Goldentowns

Goldentowns

Goldentowns jest grą przeglądarkową, która swoją premierę miała w 2013 roku. Pomimo upływu czasu – jej popularność nie słabnie i nadal bardzo wiele internautów gra w nią z ogromną pasją. Gra ciągle też zyskuje nowych zwolenników.

Przejście do serwisu

Jak najkrócej opisać Goldentowns?

Firma Anno1777 pierwotnie stworzyła Goldentowns jako symulator budowy miasta, zarówno na płaszczyźnie militarnej, ekonomicznej jak i politycznej. Tym, co wyróżnia grę jest możliwość wymiany zarobionych czy też wygranych w grze pieniędzy na realne kwoty.

Ze względu na ten fakt grą zainteresowało się wiele osób, które w taki sposób chciały zarobić trochę grosza bez wychodzenia z domu. W grze naszym głównym celem jest rozwój – rozbudowa własnego miasta, zwiększanie swojej produkcji, a w końcu także i podbijania tego, co zgromadzili inni gracze.

Może się więc zacząć niewinnie, ale gra Goldentowns jest naprawdę szalenie wciągająca. Gracz ma poczucie, że każda spędzona przez niego minuta przed komputerem sprawia, że dorabia się on czegoś więcej. To z kolei może mieć nawet przełożenie na świat realny.

Zaczyna się więc od lokowania niewielkiej wioski po to, aby ciągle ją rozbudowywać. Buduje się własną kopalnię złota, a także inwestuje się we własną armię na wypadek, gdyby jakiś inny gracz połakomił się na nasze dobra. W końcu poszerza się swój zasięg i ilość zasobów i surowców, a tym samym zyskuje się coraz większe wpływy i władze. A to wszystko może dawać nam oczywiście ogromną satysfakcję.

Goldentowns – gra, która naprawdę wciąga

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na grę Goldentowns ze względu na jej interesującą mechanikę. Oczywiście, potrzeba czasu aby ją poznać, a tym samym zorientować się jakie posunięcia są najbardziej opłacalne. Wydaje się, że złoto jest w grze największą atrakcją. Prawdziwi gracze jednak bardzo szybko zaczynają doceniać grę z jednej strony za jej prostotę, a z drugiej za ogromne możliwości. Złoto jest więc atrakcyjne, ale i gra sama w sobie jest szalenie pasjonująca.

Mechanika Goldentowns

Kluczem do sukcesu w grze jest zrozumienie sposobu, w jaki funkcjonuje cała gospodarka, bo właśnie to umożliwia maksymalizację zysku. Bardzo wiele zależy od posiadanych surowców, dzięki którym można tworzyć solidne podstawy miasta. Jednak, aby móc je pozyskiwać – potrzeba siły roboczej, która potrzebuje mieć gdzie mieszkać i tym samym również jest głównym konsumentem zasobów.

Mechanizmy, które spotykamy w grze Goldentowns są tak naprawdę niczym innym jak tym, co bardzo dobrze jest nam znane z ekonomii. Rozwój miasta jest więc tak naprawdę kluczową kwestią, bo posiadanie go dopiero stanowi podwaliny do możliwości rozpoczęcia budowy własnej kopalni złota, czyli tego, o czym marzy każdy gracz. Posiadanie złota jest motorem napędowym gry. Złoto można wymienić właściwie na wszystko, między innymi można postawić na dalszy rozwój dający nam silną i stabilną pozycję w grze.

Goldentowns jest grą zdecydowanie wartą wypróbowania, bo jest bardzo ciekawa i bardzo wciągająca. Jeśli tylko na to pozwolimy, z pewnością zabierze nam wiele wieczornych godzin i nieprzespanych nocy.

Zobacz też zarabianie na grach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *