Adfly

Adfly

Adfly powstał na początku 2009 roku i jest chyba jednym z pierwszych serwisów tego typu. W przeciągu kilku lat stał się najpopularniejszym serwisem oferującym zarabianie na skracaniu linków. W przypadku Adfly głównym modelem generowania przychodu jest monetyzacja skróconych linków prowadzących do reklam. 

Jak zarabiać w Adfly

Adfly jest typowym skracaczem linków, który wyświetla reklamę przed stroną docelową. Link skrócony za pomocą tej strony wygląda następująco: http://adf.ly/zMSiO. Jest to tylko przykładowy adres, ponieważ dostępne są również inne domeny jak np. j.gs lub q.gs + cyfry/litery (lub nazwa własna).

By skrócić link wklejamy go w zaznaczone miejsce i klikamy „shrink”. Pod spodem można również wybrać domenę, własną nazwę (Custom name) czy sposób wyświetlania reklamy (Advertising Type). Dostępne możliwości to:

 • Interestitial Advertisement – reklama na całą stronę. Największy przychód.
 • Framed banner – reklama w postaci bannera u góry strony.
 • No advert – brak reklamy. W tej sytuacji nic nie zarabiamy, a po prostu używamy adfly do skrócenia linku by był bardziej przyjazny dla użytkownika.

Dodatkowe narzędzia (Tools) Adfly

 • Mass Shrinker – masowe skracanie linków. Wystarczy w odpowiednie pole wkleić listę linków, jeden pod drugim.
 • Multiple links – opcja pozwala wkleić cały kod ze strony bez wybierania i wklejania pojedynczych linków. Opcja zmieni wszystkie znalezione linki na te z adfly.
 • Easy link – szybka metoda dodawania linków. Wystarczy zapamiętać początek adresu i dopisywać tylko na końcu adres odpowiedniej strony, bez konieczności ciągłego logowania.
 • Bookmarklet – pozwala dodać do zakładek specjalną opcję, która pozwoli skracać aktualny adres jednym kliknięciem.
 • Web Analytics – pozwala podpiąć google analytics by śledzić statystyki na koncie google.
 • Full Page Script – dodanie skryptu na stronę, który automatycznie pozmienia znalezione linki. Dobra opcja jeśli strona zawiera bardzo dużo linków.
 • Website Entry Script – skrypt powodujący wyświetlenie skróconego linku według zdefiniowanych parametrów:
  • frequency_cap – ile razy ma się pojawiać jednemu użytkownikowi na 24 godziny.
  • frequency_delay – ilość minut po których reklama ma się pojawić.
  • init_delay – ilość sekund od załadowania strony, po których pojawi się reklama.
 • Export links and stats – eksport statystyk konkretnych linków do pliku.
 • Domains – możliwość dodania własnej domeny wykorzystywanej do skracania.
 • Pop Ads – wyskakujące okienka z reklamą przy wejściu na stronę.
 • Plugins – wtyczki.
 • Mobile – aplikacja ułatwiająca skracanie linków na telefonie.

Alternatywy dla Adfly

Adfly z pewnością przetarł szlaki dla wielu innych skracaczy, ale trzeba wiedzieć, że na tę chwilę nie jest jedynym w swojej kategorii. W zależności od kraju, w którym chcemy promować dane linki, może okazać się, że stawki tam są zdecydowanie lepsze. Warto, więc przed rozpoczęciem promowania porównać je z innymi. Gdzie?

Ile można zarobić z Adfly

Z pewnością niemało, choć nie każdy będzie w stanie zarobić duże pieniądze na skracaniu. Wymaga to pewnego doświadczenia i czasu, ale warto spróbować. To ile można zarobić uzależnione jest przede wszystkim od aktualnej stawki dla danego kraju oraz samej ilości kliknięć w tak skrócony link. Aktualne stawki można przejrzeć klikając „payout rates” na dole strony.

Program partnerski Adfly

Sama obecność programu partnerskiego w Adfly z pewnością na plus, choć jest to jedynie 5% zarobków bezpośrednich poleconych. Oczywiście osoby zaproszone nic na tym nie tracą. Procent nie należy do najwyższych, ale zdecydowanie lepszy taki, jak żaden.

Wypłata z Adfly

Wypłata z adfly odbywa się automatycznie raz w miesiącu (pierwszy dzień miesiąca), na wybrany procesor. Warunkiem jest posiadanie na koncie przynajmniej 5$. Adres należy podać w zakładce „withdraw”. Dostępne procesory to:

Opinie o Adfly

Pewnie ciężko byłoby znaleźć wśród osób, które dużo siedzą w internecie, kogoś kto z Adfly się nigdy nie spotkał. Jest to jeden z pierwszych serwisów tego typu, który działa zresztą to dziś. Stawki w dalszym ciągu dość wysokie, a sam serwis pozwala całkiem przyzwoicie zarobić.

Macie jakieś doświadczenia z serwisem? Podzielcie się opinią w komentarzu.

3 Komentarze

 1. Osobiście wolę nie zarobić ale nie wyświetlać reklamy przed otwarciem docelowej strony. Ale każdy wybiera to co uważa za najlepsze dla siebie. Ważne, że są strony skracające link dające możliwość zarabiania na reklamie.

  Pozdrawiam,

  1. W Adfly można wyłączyć wyświetlanie reklam przed linkiem (Wystarczy otworzyć „View More Options”), ale wtedy nie ma zarobku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *