Strona główna » Pozostałe » Jak usunąć konto na Instagramie

Jak usunąć konto na Instagramie

Instagram, tak jak inne media społecznościowe potrafi zabierać naprawdę dużo czasu, który moglibyśmy spędzić na czymś „bardziej pożytecznym”. Oczywiście pomijamy tutaj sytuację, gdy Instagram jest źródłem zarobku, gdyż to akurat możemy uznać za sensowne wykorzystanie tego serwisu. Jednak niestety większość ludzi korzysta z insta jedynie do przeglądania, a statystyczny człowiek spędza w mediach społecznościowych aż 2,5 godziny dziennie. Pomyślmy jak dużo można zrobić z zaoszczędzonym czasem, gdyby przestać marnować go na bezmyśle przewijanie tablicy. Zatem jak usunąć konto na Instagramie lub wyłączyć je tymczasowo i kiedy warto to zrobić?

Usunąć konto na Instagramie czy tylko je wyłączyć?

Oczywiście zanim przejdziemy do usuwania Instagrama, możemy zastanowić się czy chcemy zrobić to definitywnie, czy jedynie zawiesić konto na określoną ilość czasu. Czym różnią się obie opcje:

 • tymczasowe wyłączenie konta – wybór tej opcji sprawi, że nasze zdjęcia, komentarze oraz polubienia zostaną jedynie ukryte, aż do czasu ponownej aktywacji. Ta z kolei wymaga jedynie zalogowania się na konto zdezaktywowane konto.
 • trwałe usunięcie konta – wybór tej opcji sprawi, że wszystkie nasze dane zostaną trwale usunięte bez możliwości ich odzyskania. Warto zwrócić uwagę, że mamy aż 30 dni od przesłania wniosku o usunięcie konta na zmianę ewentualnej decyzji.

Niestety usunąć konto na Instagramie możemy jedynie za pośrednictwem przeglądarki internetowej, więc nie zrobimy tego bezpośrednio w aplikacji. Jednak działają one bez żadnych problemów również na telefonie, dlatego nie powinno stanowić to większego problemu.

Jak tymczasowo zawiesić konto

Zacznijmy od tymczasowego wyłączenia konta na insta, zanim jeszcze przejdziemy do trwałego usuwania. Jak to zrobić krok po kroku:

 1. wchodzimy na stronę instagram.com za pomocą przeglądarki na komputerze lub telefonie (bezpośrednio w aplikacji nie da rady tego zrobić),
 2. logujemy się na konto, które chcemy dezaktywować,
 3. klikamy na swoje zdjęcie profilowe, które znajdziemy w prawym górnym rogu. Następnie wybieramy kolejno „Profil” i „Edytuj profil”,
 4. w prawym dolnym rogu klikamy w link „Tymczasowe wyłączenie konta”,
 5. podajemy powód dezaktywacji konta, wpisujemy hasło i klikamy „Wyłącz tymczasowo konto”. Potem tylko potwierdzamy swoją decyzję klikając w „tak”.
wyłącz tymczasowo konto na insta

Jak usunąć konto na Instagramie krok po kroku

Czas na opcję, która całkowicie usuwa konto na Instagramie. Jak to zrobić krok po kroku:

 1. wchodzimy na stronę: https://www.instagram.com/accounts/login/?next=/accounts/remove/request/permanent/,
 2. logujemy się na konto, które chcemy usunąć,
 3. wybieramy z rozwijanego menu powód usuwania konta i wypisujemy hasło,
 4. klikamy „Trwale usuń moje konto”.

Oczywiście cały proces możemy przeprowadzić na komputerze lub z wykorzystaniem przeglądarki na telefonie.

Co warto wiedzieć

Teoretycznie wszystkie dane konta powinny zostać trwale usunięte po upływie 30 dni. Jednak w praktyce, kasowanie wszystkich treści może potrwać nawet 90 dni od momentu rozpoczęcia procesu, choć oczywiście usuwane dane nie będą już dostępne dla innych osób.

Warto również wspomnieć, że usunięcie konta na Insta nie daje gwarancji całkowitego wymazania historii aktywności, bowiem kopia danych może być w dalszym ciągu przechowywana na serwerach. Ma to związek z kwestiami prawnymi oraz ewentualnymi naruszeniami regulaminu. Więcej informacji na ten temat znajdziemy w zasadach dotyczących danych na Instagramie.

Jak usunąć drugie konto na Instagramie

Oczywiście zdarza się również, że użytkownicy posiadają kilka kont, które powiązane są jednym loginem. Jak w takiej sytuacji usunąć tylko jedno z nich?

 • wchodzimy w profil, klikając na swoje zdjęcie profilowe domyślną ikonkę, jeśli takowego nie ustawiliśmy,
 • wybieramy trzy poziome kreski, które znajdują się w prawym górnym rogu i tam klikamy w „ustawienia”,
 • zjeżdżamy na dół i pod napisem „Logowania” wybieramy symbol trzech gwiazdek obok konta, które zamierzamy usunąć,
 • klikamy „usuń”.

Czy warto dezaktywować lub usuwać konto na Instagramie?

influencer - kto to i jak nim zostać

Instagram wprawdzie potrafi pochłonąć mnóstwo wolnego czasu, ale mimo wszystko jest to bardzo ciekawa platforma, choć nie każdy dostrzega jej potencjał. Oczywiście kilkugodzinne scrollowanie zdjęć do niczego dobrego nie prowadzi, ale regularne wrzucanie własnych fotek już może. Rzecz jasna nie zawsze, jednak dzięki temu mamy szansę na kolejnych obserwujących, a przy dużej ich ilości możliwe jest nawet zarabianie na Instagramie. Dla wielu osób – zwłaszcza młodych, bycie influencerem z pewnością byłoby pracą marzeń, choć wymaga to naprawdę sporo pracy.

Jak zyskać więcej wolnego czasu

czas wolny

Często mamy pewne rzeczy do zrobienia, na które niestety nie starcza nam czasu. Jednak z reguły nie wynika to z faktycznego jego braku, a jedynie z tego, że marnujemy go na bezsensowne czynności, jakimi jest np. długie przeglądanie Instagrama. Dlatego chcąc zyskać go nieco więcej, warto zastanowić się nad tym, z czego warto byłoby zrezygnować.

Podsumowanie

Z pewnością niektórzy nie wyobrażają sobie życia bez Instagrama, ale naprawdę są zdecydowanie lepsze sposoby na nudę i spędzanie wolnego czasu. Oczywiście, jeśli weźmiemy pod uwagę jedynie marnowanie go na bezmyślne przeglądanie zdjęć, które w większości przypadków nawet nas nie interesują. Z reguły poświęcanie tyle czasu na social media wynika już tylko z przyzwyczajenia, z którego ciężko zrezygnować. Jednak patrząc na to z drugiej strony, jeśli mamy możliwość zarabiania na Instagramie, to warto się tym tematem zainteresować i wstrzymać się z usuwaniem konta.

Korzystacie z Instagrama, czy może już usunęliście konto? Podzielcie się opinią w komentarzu.


Jeśli podobał Ci się ten wpis, nie zapomnij udostępnić go znajomym w mediach społecznościowych!

Zarabianiem w internecie zainteresowałem się wiele lat temu, sprawdzając różne możliwości. W 2015 roku zdecydowałem się na założenie tego bloga, aby opisywać różnorodne metody generowania dochodu online. Jeśli nie ma we wpisie informacji, których szukasz lub potrzebujesz pomocy - daj znać! (Dane kontaktowe w stopce).

Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten temat.x