

  Odpowiedz
 3. Uwaga na Rapidu.net. Nie kupujcie u nich kont premium bo bez powodu wyłączają w trakcie trwania. Na jakikolwiek kontakt nie odpowiadają

  Odpowiedz
 4. Kupiłem konto na stronie , żeby mieć tylko dla siebie nie jakieś wspołdzielone z allegro. Przez tydzień działało dobrze , teraz mam limit dzienny 6,56 gb . Na maile oczywiście nie odpowiadają , tragedia z nimi. Czasem jest że limit wynosi 6,56 gb a na dole strony informacja że limit wyczerpany i nic nie da się pobrać.
  Piepszyć ich

  Odpowiedz
 5. Zero wsparcia z PL strony. Konto PREMIUM na 30 dni, nagle przestało działać po 12-stu (’nie ma takiego użytkownika’). Próba resetu hasła czy próba kontaktu poprzez formularz kontakty – zero. Wałek w biały dzień. Jak w filmie Bareji: 'nie mam pańskiego płaszcza i co pan mię zrobisz?”. Na szczęście dla mnie sku***wili się na małej kwocie. Lekcja wzięta. Są tuziny innych serwisów – radzę więc ten omijać i szczać im w basen.

  Odpowiedz
 6. to prawda, złodzieje do kwadratu. Transfer na koncie premium – 200 kb/s, przy łączu LTE 20 MB !!! Przy takim transferze pliki po kilka GB można ciągnąć do usrania. Dno i oszustwo jakich mało. Dają limit 30GB na dzień, ale tego nie ma szans wykorzystać. Złodziejstwo w biały dzień.

  Odpowiedz
  • Konto jest od dłuższego czasu zawirusowane dlatego nie działa poprawnie. Wirus łączy się z właścicielem by śledzić co robimy. Może po to jest ten serwer. bo przecież nie można na nim nic zrobić, nic nie działa.

   Odpowiedz
 7. ja też jestem posiadaczem 2 kont na rapidu. pragnę zauważyć że ta „weryfikacja konta do wypłaty” to jest nic innego jak wgląd administracji rapidu na szybkość zarabiania na twoich plikach. dam przykład otwierasz nowe konto i wrzucasz pliki po czym dzielisz sie nimi z przyjaciółmi, i zarabiasz za każdy pobrany twój plik, z tym że dopóki nie zweryfikujesz konta zarobki z plików są niezłe kasa rośnie, ale gdy zweryfikujesz konto i wypłacisz pierwszy hajs to odczuwalnie doświadczasz że kolejne dni po wypłaceniu nie są tak obfite w zarobek jak wtedy gdy konto było nie zweryfikowane. Moim zdaniem po weryfikacji administracja rapidu po prostu analizuje że zbyt szybko zarabiasz na swoich plikach i poprostu oszukuje przy naliczaniu prowizji za pobrany plik. takie mam odczucie

  Odpowiedz
 8. złodzieje nic innego. Chciałem wymienić kasę na voucher pisałem kilkanaście razy zero odzewu. Nawet znikła historia wykupionych voucherów.

  Odpowiedz
 9. Nie kupujcie Premium Rapidu.net, blokują konto po kilku godzinach z automatu, nie można sie w zaden sposób skontaktować. Nie odpisują na maile. Złodzieje.

  Odpowiedz
 10. RAPIDUSYF tak jak wyżej – nie wypłacają kasy. GNOJE nie odpisują na maile. Ma ktoś może namiary na któregoś z tych gnojków?

  Odpowiedz
 11. PROCEDURY OSZUSTWA ZE STRONY rapidu.net TRWAJĄ OD DAWNA I DZIAŁAJĄ BEZKARNIE !!! KRADNĄ ŚRODKI Z PROGRAMU PARTNERSKIEGO W RÓŻNY SPOSÓB I TO NAWET W BARDZO WYRAFINOWANY. JEDEN Z PRZYKŁADÓW PO ZLECENIU WYPŁATY NA DRUGI DZIEŃ ZNIKA…… I WYGENEROWANE ZOSTAJĄ VOUCHERY , ALE NIE LICZ NA TO ,ŻE BĘDĄ DO WYKORZYSTANIA .BARDZO DOBRZE ,ŻE SIĘ O TYM PISZE , WIELU UŻYTKOWNIKÓW PEWNO ZREZYGNUJE Z DODAWANIA PLIKÓW I O TO W SUMIE CHODZI ,TYM SPOSOBEM PÓJDĄ Z TORBAMI I ZAMKNĄ SERWIS…

  Odpowiedz
  • Trafił mi się dzisiaj właśnie taki przypadek, że mam nagle dwa wygenerowane vouchery, których nie generowałem, do tego nie działają.

   Odpowiedz
 12. Moje konto premium zostało wyłączone po JEDNYM dniu. Zgodnie z regulaminem napisałem reklamację po to tylko by się dowiedzieć, że mój adres e-mail został zablokowany przy ich filtr spamu. Zostałem po prostu okradziony.

  Odpowiedz
 13. NAJWIĘKSI ZŁODZIEJE jakich ziemia nosi w zeszłym roku konto kupione 5 mc pod rząd i nie było problemu, teraz konto kupione w maju wyłączone po 15 dniach , kupiłem następne i znowu zablokowali po 1 dniu, kupowane u nich na stronie. Blokują i nie oddają kasy, gdybym coś wgrywał nielegalne rozumiem, tylko ze Ja pobieram pliki i ZŁODZIEJE wyłączają konto jak im się podoba i kiedy się podoba.

  Odpowiedz
  • Witam,ja wykupiłem konto na 90 dni i miałem dostać kod na voucher nie dostałem,dzisiaj wymieniłem 30 punktów na miesiąc gratis i też nie dostałem kodu na voucher.Pisać do nich to tak jakby walić głową w mur,jednym słowem faktycznie złodziejstwo.

   Odpowiedz
 14. No nie wiem… Dziwne, że jednemu płacą innemu nie. Mnie zapłacili. Musiałem czekać 10 dni od zlecenia wypłaty, ale kasę dostałem tak samo, jak dostawałem poprzednie wypłaty.

  Odpowiedz
 15. Z tym zweryfikowaniem konta na Rapidu miałem podobnie i wiecie co? Wydaje mi się, że po iluś tam mailach, Wasze wiadomości trafiają do ich skrzynki SPAM, a ja zrobiłem to tak, że tam jest opcja „zgłoś sugestie” do działu technicznego czy jakoś tak i tam napisałem, że nie działa ich mail, bo już z miesiąc czekam na zweryfikowanie konta i na drugi dzień miałem zweryfikowane. Spróbujcie. 🙂

  Odpowiedz
 16. Uwaga na trojany z tego serwera!!!
  Malwarebytes co drugi – trzeci plik wyrzuca info o blokowaniu strony podczas próby pobrania pliku, z powodu TROJANA!!!
  Myślałem, że jest to problem z przeglądarką internetową, lub programem antywirusowym, ale dzieje się to tak tylko i wyłącznie podczas próby pobrania plików przez rapidu.net!
  Jeśli nie wierzycie, nie pobierajcie przez jakieś downloadery, tylko odpalcie np. Firefoxa, zainstalujcie Malwarebytes (nawet wersję testową), i ściągnijcie kilka plików z rapidu.net.

  Odpowiedz
 17. Syf i kiła czysty SCAM ! na koncie jest ponad 1000zł i zero kontaktu. Oszuści i krętacze. Nie polecam nikomu. wysłałem już ponad 150 maili i zero kontaktu. Mają tylko grupkę ludzi którym płacą i którzy ich bronią. NIE POLECAM NIKOMU. Strata czasu i energii na ten syfiasty serwis.

  Odpowiedz
 18. Czy da sie usunać konto z tego serwisu?? miałem prem i sie skonczyło a pozniej jak chciałem coś sciagnać to odsiadówki po 3 lub 5 godzin. Jakaś q..wa paranoja ,zero odpowedzi na maile

  Odpowiedz
 19. Chciałem się zarejestrować i założyć konto premium. Mieliło, mieliło i nic nie wymieliło. Potem okazało się, że konto już mam: „Podany adres istnieje już w naszej bazie!”. Sprawdziłem skrzynkę i okazuje się, że 21.09.2020 r. dostałem od nich e-mail z promocją na konto premium. Być może 🙂 kiedyś założyłem u nich konto – nie pamiętam. Próbuję się więc zalogować używając tego adresu, który już mają w swojej bazie, ale wyskakuje komunikat: „Podany login jest niepoprawny lub nieaktualny!” :-). Wysyłam więc prośbę o przypomnienie hasła podając ten adres e-mail, który jednocześnie mają i nie mają :-). Zmieniam hasło loguję się i: „Podany login jest niepoprawny lub nieaktualny!”
  Zgłupiałem 🙂 i takim sposobem trafiłem tutaj. Teraz trochę mi szkoda wydawać 24 zł niby na miesiąc, a potem okaże się, że na parę godzin.
  Dziwi mnie jednak to, że jest dużo upane na ten serwis – dziwne to, czytając te komentarze.

  Odpowiedz
 20. Piszą ze transfer bez limitu a nagle jest limit dzienny !!!!!!, kupiłem tylko na próbę 3 dni, pierwszy i ostatni raz kupiłem. ludzie powinni skrzyknąć się i nic nie wstawiać na tym syfie

  Odpowiedz
 21. Rapidu.net to jest żenująca strona.
  Miałam konto od stycznia albo lutego tego roku i nagle nie mogę się zalogować.
  Piszę e-maile i nic.
  Zero jakiejkolwiek odpowiedzi bądź wyjaśnienia.
  Także radzę omijać tą stronę bardzo szeroko,
  Google One Drive i Drive to są zdecydowanie lepsze opcje do wrzucania, przechowywania plików. Odkąd Megaupload i Rapidshare przestały istnieć nie ma ani jednej normalnej strony bez limitów do wrzucania plików.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz