Rapidu

Rapidu

Rapidu.net to serwis internetowy, pozwalający na udostępnianie, przechowywanie i pobieranie plików, zapisanych w pamięci serwera, pomiędzy jego poszczególnymi Użytkownikami. Atutem serwisu jest bezpieczeństwo przechowywanych danych, a także pełna anonimowość Użytkowników. Niestety z zarabianiem w serwisie nie jest już tak kolorowo, ale o tym niżej. Jak prezentuje się serwis i jakie alternatywy warto wziąć pod uwagę?

Zarabianie z Rapidu

Serwis posiada 3 plany pozwalające zarabiać:

 • Download – wynagrodzenie za każde pobranie pliku. Jest to nawet 65zł za 1000 pobrań,
 • Premium – prowizja za sprzedaż kont premium z polecenia. Jest to 50% za nowe konto oraz 25% za jego przedłużenie,
 • Mix – połączenie powyższych planów dające 50% standardowego wynagrodzenia.
To tyle, jeśli o teorię chodzi. Zarobki nalicza prawidłowo, choć niestety nie idzie ich w żadne sposób wypłacić. Konto wymaga weryfikacji, której nie da się w żaden sposób przeprowadzić, a sam support nie odpowiada na maile. Osoby, które tylko ściągają pliki mogą korzystać z serwisu w dalszym ciągu. Niestety dla osób, które chcą zarabiać najlepszym wyjściem jest wybór innych serwisów oferujących hosting plików.
Hosting plików

Hosting plików

Serwisów, które oferują darmowy hosting plików jest naprawdę dużo. Nie wszyscy jednak z nich korzystają, gdyż trudno im odkryć prawdziwą ich użyteczność.…

Korzystanie z Rapidu.net bez rejestracji

W przypadku, gdy Użytkownik serwisu nie chce zarejestrować swojego konta, może on korzystać z większości funkcjonalności strony, aczkolwiek na nieco okrojonych zasadach.

Osoba korzystająca z portalu jako Gość, może pobierać jeden plik na godzinę i – co równie ważne – musi oczekiwać przez 60 sekund na udostępnienie danych przez serwer. Oczywiście przeglądanie zawartości witryny, będzie na tym etapie obarczone dodatkowymi reklamami i ograniczoną szybkością pobierania (maksymalnie 150 kb/s).

Ciekawostką jest fakt, że Użytkownik działający na Rapidu.net bez zarejestrowanego konta, nie musi obawiać się zerwania połączenia internetowego, gdyż niezależnie od rodzaju posiadanego konta (lub jego braku) serwis obsługuje funkcję wznawiania połączenia.

Darmowa rejestracja w Rapidu

Osoba, która utworzyła darmowe konto w serwisie, może liczyć na:

 • nieco większą prędkość pobierania, sięgającą aż 200 kb/s,
 • długi czas przechowywania niepobieranych plików (do 30 dni od ostatniego downloadu).

Oczywiście pozostałe zapisy wynikające z regulaminu nie ulegają zmianie. Użytkownik korzystający z serwisu nie może skorzystać z dedykowanej wyszukiwarki plików (co jest sporym ograniczeniem). Nie może on też wyłączyć pojawiających się reklam.

Założenie darmowego konta w Rapidu.net nie zwalnia Użytkownika z ograniczeń czasowych, takich jak brak możliwości równoległego pobierania danych (maksymalnie 1 plik na godzinę), czy też konieczności odczekania 60 sekund, aż dany plik zostanie udostępniony Użytkownikowi.

Konto Premium na Rapidu.net?

W ramach konta Premium, Użytkownicy Rapidu uzyskują pełną funkcjonalność serwisu. Oznacza to, że:

 • mogą pobierać dane z nieograniczoną prędkością,
 • mogą korzystać z dedykowanej wyszukiwarki plików,
 • nie tracą czasu na udostępnianie plików,
 • nie muszą obserwować wciąż pojawiających się reklam.

Ponadto korzystanie z serwisu na zasadach Premium oznacza, że Użytkownicy mogą pobierać nieograniczoną liczbę plików (również w sposób równoległy).

Rapidu.net opinie

Podsumowując, serwis Rapidu.net jest teoretycznie bardzo korzystną opcją dla tych Użytkowników, którzy poszukują pełnego dostępu do zapisanych danych, bez jakichkolwiek, narzucanych z zewnątrz ograniczeń. Co więcej, oferta dla Gości również jest bardzo interesująca, zwłaszcza pod kątem dostępnej prędkości pobierania. Niestety w internecie przeważają negatywne opinie na temat serwisu. Kwestia zarabiania na wrzucanych plikach również nie wygląda najlepiej, ze względu na problemy z wypłatami. W związku z tym, najlepiej skorzystać z innych serwisów oferujących hosting plików.

Masz jakieś doświadczenia z serwisem? Zostaw opinię w komentarzu.

 1. NIKOMU NIE POLECAM ,

  Posiadam na koncie Zarobki: 38.342 PLN
  UWAGA! Nie możesz zlecić wypłaty środków! Twoje konto nie zostało pozytywnie zweryfikowane! Jeśli masz pytania lub wątpliwości prosimy o kontakt.

  Wysłane ponad 100 maili oraz został pozytywnie wysłany mail

  ZERO KONTAKTU ,nawet nie potrafił udzielić pomocy ten człek
  Kacper Piaty
  Pracownik rapidu po polskiej stronie

 2. ja posiadam do wypłaty 296zł
  ZERO WYPŁATY ZERO KONTAKTU
  KONTO NIE ZOSTAŁO POZYTYWNIE ZWERYFIKOWANE .

 3. A ja Polecam rapidu.net , aby aktywować wypłaty należy aktywnie korzystać z konta tzn. co jakiś czas wrzucać coś na konto a gdy to nie pomoże można napisać emaila z prośbą o aktywacje wypłat ponieważ chcecie przedłużyć premium. A zgromadzone środki można wymienić na vochery i odsprzedać np. na allegro z dużo większym zyskiem/ Dodam że vouchery rapidu.net allegrowicze kupują jak świeże bułeczki 🙂 .

 4. Uwaga na Rapidu.net. Nie kupujcie u nich kont premium bo bez powodu wyłączają w trakcie trwania. Na jakikolwiek kontakt nie odpowiadają

 5. Kupiłem konto na stronie , żeby mieć tylko dla siebie nie jakieś wspołdzielone z allegro. Przez tydzień działało dobrze , teraz mam limit dzienny 6,56 gb . Na maile oczywiście nie odpowiadają , tragedia z nimi. Czasem jest że limit wynosi 6,56 gb a na dole strony informacja że limit wyczerpany i nic nie da się pobrać.
  Piepszyć ich

 6. Zero wsparcia z PL strony. Konto PREMIUM na 30 dni, nagle przestało działać po 12-stu (‚nie ma takiego użytkownika’). Próba resetu hasła czy próba kontaktu poprzez formularz kontakty – zero. Wałek w biały dzień. Jak w filmie Bareji: ‚nie mam pańskiego płaszcza i co pan mię zrobisz?”. Na szczęście dla mnie sku***wili się na małej kwocie. Lekcja wzięta. Są tuziny innych serwisów – radzę więc ten omijać i szczać im w basen.

 7. to prawda, złodzieje do kwadratu. Transfer na koncie premium – 200 kb/s, przy łączu LTE 20 MB !!! Przy takim transferze pliki po kilka GB można ciągnąć do usrania. Dno i oszustwo jakich mało. Dają limit 30GB na dzień, ale tego nie ma szans wykorzystać. Złodziejstwo w biały dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *