Praca dla studenta

Studenci, którzy nie chcą być całkowicie utrzymywani przez rodziców często rozglądają się za możliwościami zdobycia dodatkowych pieniędzy. Niestety ciężko pogodzić studia dzienne z pracą na etacie. Szkoła zajmuje sporo czasu, więc gdyby to tego doszła praca to o czasie wolnym praktycznie nie ma mowy. Rozwiązaniem może być pół etatu lub praca na weekendy. Oczywiście nie jest to tylko praca dla studenta czy ucznia, ale także dla osób pracujących. Jak zatem można zarabiać?

Praca dla studenta przez internet

W zasadzie jest to nie tylko praca na weekendy, ponieważ można wykonywać ją również w tygodniu po zakończeniu nauki lub pracy. Popularne możliwości pracy przez internet:

 • Praca jako freelancer. Może to być całkiem ciekawa praca dla studentów, którzy uczą się kierunków związanych z informatyką, ponieważ zleceń z tej dziedziny jest w internecie całkiem sporo. Znajdzie się, więc zajęcie dla programistów czy grafików z całkiem niezłym wynagrodzeniem. W przypadku braku konkretnych umiejętności zostaje jeszcze copywriting czyli pisanie artykułów na zlecenie. Stawki również nie są najgorsze, więc może się sprawdzić nie tylko w przypadku studentów.
 • Założenie bloga. Dość popularny sposób zarabiania ostatnimi czasy, choć nie należy do najłatwiejszych – przynajmniej z początku. Odpowiednie wypromowanie bloga wymaga czasu lub sporych nakładów finansowych, ale z pewnością warto zainteresować się również tą możliwością. Najlepiej wybrać temat, w którym czujemy się najlepiej by pisanie artykułów nie było przykrą koniecznością, a robione z przyjemnością.

Dodatkowe pieniądze dla studentów, uczniów i osób pracujących

Można również poszukać dodatkowych pieniędzy wśród zajęć, które trudno nazwać pracą, a jednak pozwalają zdobyć dodatkową gotówkę. O czym mowa?

 • Wypełnianie ankiet. Przeciętnie wypełnienie jednej ankiety zajmuje kilka, do kilkunastu minut, a zarobić można przeważnie kilka złotych. Wynagrodzenie nie jest złe, ale problemem może być mała ilość dostępnych ankiet. Ciężko byłoby wypełniać je, jedna za drugą, ponieważ nie ma ich aż tylu. Sprawdzi się jako dodatek do pozostałych zajęć zarobkowych.
 • Marketing sieciowy. Może to być świetna praca dla studenta czy ucznia, ponieważ wymaga kontaktu z klientami, a w szkole ludzi nie brakuje. Wybór dobrego MLM może zaowocować całkiem niezłym dodatkowym dochodem. Dodatkową zaletą jest fakt, że nie musi to być praca weekendowa, ponieważ klientów można szukać podczas przerw w zajęciach. W weekendy zostaje, więc więcej czasu na zarabianie w inny sposób.

Weekendowa praca dla studenta

Oczywiście praca dla studenta dostępna jest również poza internetem. Kto znajdzie zatrudnienie?

 • kelner. Ofert tego typu przybywa od wiosny,
 • pomoc kuchenna w restauracji,
 • osoba roznosząca ulotki,
 • recepcjonista w hotelu czy spa,
 • kasjer w butiku handlowym,
 • hostessa,
 • pakowacz, magazynier,
 • pracownik call center,
 • pomocnik piekarza,
 • animator imprez dziecięcych,
 • opiekunka do dziecka,
 • osoba wystawiająca towar na półkach w hipermarketach,

Z pewnością znalazłoby się więcej możliwości pracy na weekend, nie tylko dla studentów czy uczniów.

2 komentarze do wpisu „Praca dla studenta”

 1. Studenci nie powinni mieć problemu z znalezieniem dodatkowej pracy na weekendy. Pracodawcy chętniej zatrudniają studentów ze względu na obniżone koszty zatrudnienia. Czytając ogłoszenia czyta się „status studenta i wiek nie przekraczający 26 lat”.
  Dodatkowo jeśi pomimo pracy mają dość wolnego czasu między nią a nauką to mogą wypełniać ankiety i klikać w reklamy czy wykazywać inną aktywność zarobkową w sieci,

  Odpowiedz
 2. Za czasów studenckich, czyli jeszcze nie tak dawno bo przed rokiem wiele z wymienionych wyżej pozycji stanowiło moje źródło dochodu i nie było tak źle jak to przedstawiają często a dodatkowo zdobyłam wiele cennego doświadczenia, niezapomnianych wspomnień i poznalam ciekawych ludzi,. Praca niani pozwoliła obyć się z dziećmi, jednak nie jest to zajęcie dla osób które dzieci nie lubią, lub czują się z nimi niepewnie. Jako hostessa spędziłam wielokrotnie wiele czasu na różnych ciekawych akcjach, czy to animacjach, czy to degustacjach. Z sentymentem wspominam ten okres 😀 . Ponadto w wielu wymienionych propozycjach pracy, status studenta jest nie tylko mile widziany co wręcz wymagany, a więc wlaśnie takich osob poszukują, i takie osoby maja większe szanse na zdobcie pracy.
  PS. Osobiście studiowałam dziennie i dorabialam kiedy mogłam, dzięki czemu za te pieniądze + stypendium samodzielnie utrzymywałam się w obcym mieście przez cały okres studiow a wiec się da!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz