Jak usunąć konto na Instagramie

Instagram, tak jak inne media społecznościowe potrafi zabierać naprawdę dużo czasu, który moglibyśmy spędzić na czymś „bardziej pożytecznym”. Oczywiście nie mówimy tutaj o sytuacji, gdy Instagram jest źródłem zarobku, gdyż to akurat możemy uznać za coś jak najbardziej pożytecznego. Jednak większość ludzi wykorzystuje go jedynie do przeglądania, a statystyczny człowiek spędza w mediach społecznościowych aż 2,5 godziny dziennie. Pomyślmy, jak dużo można zrobić z zaoszczędzonym czasem. Zatem jak usunąć konto na Instagramie lub wyłączyć je tymczasowo?

Usunąć konto na Instagramie czy tylko je wyłączyć?

Oczywiście zanim przejdziemy do usuwania Instagrama, możemy zastanowić się czy chcemy zrobić to definitywnie, czy jedynie zawiesić konto na określoną ilość czasu. Czym różnią się obie opcje:

 • tymczasowe wyłączenie konta – wybór tej opcji sprawi, że nasze zdjęcia, komentarze oraz polubienia zostaną jedynie ukryte, aż do czasu ponownej aktywacji. Ta z kolei wymaga jedynie ponownego zalogowania się na konto.
 • trwałe usunięcie konta – wybór tej opcji sprawi, że wszystkie nasze dane zostaną trwale usunięte bez możliwości ich odzyskania. Warto zwrócić uwagę, że mamy aż 30 dni od przesłania wniosku o usunięcie konta na zmianę ewentualnej decyzji.

Usunąć konto na Instagramie możemy jedynie za pośrednictwem przeglądarki internetowej (również w telefonie), więc nie usuniemy Insta bezpośrednio w aplikacji.

Jak tymczasowo wyłączyć konto

Zacznijmy od tymczasowego wyłączenia konta na insta. Jak to zrobić krok po kroku:

 1. wchodzimy na stronę instagram.com za pomocą przeglądarki na komputerze lub smartfonie,
 2. logujemy się na konto, które chcemy dezaktywować,
 3. klikamy na swoje zdjęcie profilowe, które znajdziemy w prawym górnym rogu. Następnie wybieramy kolejno „Profil” i „Edytuj profil”,
 4. w prawym dolnym rogu klikamy w link „Tymczasowe wyłączenie konta”,
 5. podajemy powód dezaktywacji konta, wpisujemy hasło i klikamy „Wyłącz tymczasowo konto”. Potem tylko potwierdzamy swoją decyzję klikając w „tak”.
wyłącz tymczasowo konto na insta

Jak usunąć konto na Instagramie krok po kroku

Czas na opcję, która całkowicie usuwa konto na Instagramie. Jak to zrobić krok po kroku:

 1. wchodzimy na stronę: https://www.instagram.com/accounts/login/?next=/accounts/remove/request/permanent/,
 2. logujemy się na konto, które chcemy usunąć,
 3. wybieramy z rozwijanego menu powód usuwania konta i wypisujemy hasło,
 4. klikamy „Trwale usuń moje konto”.

Co warto wiedzieć

Teoretycznie wszystkie dane konta powinny zostać trwale usunięte po upływie 30 dni. W praktyce jednak, usuwanie wszystkich treści może potrwać nawet 90 dni od momentu rozpoczęcia procesu, choć oczywiście usuwane dane nie będą już dostępne dla innych osób.

Warto również wspomnieć, że usunięcie konta na Insta nie daje gwarancji całkowitego wymazania historii aktywności, bowiem kopia danych może być w dalszym ciągu przechowywana w związku z kwestiami prawnymi oraz ewentualnymi naruszeniami regulaminu. Więcej na ten temat znajdziemy w zasadach dotyczących danych na Instagramie.

Czy usuwać konto na Instagramie?

Instagram to mimo wszystko bardzo ciekawa platforma, choć nie każdy dostrzega jej potencjał. Rzecz jasna kilkugodzinne scrollowanie zdjęć do niczego dobrego nie prowadzi, ale regularne wrzucanie własnych fotek już jak najbardziej może. Dzięki temu mamy szansę na kolejnych obserwujących, a przy dużej ich ilości możliwe jest nawet zarabianie na Instagramie. Dla wielu osób, zwłaszcza młodych, z pewnością bycie influencerem to praca marzeń.


influencer - kto to i jak nim zostać

Influencer to wpływowa osoba, która wykorzystuje swoje media i profile w sieciach społecznościowych do zarabiania pieniędzy.


Podsumowanie

Z pewnością niektórzy nie wyobrażają sobie życia bez Instagrama, ale są zdecydowanie lepsze sposoby na spędzanie wolnego czasu. Oczywiście biorąc pod uwagę jedynie marnowanie go na przeglądanie zdjęć, które w większości przypadków nawet nas nie interesują. Najczęściej jest to już tylko przyzwyczajenie, z którego ciężko zrezygnować. Patrząc jednak z drugiej strony, jeśli mamy możliwość zarabiania na Instagramie to warto się tym tematem zainteresować i wstrzymać się z usuwaniem konta.

Dodaj komentarz