Zarabianie na grach - jak zarabiać grając w gry

Przejdź do treści

Menu główne:

Zarabianie na grach

Zarabianie na grach jest jak najbardziej możliwe, choć może brzmieć nieprawdopodobnie. Rynek gier oraz e-sport rozwijają się w bardzo szybko i istnieje spora liczba graczy utrzymujących się z tego. Już nie mówię o różnego rodzaju mistrzostwach, gdzie za zwycięstwo można zgarnąć naprawdę duże kwoty. Choć gra się tam w różne gry to do czołówki należą bez wątpienia "League of Legends" czy "Counter Strike: Global Offensive". Tam też pule za wygraną są chyba największe. Jeśli Twoje umiejętności nie są wystarczająco wysokie by walczyć o czołowe pozycje w tych prestiżowych rozgrywkach to zawsze można spróbować innych możliwości. Wysokie umiejętności w jakąś grę naprawdę znacznie ułatwiają sprawę, ale nie są konieczne. Można bowiem przyciągnąć widzów samą swoją osobą i dobrym kontaktem z nimi jeśli spróbujemy szczęścia np. w streamowaniu.

Jak zarabiać grając w gry

  • starcia na pieniądze - w tej rywalizacji wygrywa po prostu osoba lepsza i mamy bezpośredni wpływ na wynik (czego nie można powiedzieć o grach losowych).
  • kanał na youtube - jednym z pomysłów na kanał mogą być właśnie gry. Gameplaye są często spotykane na youtube i ludzie chętnie to oglądają.
  • streamowanie - podobne spobów do powyższego, z tą różnicą, że tutaj nadajemy na żywo. Najpopularniejszą chyba platformą, która to umożliwia jest twitch.tv. Dodatkowo potrzebny jest do tego specjalny program, który to umożliwi. Jednym z nich jest Xsplit dostępny zarówno w wersji darmowej jak i płatnej. Samo uruchomienie nie powinno przysporzyć problemu, wystarczy wybrać w opcjach twitch.tv.
  • turnieje - na tych najbardziej prestiżowych turniejach można zarobić naprawdę duże pieniądze (kwoty idą nawet w miliony dolarów dla zwycięskiej drużyny). Prócz pieniędzy za zajęcie wysokich miejsc trzeba też doliczyć te otrzymywane od sponsorów. Oczywiście są również różnego rodzaju lokalne turnieje na których również można zgarnąć dodatkowe pieniądze czy nagrody.
  • sprzedaż postaci / przedmiotóww - rynek wirtualny ma się całkiem dobrze, a kwoty oferowane za wirtualne przedmioty bardzo duże (np. taki nóż do CS:GO został sprzedany za prawie 24 tysiące $). Prócz wspomnianych przedmiotów można sprzedawać też całe konta "wylevelowanych" postaci.
  • boosting - polega na pomaganiu we wbiciu wyższej rangi, ligi itp. zależnie od gry. Metoda zarezerwowana raczej dla graczy o wysokich umiejętnościach.
  • pisanie poradników - poradniki do gier są całkiem popularne jeśli uważasz, że wiesz o jakiejś grze bardzo dużo i jesteś w stanie pomóc innym graczom.
 
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego