Adfly – opinie i opis skracacza

Adfly powstał na początku 2009 roku i jest chyba jednym z pierwszych serwisów tego typu. W przeciągu kilku lat stał się najpopularniejszym serwisem oferującym zarabianie na skracaniu linków. W przypadku Adfly głównym modelem generowania przychodu jest monetyzacja skróconych linków prowadzących do reklam. Jak zarabiać w serwisie, na co zwrócić uwagę i czy w ogóle jeszcze warto?

Zarabianie w Adfly

Adfly jest typowym skracaczem linków, który wyświetla reklamę przed stroną docelową. Link skrócony za pomocą tej strony wygląda następująco: http://adf.ly/zMSiO. Jest to tylko przykładowy adres, ponieważ dostępne są również inne domeny jak np. j.gs lub q.gs + cyfry/litery (lub nazwa własna).

Adfly skracanie

By skrócić link wklejamy go w zaznaczone miejsce i klikamy „shrink”. Pod spodem możemy również wybrać domenę internetową, własną nazwę (Custom name) czy sposób wyświetlania reklamy (Advertising Type). Dostępne możliwości to:

 • Interestitial Advertisement – reklama na całą stronę, generująca największy przychód,
 • Framed banner – reklama w postaci bannera u góry strony,
 • No advert – brak reklamy. W tej sytuacji nic nie zarabiamy, a po prostu używamy adfly do skrócenia linku, aby był bardziej przyjazny dla użytkownika.

Dodatkowe narzędzia (Tools)

 • Mass Shrinker – masowe skracanie linków. Wystarczy, że w odpowiednie pole wkleimy listę linków, jeden pod drugim.
 • Multiple links – opcja pozwala wkleić cały kod ze strony bez wybierania i wklejania pojedynczych linków. Za pomocą tej opcji zmienimy wszystkie znalezione linki na te z adfly.
 • Easy link – szybka metoda dodawania linków. Wystarczy, że zapamiętamy początek adresu i będziemy dopisywać tylko na końcu adres odpowiedniej strony, bez konieczności ciągłego logowania.
 • Bookmarklet – pozwala dodać do zakładek specjalną opcję, która pozwoli skracać aktualny adres jednym kliknięciem.
 • Web Analytics – pozwala podpiąć google analytics by śledzić statystyki na koncie google.
 • Full Page Script – dodanie skryptu na stronę, który automatycznie pozmienia znalezione linki. Dobra opcja jeśli nasza strona zawiera bardzo dużo linków.
 • Website Entry Script – skrypt powodujący wyświetlenie skróconego linku według zdefiniowanych parametrów:
  • frequency_cap – ile razy ma się pojawiać jednemu użytkownikowi na 24 godziny.
  • frequency_delay – ilość minut po których reklama ma się pojawić.
  • init_delay – ilość sekund od załadowania strony, po których pojawi się reklama.
 • Export links and stats – eksport statystyk konkretnych linków do pliku.
 • Domains – możliwość dodania własnej domeny wykorzystywanej do skracania.
 • Pop Ads – wyskakujące okienka z reklamą przy wejściu na stronę.
 • Plugins – wtyczki.
 • Mobile – aplikacja ułatwiająca skracanie linków na telefonie.

Zarobki w Adfly

Jeśli chodzi o zarobki to z skracanie ma bardzo duży potencjał, choć nie każdy jest w stanie go wykorzystać. Wymaga on bowiem pewnego doświadczenia oraz czasu, ale z pewnością warto ten sposób wypróbować. To ile możemy zarobić uzależnione jest od stawki, a więc od krajów, w których chcemy promować skrócone linki. Aktualne sprawdzić możemy w każdej chwili klikając w „Payout rates”, które znajdziemy na dole strony. Warto zauważyć, że przy odpowiednim wypromowaniu możemy zagwarantować sobie naprawdę niezły dochód pasywny.

Program partnerski

Sama obecność programu partnerskiego w Adfly z pewnością na plus, choć jest to jedynie 5% zarobków bezpośrednich poleconych. Oczywiście osoby zaproszone za pomocą reflinka nic na tym nie tracą. Wprawdzie sam procent nie należy do najwyższych, ale może stanowić całkiem ciekawy dodatek do zarobków.

Wypłata z Adfly

Wypłata z adfly odbywa się automatycznie raz w miesiącu (pierwszy dzień miesiąca), na wybrany portfel internetowy. Warunkiem jest posiadanie na koncie przynajmniej 5$. Wystarczy, że podamy nasz adres portfela w zakładce „withdraw”. Dostępne procesory to:

 • PayPal – bez wątpienia jest najpopularniejszym portfelem internetowym, który nie tylko pozwala przelać pieniądze bezpośrednio na konto bankowe, ale także wykorzystać dostępne środki na zakupy w wielu sklepach internetowych.
 • Payoneer – to bardzo dobry portfel internetowy, choć nie jest tak popularny jak wspomniany PayPal. W sklepach internetowych raczej go nie wykorzystamy, ale pozwoli nam wypłacić zgromadzone środki na konto bankowe.

Dowód wypłaty

Poniżej dowód wypłaty nieco ponad 5$ z adfly, bezpośrednio na PayPal.

adfly dowód wypłaty

Jakie treści skracać, aby zarobić?

Na to pytanie każdy chciałby znać odpowiedź, ale niestety nie jest to takie proste. Przede wszystkim, gdyby ktoś znał świetną niszę, która generuje wysokie zarobki to po co miałby się nią dzielić i robić sobie konkurencję? Chcąc dobrze zarabiać w Adfly musimy dobrze rozejrzeć się po internecie, sprawdzić czego ludzie szukają i im to dostarczyć w postaci właśnie skróconych linków. Ten sposób zarabiania wymaga po prostu czasu i doświadczenia, choć w internecie znaleźć możemy również oferty mentoringu.

Z jakimi utrudnieniami możemy się spotkać?

Niestety z zarabianiem w Adfly wiążą się również pewne trudności. Jednym z nich jest powszechność programów blokujących reklamy, które sprawiają, że sporo kliknięć nie wygeneruje zysku. Warto mieć to na uwadze i spróbować kierować linki przede wszystkim dla urządzeń mobilnych, gdyż tam programy tego typu nie są jeszcze tak popularne, jak na komputerze. Druga sprawa to tzw. „Adfly Skipper„, czyli wtyczka do przeglądarki, która pozwala omijać tak skrócone linki i przechodzić od razu do treści.

Warto jeszcze wspomnieć o dość istotnej kwestii, czyli możliwości promowania. Niestety sporo linków tworzonych za pomocą skracaczy takich jak Adfly prowadziło do treści wątpliwej jakości. W związku z tym wiele stron (np. Facebook) blokuje linki tego typu, a więc ilość miejsc, w których moglibyśmy promować jest mocno uszczuplona.

Jak inaczej zarabiać przez internet?

Adfly z pewnością przetarł szlaki dla wielu innych skracaczy, ale trzeba wiedzieć, że na tę chwilę nie jest jedynym w swojej kategorii. W zależności od kraju, w którym chcemy promować dane linki, może okazać się, że stawki w innym skracaczu będą zwyczajnie lepsze. Warto, więc przed rozpoczęciem promowania porównać je z innymi serwisami pozwalającymi zarabiać na skracaniu linków. Jest to ciekawa forma zarabiania, ale wymaga sporo zaangażowania. Możemy ją również całkiem nieźle połączyć z innymi sposobami zarabiania przez internet.


praca w domu i zarabianie przez internet

Praca w domu i zarabianie przez internet ma bez wątpienia bardzo duży potencjał zarobkowy, a wiele z metod nie wymaga w zasadzie żadnych dodatkowych umiejętności.


Opinie o AdFly

Wśród osób, które spędzają dużo czasu w internecie ciężko byłoby znaleźć kogoś kto z Adfly się jeszcze nigdy nie spotkał. Jest to jeden z pierwszych serwisów tego typu, który działa zresztą to dziś. Stawki w dalszym ciągu są dość wysokie, a sam serwis pozwala całkiem przyzwoicie zarobić, choć niestety programy blokujące reklamy potrafią to znacznie utrudnić. Niestety czasy świetności zarabiania w ten sposób dawno minęły, ale nie oznacza to, że nie warto spróbować. Zwłaszcza, jeśli mamy jakąś ciekawą niszę.

Macie jakieś doświadczenia z serwisem? Podzielcie się opinią w komentarzu.


Zarabianiem w internecie zainteresowałem się wiele lat temu, sprawdzając różne możliwości. W 2015 roku zdecydowałem się na założenie tego bloga, aby opisywać różnorodne metody generowania dochodu online. Jeśli nie ma we wpisie informacji, których szukasz, masz pomysł na nowy temat lub potrzebujesz pomocy - daj znać! (Dane kontaktowe w stopce).

Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
Jacek
Jacek
5 lat temu

Osobiście wolę nie zarobić ale nie wyświetlać reklamy przed otwarciem docelowej strony. Ale każdy wybiera to co uważa za najlepsze dla siebie. Ważne, że są strony skracające link dające możliwość zarabiania na reklamie.

Pozdrawiam,

AdFly
AdFly
5 lat temu

Jednak nadal ludzie na tym zarabiają

koxuxd
koxuxd
4 lat temu

Jak ma się jakiegoś popularnego bloga na przykład czy kanał na YouTubie to wiadomo, że troszkę siana można wyciągnąć :). Metoda raczej dla influencerów niż dla zwykłych ludzi, a na tej stronie można znaleźć wiele lepszych metod.

Knoxixox
Knoxixox
4 lat temu

Szczerze nigdy nie wiedziałem że na ad.fly się zarabia. Traktowałem tą stronę jako jakiś błąd, kiedy chciałem przejść przez jakieś linki. A tu proszę bardzo… Dziękuję za informację, skorzystam!

5
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten tematx