Adfly

Adfly

Adfly powstał na początku 2009 roku i jest chyba jednym z pierwszych serwisów tego typu. W przeciągu kilku lat stał się najpopularniejszym serwisem oferującym zarabianie na skracaniu linków. W przypadku Adfly głównym modelem generowania przychodu jest monetyzacja skróconych linków prowadzących do reklam. 

Adfly jest typowym skracaczem linków, który wyświetla reklamę przed stroną docelową. Link skrócony za pomocą tej strony wygląda następująco: http://adf.ly/zMSiO. Jest to tylko przykładowy adres, ponieważ dostępne są również inne domeny jak np. j.gs lub q.gs + cyfry/litery (lub nazwa własna).

Adfly skracanie

By skrócić link wklejamy go w zaznaczone miejsce i klikamy “shrink”. Pod spodem można również wybrać domenę, własną nazwę (Custom name) czy sposób wyświetlania reklamy (Advertising Type). Dostępne możliwości to:

 • Interestitial Advertisement – reklama na całą stronę. Największy przychód.
 • Framed banner – reklama w postaci bannera u góry strony.
 • No advert – brak reklamy. W tej sytuacji nic nie zarabiamy, a po prostu używamy adfly do skrócenia linku by był bardziej przyjazny dla użytkownika.

Dodatkowe narzędzia (Tools)

 • Mass Shrinker – masowe skracanie linków. Wystarczy w odpowiednie pole wkleić listę linków, jeden pod drugim.
 • Multiple links – opcja pozwala wkleić cały kod ze strony bez wybierania i wklejania pojedynczych linków. Opcja zmieni wszystkie znalezione linki na te z adfly.
 • Easy link – szybka metoda dodawania linków. Wystarczy zapamiętać początek adresu i dopisywać tylko na końcu adres odpowiedniej strony, bez konieczności ciągłego logowania.
 • Bookmarklet – pozwala dodać do zakładek specjalną opcję, która pozwoli skracać aktualny adres jednym kliknięciem.
 • Web Analytics – pozwala podpiąć google analytics by śledzić statystyki na koncie google.
 • Full Page Script – dodanie skryptu na stronę, który automatycznie pozmienia znalezione linki. Dobra opcja jeśli strona zawiera bardzo dużo linków.
 • Website Entry Script – skrypt powodujący wyświetlenie skróconego linku według zdefiniowanych parametrów:
  • frequency_cap – ile razy ma się pojawiać jednemu użytkownikowi na 24 godziny.
  • frequency_delay – ilość minut po których reklama ma się pojawić.
  • init_delay – ilość sekund od załadowania strony, po których pojawi się reklama.
 • Export links and stats – eksport statystyk konkretnych linków do pliku.
 • Domains – możliwość dodania własnej domeny wykorzystywanej do skracania.
 • Pop Ads – wyskakujące okienka z reklamą przy wejściu na stronę.
 • Plugins – wtyczki.
 • Mobile – aplikacja ułatwiająca skracanie linków na telefonie.

Zarobki w Adfly

Z pewnością niemało, choć nie każdy będzie w stanie zarobić duże pieniądze na skracaniu. Wymaga to pewnego doświadczenia i czasu, ale warto spróbować. To ile można zarobić uzależnione jest przede wszystkim od aktualnej stawki dla danego kraju oraz samej ilości kliknięć w tak skrócony link. Aktualne stawki można przejrzeć klikając “payout rates” na dole strony.

Program partnerski Adfly

Sama obecność programu partnerskiego w Adfly z pewnością na plus, choć jest to jedynie 5% zarobków bezpośrednich poleconych. Oczywiście osoby zaproszone nic na tym nie tracą. Procent nie należy do najwyższych, ale zdecydowanie lepszy taki, jak żaden.

Reflink - co to jest i jak zdobywać poleconych

Reflink - co to jest i jak zdobywać poleconych

Większość serwisów umożliwia otrzymanie określonych profitów poprzez zapraszanie kolejnych osób, wykorzystując do tego tzw. reflink. Jest to bez wątpienia korzystne…

Wypłata

Wypłata z adfly odbywa się automatycznie raz w miesiącu (pierwszy dzień miesiąca), na wybrany procesor. Warunkiem jest posiadanie na koncie przynajmniej 5$. Adres należy podać w zakładce “withdraw”. Dostępne procesory to:

 • Paypal,
 • Payza,
 • Payoneer.
Payoneer

Payoneer

Wśród wielu firm zajmujących się szybkimi przelewami międzynarodowymi, stosunkowo mało znana jest oferta amerykańskiej firmy Payoneer. Jest to pewien błąd,…
Paypal

Paypal

Paypal to jeden z pierwszych i największych serwisów oferujących ekspresowe płatności osobom posiadającym adres mailowy. Firma powstała już w 1998 roku,…
Payza

Payza

Payza jest jednym z popularniejszych procesorów płatniczych i wiele serwisów umożliwiających zarabianie w internecie umożliwia wypłacanie pieniędzy bezpośrednio na konto.…

Jak inaczej zarabiać przez internet?

Adfly z pewnością przetarł szlaki dla wielu innych skracaczy, ale trzeba wiedzieć, że na tę chwilę nie jest jedynym w swojej kategorii. W zależności od kraju, w którym chcemy promować dane linki, może okazać się, że stawki w innym skracaczu będą zwyczajnie lepsze. Warto, więc przed rozpoczęciem promowania porównać je z innymi. Skracanie linków to też nie jedyny sposób zarabiania przez internet, więc warto połączyć go również z innymi.

Praca w domu i zarabianie przez internet

Praca w domu i zarabianie przez internet

Internet obecny w naszym życiu niemal na każdym kroku, nic więc dziwnego, że zarabianie przez internet cieszy się coraz większą popularnością.…
Skracanie linków

Skracanie linków

Skracanie linków jest często stosowane by zmienić długi adres w krótszy i bardziej przyjazny użytkownikowi. Skracając link za pomocą zewnętrznego…

Opinie o AdFly

Pewnie ciężko byłoby znaleźć wśród osób, które dużo siedzą w internecie, kogoś kto z Adfly się nigdy nie spotkał. Jest to jeden z pierwszych serwisów tego typu, który działa zresztą to dziś. Stawki w dalszym ciągu dość wysokie, a sam serwis pozwala całkiem przyzwoicie zarobić.

Macie jakieś doświadczenia z serwisem? Podzielcie się opinią w komentarzu.

Zostaw komentarz

3 Komentarze

 1. Osobiście wolę nie zarobić ale nie wyświetlać reklamy przed otwarciem docelowej strony. Ale każdy wybiera to co uważa za najlepsze dla siebie. Ważne, że są strony skracające link dające możliwość zarabiania na reklamie.

  Pozdrawiam,

  1. W Adfly można wyłączyć wyświetlanie reklam przed linkiem (Wystarczy otworzyć “View More Options”), ale wtedy nie ma zarobku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *