Jak zarabiać na Instagramie

Wszyscy wiedzą, że można zarabiać wykorzystując do tego kanał na YT, własne strony internetowe itp., ale nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że zarabianie możliwe jest również na Instagramie. Część osób z pewnością zastanawia się jak to możliwe, skoro jest to „tylko” popularna aplikacja do przechowywania zdjęć i filmików. W zasadzie wystarczy podstawowe pojęcie o marketingu internetowym i już możemy zarabiać na Instagramie. Jak zacząć i co powinniśmy wiedzieć?

Od czego zacząć?

Przede wszystkim, aby zacząć zarabiać na Instagramie musimy mieć tam konto i pobrać aplikację. Jednak jest ona na tyle popularna – zwłaszcza wśród młodszych użytkowników, że niektórzy mogą ten krok pominąć (Ci, którzy mają już konto założone). Pozostałe osoby będą musiały się zarejestrować, ale cały proces przebiega bardzo sprawnie. Co więcej, mając konto na Facebook’u możemy wykorzystać je do zalogowania się na Instagramie bez zakładania nowego.

Druga sprawa, jeśli chcemy zarabiać to oczywiście obserwatorzy, których musimy jakoś zdobyć. Same dobre zdjęcia to nie wszystko, a często nawet musimy wykazać się aktywnością na pozostałych profilach, aby inni użytkownicy dostrzegli, i co najważniejsze – zaobserwowali nasz profil. Jednak, gdy już zdobędziemy odpowiednią ilość „followersów” możemy przejść do zarabiania na Instagramie wykorzystując poniższe propozycje.

Jak zarabiać na Instagramie – 5 pomysłów

Każdy choć trochę orientujący się w temacie wie, że na Instagramie znajdziemy zarówno bardzo popularne konta (setki tysięcy, a nawet miliony obserwujących) oraz te „zwykłe”. Co ciekawe praktycznie każde konto możemy wykorzystać do zarabiania – nawet, jeśli nie mamy tysięcy obserwujących. Jedyne z czym musimy się wtedy liczyć to oczywiście mniejsze pieniądze, ale w dalszym ciągu warto tematem się zainteresować. Zwłaszcza, że zasięgi takiego profilu możemy stale poszerzać, aby w miarę upływu czasu zarabiać jeszcze więcej.

Treści sponsorowane

Najprostszą metodą zarabiania na Instagramie jest tworzenie treści sponsorowanych, a idea takiego układu jest prosta. My umieszczamy korzystne opinie produktów lub usług podmiotu zainteresowanego współpracą z nami, a on nam za to płaci. Warunkiem powodzenia tej metody jest umiejętność wprowadzenia dyskretnych, nienachalnych treści reklamowych do materiałów udostępnianych na koncie. W przeciwnym razie musimy liczyć się z tym, że część followersów przestanie obserwować nasz profil, jeśli stale pojawiać będą się tam treści tego typu.

W przypadku bardzo popularnych kont, reklamodawcy sami się zgłoszą, aby móc zamieścić takie treści. Jednak zarabianie na Instagramie możliwe jest również w przypadku kont z mniejszą ilością obserwatorów. Bez względu na ilość followerów warto skorzystać z serwisów pośredniczących, które pomagają znaleźć reklamodawców. Jakich?


whitepress

Whitepress to najpopularniejszy serwis tego typu w Polsce, więc wielu reklamodawców z niego korzysta.


reachablogger

ReachaBlogger ma zdecydowanie mniejszą bazę użytkowników, ale stale się rozwija, więc warto dać mu szansę.


Programy partnerskie i sieci afiliacyjne

programy partnerskie

Zarabianie na Instagramie możliwe jest również dzięki programom partnerskim i afiliacji. W dużym uproszczeniu metoda ta polega na promowaniu czyichś produktów, z wykorzystaniem własnego konta w usłudze. Co ciekawe pozyskanie podmiotów, których usługi bądź produkty reklamowalibyśmy, nie jest wcale takie trudne. Wystarczy, że zarejestrujemy się w wybranym programie lub sieci afiliacyjnej i już możemy promować za pomocą specjalnych linków.

Sprzedaż zdjęć

Skoro Instagram jest wielkim, internetowym „bankiem zdjęć”, to możemy też sprzedawać je odpowiednim podmiotom. Jednak taka metoda wymaga dużego doświadczenia w zakresie fotografii, gdyż raczej mało kto kupi jakieś rozmazane zdjęcia z imprezy. Dlatego decydując się na tą metodę warto pamiętać o odpowiednim tagowaniu zdjęć i o tym, że istnieją specjalne strony, na których możemy sprzedawać zdjęcia z Instagrama. Są to między innymi Twenty20 i Community Foap.

Promocja własnego biznesu

pomysł na biznes

Za pomocą Instagrama możemy również z powodzeniem prowadzić tradycyjny marketing internetowy, który następnie przełoży się na zwiększoną popularność naszej marki. W ten sposób mamy szansę pozyskać nowych klientów na nasze usługi oraz produkty.

Sprzedaż konta

Oczywiście możemy również sprzedać całe konto na Instagramie. Jego wartość uzależniona jest od ilości obserwatorów i będzie wzrastać w miarę zwiększania liczby osób zainteresowanych udostępnianymi przez nas treściami. Bez wątpienia znajdą się chętni zapłacić konkretne pieniądze za dobrze prosperujące konto. Jednak warto ewentualną sprzedaż wcześniej dobrze przemyśleć, gdyż popularny profil może zagwarantować spory i przede wszystkim regularny dochód w dłuższej perspektywie czasu. Chyba, że naprawdę nie chce nam się prowadzić profilu, to sprzedaż może okazać się lepszym rozwiązaniem od usuwania konta na Instagramie.

Ile można zarobić na Instagramie?

Dla wielu z pewnością najważniejsza kwestia czyli ile można zarobić na Instagramie? Zarobki są bardzo zróżnicowane i zależą przede wszystkim od popularności konta oraz zaangażowania odbiorców. Influencerzy z milionami obserwujących zarabiają kwoty, które pozwalają zrezygnować całkowicie z jakiejkolwiek innej pracy zarobkowej i żyć na bardzo wysokim poziomie. Na dużo wyższe stawki mogą liczyć również osoby znane poza Instagramem jak np. sportowcy czy celebryci. Oczywiście nie oznacza to, że wszyscy, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z social media nie mogą zarabiać. Wprawdzie nie będą to oszałamiające kwoty, ale może okazać się, że będzie to całkiem niezły sposób, aby dorobić do pensji, więc z całą pewnością warto spróbować.

Ile trzeba mieć obserwatorów na Instagramie, żeby zarabiać

Pytanie „ile trzeba mieć obserwatorów na Instagramie, żeby zarabiać” zadaje sobie wiele osób. Wprawdzie nigdzie nie znajdziemy żadnej konkretnej liczby, ale to właśnie od ilości followersów zależą głównej mierze zarobki. Dlatego też zacząć może w zasadzie każdy, choć posiadając mało popularne konto musimy liczyć się ze zdecydowanie mniejszymi stawkami. Jednak mimo to warto spróbować i w miarę możliwości zdobywać kolejnych obserwatorów.

Aplikacje i strony do zdobywania obserwatorów na Instragramie

Popularność Instagrama sprawiła, że na rynku szybko pojawiły się aplikacje i strony internetowe, których zadaniem jest zdobywanie obserwatorów, a w zasadzie „nabijanie licznika”. Mówię o nabijaniu, gdyż followersi pozyskani w ten sposób to z reguły nie są prawdziwi użytkownicy, a najczęściej konta założone tylko po to, aby zaobserwować czyjś profil i na tym zarobić. Wprawdzie możemy w ten sposób nabić trochę podbić liczbę obserwatorów, aby profil wyglądał na bardziej popularny, ale nie przełoży się to na konwersję. Dlatego biorąc się za zarabianie na Instagramie powinniśmy przede wszystkim budować relacje z odbiorcami i starać się zwiększać zasięgi w sposób naturalny tworząc interesujące treści.

Gdzie jeszcze zarabiać jako Influencer i z czym połączyć Instagrama

influencer - kto to i jak nim zostać

Instagram to ciekawa aplikacja do zarabiania pieniędzy jako influencer, ale też nie jedyna. Dlatego też warto wykorzystać również pozostałe, gdyż łącząc je możemy wybić się zdecydowanie szybciej. Druga sprawa, że w dłuższej perspektywie czasu możemy liczyć na jeszcze lepsze rezultaty, gdyż każdy profil może generować osobny dochód.

Jak inaczej zarabiać w internecie

praca w domu i zarabianie przez internet

Instagram jest bardzo popularny – zwłaszcza wśród młodych ludzi, więc nic dziwnego, że wiele osób wykorzystuje go do zarabiania pieniędzy. Nie wymaga to bowiem specjalnych umiejętności, a sama „praca” tego typu to w zasadzie czysta przyjemność. Trzeba mieć, jednak świadomość, że nie każdy osiągnie sukces, więc czasem warto sięgnąć po inne sposoby zarabiania przez internet. Zwłaszcza, że niektóre możemy bardzo dobrze połączyć z zarabianiem na Instagramie.

Opinie

Zarabianie pieniędzy na Instagramie zyskuje na popularności, a bycie znanym influencerem to z pewnością praca marzeń wielu ludzi – zwłaszcza młodych. Wprawdzie zdobycie odpowiedniej ilości obserwatorów, aby mówić o zadowalających zarobkach nie jest proste, ale zdecydowanie warto spróbować.

Zarabiacie na Instagramie? Podzielcie się opinią na ten temat w komentarzu.


Zarabianiem w internecie zainteresowałem się wiele lat temu, sprawdzając różne możliwości. W 2015 roku zdecydowałem się na założenie tego bloga, aby opisywać różnorodne metody generowania dochodu online. Jeśli nie ma we wpisie informacji, których szukasz, masz pomysł na nowy temat lub potrzebujesz pomocy - daj znać! (Dane kontaktowe w stopce).

Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
Alicja
Alicja
4 lat temu

Zastanawiam się nad założeniem na Instagramie specjalnego konta, na którym udzielałabym się bardziej właśnie pod kątem pozyskiwania obserwatorów. Kto wie, może kiedyś uda mi się co nieco zarobić na tym? Korzystam także z Foap, całkiem przyjemna aplikacja, można także przeglądać zdjęcia innych osób, oceniać je, brać udział w konkursach – polecam gorąco 🙂

tupting
tupting
4 lat temu

Zarobek na Instagramie łatwiej przychodzi dziewczynom moim zdaniem, są ładniejsze, zgrabniejsze 😀 Wiele chłopców lajkuje tego typu posty przez co takie dziewczyny łatwo się promują. Konta można sprzedawać, bądź też reklamować na nich różnorakie produkty. Moim zdaniem jest to świetny sposób na zarobek dla kobiet

Andzelika
Andzelika
4 lat temu

Jeśli jest się sławnym , ma się dużo followów to mniej znane lub bardziej znane marki i firmy same odezwa się do ciebie i prześlą ci ich produkt do promowania oczywiście jeśli wyrazisz na to swoją zgodę i ty wstawisz taką jakby reklamę czy zareklamujesz ich produkt na instagramie . Ale musisz być pełnoletnia i pieniądze przesyłają ci na konto bankowe .

krypt88
krypt88
4 lat temu

Jesteś fit, chcesz pokazywać swój progres i dietę, którą jesteś w stanie sam ułożyć można startować do zarobku i mieć sponsorów w formie odżywek lub ubrań sportowych. Osoby lubiące modę i pokazujące swoją szafę, znani motocykliści jak i inni pasjonaci motoryzacji, pasjonaci fotografii, który pokazują swoje zdjęcia i podróże aby zrobić ciekawe fotografie. Jest wiele opcji ale zwykły „szarak” raczej tak nie zarobi.

Miriam
Miriam
4 lat temu

Bardzo fajne to całe promowanie ale ciężko znaleźć mi chociaż małą grupę ludzi o podobnych zainteresowaniach co ja. Dla wszystkich prawie to co mam do przekazania, napisania i powiedzenia jest mało interesujące a wręcz nudne. A po za tym strony www to dla mnie czarna magia, a chciałabym mieć własną stronę www, lecz odbiegajaca od utartych standardów. Promowanie określonych produktów przez portale społecznosciowe kojarzy mi się bardziej albo z przekretem albo z Avon.

5
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten tematx