Skracanie linków

Skracanie linków

Skracanie linków jest często stosowane by zmienić długi adres w krótszy i bardziej przyjazny użytkownikowi. Skracając link za pomocą zewnętrznego serwisu mamy również dostęp do różnego rodzaju statystyk, które mogą być pomocne podczas wrzucania takich linków na zewnętrzne strony. Na samym skracaniu oczywiście można również zarobić.

Zarabianie na skracaniu linków nie jest wcale takie trudne jak się z początku wydaje. To idealne rozwiązanie dla osób, które mają dobry pomysł na wygenerowanie w sieci dużego ruchu.

Skracanie linków – zarabianie

Skracanie linków jak sama nazwa wskazuje służy przede wszystkim do zamaskowania dużej liczby znaków w linku. W przeciwieństwie od standardowych skracaczy tutaj przed stroną docelową pojawi się krótka strona reklamowa. Po kliknięciu na taki skrócony link udostępniony w internecie, należy odczekać kilka sekund i pominąć reklamę. Wówczas uzyskiwane jest przekierowanie do właściwego linku. W ten sposób skrócić można dowolny adres internetowy. Serwisy które to umożliwiają, płacą za skracanie linków za ich pośrednictwem. Dochód uzyskiwany jest z wyświetlających się podczas przechodzenia do właściwego adresu reklam, analizy ruchu oraz kont premium. Wystarczy jedynie wkleić na stronie serwisu własny link do skrócenia i zatwierdzić. Wówczas uzyskiwany jest nowy adres linku. Im więcej razy zostanie udostępniony i kliknięty, tym większe będą zarobki.

Istnieje bardzo wiele tzw. skracaczy, czyli serwisów oferujących możliwość skracania linków. Stawka za 1,000 kliknięć zależy przede wszystkim od kraju, z którego uzyskiwany jest ruch. Dlatego zamiast udostępniać w sieci bezpośredni linki, można zamaskować je przy pomocy skraczacza i w ten sposób zarobić. Rozmieszczenie jak największej liczby linków pozwala na szybsze uzbieranie wymaganej do wypłaty ilości wejść. Skrócone linki mogą być udostępniane praktycznie wszędzie, m.in. na forach, serwisach społecznościowych, blogach czy też w e-mailach i innych wiadomościach prywatnych. Treść, do której odsyłają linki musi być atrakcyjna dla odbiorcy. Mogą one prowadzić do różnych stron, zdjęć, blogów, fanpage itd.

Płacące skracacze linków

To który serwis będzie lepszy zależy od kraju, w którym mamy zamiar promować treści. Proponuję porównać sobie aktualne stawki dla wybranego kraju w poniższych serwisach (niekoniecznie trzeba przecież promować je w Polsce, a stawki w innych krajach są zdecydowanie wyższe). Nie ma sensu pisać wszystkich bo się zmieniają, a wystarczy kliknąć na dole danej strony w “payout rates” by je zobaczyć. W tabeli znajdują się orientacyjne stawki i mogą się już nieznacznie różnić.

Nazwa serwisuStawka za 1000 wejść z Polski / ze Stanów Zjednoczonych
Adfly2,87$ / 28,08$
Shorte4,19$ / 14,04$
bitlyBrak zarobku. Skracanie linków wyłącznie dla statystyk.
Zostaw komentarz

2 Komentarze

  1. Nie wiedziałem, że na skracaniu można zarabiać. Osobiście korzystam z bitly. Największą zaletą tego serwisu jest to, że nie wyświetla się żadna reklama a od razu serwis do którego skrócony link prowadzi.

    Pozdrawiam,

    1. Na pozostałych też można wyłączyć reklamy, ale wtedy bez zarobku. Do samego skracania Bitly wystarczy w zupełności 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *