Jak znaleźć pracę marzeń?

Jak znaleźć pracę marzeń?

Będąc jeszcze dzieckiem wydaje nam się, że wiemy kim chcemy zostać w przyszłości. Najczęściej powtarzające się wśród dzieci zawody to strażak, policjant, lekarz, piosenkarka czy nauczycielka. Oczywiście zdarzają się też całkiem inne pomysły, ale nie są one już tak często powtarzane. Z wiekiem jednak wiele się zmienia i przeważnie okazuje się, że to nie są zawody, które chcemy w przyszłości wykonywać. Większość ludzi decyduje się nawet na wykonywanie pracy, której nie lubi z różnych względów. Może to być kwestia zarobków, łatwego dojazdu do miejsca pracy czy jeszcze coś innego. Czasem jednak warto spróbować zmienić coś w swoim życiu. Jak znaleźć pracę marzeń i czym ona właściwie jest?

Jak znaleźć pracę marzeń - 3 pytania, które w tym pomogą

Przede wszystkim praca marzeń dla każdego będzie wyglądała inaczej, ponieważ każdy człowiek lubi co innego. To, że jeden świetnie odnajdzie się w danym miejscu i z przyjemnością będzie chodził do pracy nie oznacza od razu, że inny człowiek tak samo do tego podejdzie. Szukając dla siebie odpowiedniego zajęcia musisz sobie przede wszystkim odpowiedzieć na kilka pytań:

  • co lubisz robić? Oczywiście nie trzeba od razu robić listy tych rzeczy bo nie zawsze idzie potem znaleźć daną pracę. Trzeba wypatrywać ciekawych ofert, choć na większość z nich ciężko będzie się załapać ze względu na ogromne zainteresowanie,
  • czy ważniejsze są zarobki czy praca, którą polubisz. Oczywiście zdarza się, że zarobki idą w parze z naprawdę fajną pracą, ale niestety nie jest to regułą,
  • czy jesteś gotów zmienić miejsce zamieszkania lub wyjechać na długi okres czasu? Niestety bardzo nikłe szanse są na to, że Twoja praca marzeń pojawi się akurat w Twoim mieście lub okolicy. Często tego typu oferty znaleźć również można poza granicami kraju, więc dla osób z dobrą znajomością języków obcych znaleźć można więcej zajęć.
Odpowiadając sobie na te kilka pytań, znalezienie pracy marzeń może okazać się łatwiejsze, choć nie oznacza to, że nam się uda. Ilość miejsc jest mocno ograniczona, a zainteresowanie bardzo duże. Czasem warto skorzystać z możliwości, jakie daje internet bo może okazać się, że pracą marzeń będzie dla nas coś, o czym nigdy wcześniej nawet nie myśleliśmy.

Praca marzeń - przykładowe oferty

Jeśli pojawi się naprawdę ciekawa oferta to z pewnością wiele portali będzie o niej pisać, więc ciężko je przegapić. Przeważnie wymagania nie są zbyt wygórowane, choć nie każdy je oczywiście spełni Przykładowe oferty, które można było znaleźć w internecie to:

  • degustator czekolady (Wedel – Warszawska Praga). Idealna praca dla wielbicieli słodyczy i osób, które chcą poznawać nowe smaki. Jesz słodycze i jeszcze Ci za to płacą – idealna praca dla wielu łasuchów. Wystarczyło być osobą niepalącą by spełnić wymagania,
  • tester pubów (Hungry Horse – Brytyjska sieć barów). Zakres obowiązków testera to między innymi gra w rzutki, bilard, barowe quizy, oglądanie meczów w telewizji i przede wszystkimi picie piwa,
  • podróżnik (Busabout – Europejskie biuro turystyczne). Praca polegała na odwiedzaniu różnych miast, w różnych krajach Europy i dokumentowania każdego kroku w mediach społecznościowych. Do wyboru były: Instagram, YouTube, Blog, Snapchat.

Znalezienie tego typu oferty to jedno, ale zostać wybranym na dane stanowisko to już całkiem inny temat. Chętnych jest przeważnie tylu, że szansa zostania wybranym jest jak szansa wygrania na loterii. No ale do kogoś szczęście się jednak uśmiechnie. Pozostali mogą spróbować innych zajęć, które również mogą dawać satysfakcję i całkiem niezłe zarobki np. znaleźć pracę przez internet.

Jak znaleźć pracę marzeń w internecie

Wystarczy się dobrze rozejrzeć, ponieważ w internecie znaleźć możemy wiele zajęć, gdzie nie trzeba nigdzie aplikować, a jedynie zacząć. Dla wielu osób, które działają w ten sposób jest to praca marzeń, której nie zamieniliby na zwykły etat, choć wcześniej nawet nie zdawali sobie z tego sprawy. Jakie zajęcie zarobkowe możemy nazwać pracą marzeń?

Zarabianie na Instagramie

Praca marzeń wielu ludzi, a zwłaszcza młodszych. Kto by nie chciał zarabiać na zdjęciach wrzucanych do internetu? Osoby, które zarabiają w ten sposób to influencerzy, a Ci najbardziej popularni otrzymują również wiele produktów czy wycieczek za darmo. Jedyne co muszą zrobić to wrzucić odpowiednie zdjęcie z odwiedzonego miejsca lub w otrzymanej bluzie. Niestety zostać znanym influencerem nie jest łatwo, ale spróbować z pewnością warto.

Oczywiście to tylko jedna z wielu możliwości, która często określana jest mianem pracy marzeń. Do podobnych, choć wymagających już nieco więcej zaangażowania zajęć, zaliczyć można jeszcze np. zarabianie na YouTube.

Praca marzeń dla gracza

Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale na grach komputerowych również można całkiem nieźle zarobić, nawet więcej jak na etacie. Wymaga to oczywiście pewnych umiejętności, ale jest jak najbardziej osiągalne. Dla osób, które potrafią spędzać wiele godzin grając w ulubione gry, z pewnością byłaby to praca marzeń.

A jak wyglądałaby wasza praca marzeń?

3 Komentarze

  1. bardzo fajny artykuł 🙂 moja praca marzeń to taka, dzięki której mogłabym się rozwijać każdego dnia i pomagać innym w dążeniu do celu. Pomimo skończonych studiów, założenia rodziny, oprócz pracy na etacie marzy mi się coś jeszcze….. ale wszystko przede mną! 😉

  2. Treściwy i konkretny artykuł. Cenne wskazówki w nim przedstawione mają sens, więc jeśli chodzi o mnie część tych informacji na pewno wykorzystam.

  3. Pamiętam, jak odwiedzałam doradcę zawodowego w gimnazjum. Spotkania bardzo mi pomogły odnaleźć to, w czym jestem dobra i wybór szkoły średniej nie był już takim wielkim problemem i wyzwaniem. Zachęcam do spojrzenia w głąb siebie i/lub rozejrzenia się wokół, bo czasami fajną pracę można mieć bardzo blisko siebie, nawet w internecie 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *