Strona główna » Opinie » Goldentowns

Goldentowns

Goldentowns było grą przeglądarkową, która swoją premierę miała w 2013 roku. Jednak w odróżnieniu od innych pozycji tego typu, pozwalała zarabiać prawdziwe pieniądze. Wprawdzie w Polsce nie znalazła zbyt wielu zwolenników, ale na świecie wielu internautów grało w nią ze sporym zaangażowaniem. Mimo to nie można mówić o jakimś większym sukcesie, więc finalnie Goldentowns niestety zniknęło z internetu. W związku z tym poniższe informacje są już nieaktualne.

Goldentowns – co to?

Firma Anno1777 pierwotnie stworzyła Goldentowns jako symulator budowy miasta, zarówno na płaszczyźnie militarnej, ekonomicznej jak i politycznej. Tym, co wyróżnia grę jest możliwość wymiany zarobionych czy też wygranych w grze pieniędzy na realne kwoty.

Ze względu na ten fakt grą zainteresowało się wiele osób, które w taki sposób chciały zarobić trochę grosza bez wychodzenia z domu. W grze naszym głównym celem jest rozwój – rozbudowa własnego miasta, zwiększanie swojej produkcji, a w końcu także i podbijania tego, co zgromadzili inni gracze.

Może się więc zacząć niewinnie, ale gra Goldentowns jest naprawdę szalenie wciągająca. Gracz ma poczucie, że każda spędzona przez niego minuta przed komputerem sprawia, że dorabia się on czegoś więcej. To z kolei może mieć nawet przełożenie na świat realny.

Zaczyna się więc od lokowania niewielkiej wioski po to, aby ciągle ją rozbudowywać. Buduje się własną kopalnię złota, a także inwestuje się we własną armię na wypadek, gdyby jakiś inny gracz połakomił się na nasze dobra. W końcu poszerza się swój zasięg i ilość zasobów i surowców, a tym samym zyskuje się coraz większe wpływy i władze. A to wszystko może dawać nam oczywiście ogromną satysfakcję.

Mechanika

Kluczem do sukcesu w grze jest zrozumienie sposobu, w jaki funkcjonuje cała gospodarka, bo właśnie to umożliwia maksymalizację zysku. Bardzo wiele zależy od posiadanych surowców, dzięki którym można tworzyć solidne podstawy miasta. Jednak, aby móc je pozyskiwać – potrzeba siły roboczej, która potrzebuje mieć gdzie mieszkać i tym samym również jest głównym konsumentem zasobów.

Mechanizmy, które spotykamy w grze Goldentowns są tak naprawdę niczym innym jak tym, co bardzo dobrze jest nam znane z ekonomii. Rozwój miasta jest więc tak naprawdę kluczową kwestią, bo posiadanie go dopiero stanowi podwaliny do możliwości rozpoczęcia budowy własnej kopalni złota, czyli tego, o czym marzy każdy gracz. Posiadanie złota jest motorem napędowym gry. Złoto można wymienić właściwie na wszystko, między innymi można postawić na dalszy rozwój dający nam silną i stabilną pozycję w grze.

Poradnik

W gruncie rzeczy, zbudowanie dobrze prosperującego miasta, które daje zarabiać, nie jest łatwe. Łatwo popełnić błędy, które poskutkują bardzo wolną rozbudową miasta. Na początkowych etapach nie warto budować koszar, nowych dróg, a już na pewno kopalń złota, które wymagają dużej ilości surowców, aby funkcjonować. Na czym się skupić? Na początku powinniśmy skupić się na rozbudowie już istniejących budowli oraz dróg, zamiast stawiać kolejne.

Gra, która naprawdę wciąga

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na grę Goldentowns ze względu na jej interesującą mechanikę. Oczywiście, potrzeba czasu aby ją poznać, a tym samym zorientować się jakie posunięcia są najbardziej opłacalne. Wydaje się, że złoto jest w grze największą atrakcją. Prawdziwi gracze jednak bardzo szybko zaczynają doceniać grę z jednej strony za jej prostotę, a z drugiej za ogromne możliwości. Złoto jest więc atrakcyjne, ale i gra sama w sobie jest szalenie pasjonująca.

Jak inaczej zarabiać w internecie?

Goldentowns to ciekawa propozycja dla osób, które lubią gry tego typu, a przy okazji chcą zarabiać pieniądze. Ciężko znaleźć drugą taką grę online, ale na grach można zarabiać również w inny, nie mniej ciekawy sposób. Oczywiście do tego dochodzi wiele różnych sposobów zarabiania w internecie, które z grami nie są związane.

Zarabianie na grach

zarabianie na grach

Gry komputerowe mogą służyć nie tylko rozrywce, ale również zarabianiu pieniędzy. Warto czasem połączyć przyjemne z pożytecznym, a zarabianie na grach jest jak najbardziej możliwe i to na wiele sposobów.

Praca w domu i zarabianie przez internet

praca w domu i zarabianie przez internet

W domu zarabiać możemy na wiele różnych sposobów, a gry komputerowe to jedynie jeden z nich. Jest wiele metod, które nie wymagają praktycznie żadnej wiedzy, a jedynie nieco wolnego czasu.

Opinie o Goldentowns

Goldentowns jest grą zdecydowanie wartą wypróbowania, bo jest bardzo ciekawa i wciągająca. Jeśli tylko na to pozwolimy, z pewnością zabierze nam wiele wieczornych godzin i nieprzespanych nocy, a do tego pozwala również zarabiać.

Macie jakieś doświadczenia z grą? Podzielcie się opinią w komentarzu.


Jeśli podobał Ci się ten wpis, nie zapomnij udostępnić go znajomym w mediach społecznościowych!

Zarabianiem w internecie zainteresowałem się wiele lat temu, sprawdzając różne możliwości. W 2015 roku zdecydowałem się na założenie tego bloga, aby opisywać różnorodne metody generowania dochodu online. Jeśli nie ma we wpisie informacji, których szukasz lub potrzebujesz pomocy - daj znać! (Dane kontaktowe w stopce).

Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
Chris
Chris
4 lat temu

Jako, że lubię plemiona to i z chęcią spróbowałem tej gry. Co prawda gram od niedawna, ale już widzę, że jest zdecydowanie trudniejsza i wymaga dokładnego planowania nowych budynków. Ciekawe po jakim czasie zacznę zarabiać pierwsze pieniądze bo póki co staram się dobrze rozbudować ekonomię.

MARIU
MARIU
1 rok temu

SZKODA ZE JUZ NIE MA GOLDENTOWNS

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Odpowiedz na  MARIU

a ja wlasnie szukam tej gry heh

3
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten temat.x