Jak zarabiać na Instagramie

Wszyscy wiedzą, że można zarabiać za pośrednictwem YT, własnych stron internetowych czy reklam Google. Choć wydaje się to dziwne, to możliwe jest również zarabianie na Instagramie jako influencer. Pewnie większość z Was zapyta, jak to możliwe, skóro popularny Instagram jest „tylko” sieciową aplikacją do przechowywania zdjęć. Da się to zrobić, pod warunkiem, że ma się pewne pojęcie o marketingu internetowym. Jak zarabiać na Instagramie?

Od czego zacząć?

Przede wszystkim, aby zarabiać na Instagramie musisz założyć tam konto. Jako, że serwis jest bardzo popularny, zwłaszcza wśród młodszych użytkowników, niektóre osoby mogą ten krok pominąć. Druga sprawa to oczywiście obserwatorzy, których należy zdobyć. Same dobre zdjęcia to nie wszystko, trzeba wykazać się aktywnością na innych profilach, aby inni użytkownicy dostrzegli, i co najważniejsze – zaobserwowali profil. Po czasie wystarczy już zainteresować się podanymi niżej możliwościami i czekać na pierwsze profity.

Jak zarabiać na Instagramie – 5 pomysłów

Istnieje kilka metod zarabiania za pośrednictwem Instagrama. Jeśli choć trochę „orientujecie się” w internecie, to pewnie zdajecie sobie sprawę z tego, że na Instagramie są mniej lub bardziej popularne konta, a właściciele tych najbardziej popularnych mają swoje metody na zarabianie pieniędzy. Zresztą prowadzenie tak aktywnych profili za darmo raczej mijałoby się z z sensem.

Twórz treści sponsorowane

Najprostszą metodą zarabiania na Instagramie jest tworzenie treści sponsorowanych. Idea takiego układu jest prosta. Szukamy podmiotu, który będzie chciał zapłacić za przedstawiane na naszym koncie treści. Oczywiście będą to opinie korzystne dla produktów i usług danego podmiotu. Warunkiem powodzenia tej metody jest posiadanie popularnego konta, ale też umiejętność wprowadzenia dyskretnych, nienachalnych treści reklamowych do materiałów udostępnianych na koncie. W przypadku bardzo popularnych kont, reklamodawcy sami będą się zgłaszali, aby móc zamieścić takie treści. W przypadku tych mniej popularnych najlepiej skorzystać z serwisów pośredniczących, które pomagają znaleźć reklamodawców. Jakie to serwisy?


whitepress

Whitepress to najpopularniejszy serwis tego typu w Polsce z bardzo dużą bazą influencerów.


reachablogger

ReachaBlogger ma zdecydowanie mniejszą bazę użytkowników, ale stale się rozwija, więc warto dać mu szansę.


Programy partnerskie

Zarabianie na Instagramie możliwe jest również dzięki programom partnerskim. W dużym uproszczeniu polega to na promowaniu czyichś produktów, z wykorzystaniem własnego konta w usłudze. Teoretycznie pozyskanie podmiotów, których usługi bądź produkty reklamowalibyśmy, nie jest wcale takie trudne. W zasadzie wystarczy się zarejestrować i już można promować za pomocą specjalnych linków. Potrzebne jest do tego dobrze prosperujące konto, które musi czymś się wyróżniać na tle konkurencji. W przeciwnym razie konwersja będzie bardzo mała, albo nawet zerowa.

programy partnerskie

Sprzedawaj zdjęcia

Skoro Instagram jest wielkim, internetowym „bankiem zdjęć”, możesz spróbować sprzedawać je odpowiednim podmiotom. Taka metoda wymaga jednak dużego doświadczenia w zakresie fotografii. Chyba nie liczysz na to, że ktoś kupi Twoje ostatnie, rozmazane zdjęcia z imprezy. Decydując się na tą metodę pamiętaj o odpowiednim tagowaniu zdjęć i o tym, że istnieją specjalne strony, na których możesz sprzedawać zdjęcia z Instagrama. Są to między innymi Twenty20 i Community Foap.

Promuj siebie

Ta opcja jest skierowana do wszystkich, którzy mają swoją własną firmę. Za pomocą Instagrama możecie z powodzeniem prowadzić tradycyjny marketing internetowy, który następnie przełoży się na zwiększoną popularność Waszej marki.

pomysł na biznes

Sprzedaj konto

Czy wiesz, że konto na Instagramie możesz sprzedać? Oczywiście jego wartość będzie wzrastać, w miarę zwiększania liczby osób zainteresowanych udostępnianymi przez Ciebie treściami. Uwierz, że znajdą się osoby, które są w stanie za dobrze prosperujące konto zapłacić konkretne pieniądze. Pamiętaj jednak, że proces ten (zwłaszcza jeśli nie masz doświadczenia) będzie trwał stosunkowo długo. Warto to jednak wcześniej dobrze przemyśleć, ponieważ dobrze prosperujące konto potrafi generować spory dochód w dłuższej perspektywie czasu.

Ile można zarobić na Instagramie?

Dla wielu z pewnością najważniejsza kwestia czyli ile można zarobić na Instagramie? Zarobki są bardzo zróżnicowane i zależą przede wszystkim od popularności konta oraz zaangażowania odbiorców. Influencerzy z milionami obserwujących zarabiają kwoty, które pozwalają zrezygnować całkowicie z jakiejkolwiek innej pracy zarobkowej i żyć na bardzo wysokim poziomie. Na dużo wyższe stawki mogą liczyć również osoby znane poza Instagramem jak np. sportowcy czy celebryci. Oczywiście osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z social media, również mogą zarabiać. Nawet, jeśli nie będą to oszałamiające kwoty, może okazać się, że będzie to całkiem niezły dodatek do wypłaty, więc z całą pewnością warto spróbować.

Jak inaczej zarabiać w internecie

Instagram jest bardzo popularny, zwłaszcza wśród młodych ludzi, więc nic dziwnego, że chcą oni wykorzystać go do zarabiania pieniędzy. Nie wymaga to bowiem specjalnych umiejętności, a sama „praca” tego typu to w zasadzie czysta przyjemność. Trzeba mieć, jednak świadomość, że nie każdy osiągnie sukces, więc czasem warto sięgnąć po inne sposoby zarabiania przez internet. Jakie?

Praca w domu i zarabianie przez internet

praca w domu i zarabianie przez internet

Sposoby zarabiania w internecie możemy podzielić na kilka kategorii. Niektóre z nich nie wymagają żadnych dodatkowych umiejętności, a jedynie…

Aplikacje do zarabiania pieniędzy na telefonie

aplikacje do zarabiania pieniędzy

W internecie jest wiele różnych aplikacji, które pozwalają wykorzystać czas spędzony na telefonie na zarabianie pieniędzy. Najlepsze z nich…

Opinie

Zdobycie odpowiedniej ilości obserwatorów, aby móc zarabiać na swoim koncie wprawdzie nie jest proste, ale zdecydowanie warto. Zarabianie pieniędzy na Instagramie zyskuje na popularności, a bycie znanym influencerem to z pewnością praca marzeń wielu ludzi, zwłaszcza młodych.

Zarabiacie na Instagramie? Podzielcie się opinią na ten temat w komentarzu.

5 komentarzy do wpisu „Jak zarabiać na Instagramie”

 1. Zastanawiam się nad założeniem na Instagramie specjalnego konta, na którym udzielałabym się bardziej właśnie pod kątem pozyskiwania obserwatorów. Kto wie, może kiedyś uda mi się co nieco zarobić na tym? Korzystam także z Foap, całkiem przyjemna aplikacja, można także przeglądać zdjęcia innych osób, oceniać je, brać udział w konkursach – polecam gorąco 🙂

  Odpowiedz
 2. Zarobek na Instagramie łatwiej przychodzi dziewczynom moim zdaniem, są ładniejsze, zgrabniejsze 😀 Wiele chłopców lajkuje tego typu posty przez co takie dziewczyny łatwo się promują. Konta można sprzedawać, bądź też reklamować na nich różnorakie produkty. Moim zdaniem jest to świetny sposób na zarobek dla kobiet

  Odpowiedz
 3. Jeśli jest się sławnym , ma się dużo followów to mniej znane lub bardziej znane marki i firmy same odezwa się do ciebie i prześlą ci ich produkt do promowania oczywiście jeśli wyrazisz na to swoją zgodę i ty wstawisz taką jakby reklamę czy zareklamujesz ich produkt na instagramie . Ale musisz być pełnoletnia i pieniądze przesyłają ci na konto bankowe .

  Odpowiedz
 4. Jesteś fit, chcesz pokazywać swój progres i dietę, którą jesteś w stanie sam ułożyć można startować do zarobku i mieć sponsorów w formie odżywek lub ubrań sportowych. Osoby lubiące modę i pokazujące swoją szafę, znani motocykliści jak i inni pasjonaci motoryzacji, pasjonaci fotografii, który pokazują swoje zdjęcia i podróże aby zrobić ciekawe fotografie. Jest wiele opcji ale zwykły „szarak” raczej tak nie zarobi.

  Odpowiedz
 5. Bardzo fajne to całe promowanie ale ciężko znaleźć mi chociaż małą grupę ludzi o podobnych zainteresowaniach co ja. Dla wszystkich prawie to co mam do przekazania, napisania i powiedzenia jest mało interesujące a wręcz nudne. A po za tym strony www to dla mnie czarna magia, a chciałabym mieć własną stronę www, lecz odbiegajaca od utartych standardów. Promowanie określonych produktów przez portale społecznosciowe kojarzy mi się bardziej albo z przekretem albo z Avon.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz