Cashback i kody rabatowe

Cashback i kody rabatowe

Początkowo określenie cashback i moneyback dotyczyły tej samej usługi finansowej. Dzięki nim możliwe jest wypłacanie gotówki w kasie sklepowej i otrzymanie zwrotu pieniędzy wydanych zarówno w sklepach stacjonarnych, jak również internetowych. Na czym dokładnie polega idea programów  tego typu, które oferują również kody rabatowe? Czy rzeczywiście możemy liczyć na bezproblemowy zwrot pieniędzy za zakupy w Internecie? A co z bezpieczeństwem?

Cashback – czym jest?

Pojęcie cashback ma dwa znaczenia. Po pierwsze jest to możliwość wypłacania gotówki podczas płacenia kartą za dany produkt czy usługę, ale jest jeszcze inne znaczenie. Określenie cashback jest równoważne terminowi moneyback, czyli zwrotowi części środków za dokonane transakcje. Dzięki tego typu programom zarządzanie posiadanymi środkami jest znacznie łatwiejsze.

Serwisy tego typu oferują również kody rabatowe, które zmniejszają cenę danego produktu (najczęściej o określony %), więc produkty w takich sklepach są również tańsze.

Gdzie otrzymać cashback i kody rabatowe

Nazwa serwisuIlość obsługiwanych sklepów
planet plusPonad 1000
refunderPonad 660
tipliPonad 450

Obecnie jest coraz więcej serwisów internetowych oferujących zwrot części środków wydanych na zakupy oraz kody rabatowe. Rejestracja w tych programach jest całkowicie bezpłatna, a do każdej zrealizowanej transakcji otrzymujemy zwrot w wysokości kilku procent jej wartości.

Zakupy w internecie, a bezpieczeństwo

Robienie zakupów przez Internet cieszy się coraz większą popularnością, gdyż jest to znacznie szybsze i wygodniejsze, a do tego nie ograniczają nas godziny otwarcia, jak ma to miejsce w przypadku sklepów stacjonarnych. Nie ma tutaj bawienia się w przeliczanie punktów na nagrody, gdyż użytkownicy mogą liczyć na zwrot pieniędzy w postaci przelewu na konto.

Okazuje się, że nadal wiele osób ma opory odnośnie robienia zakupów online, gdyż nie mają oni zaufania do wirtualnej sprzedaży. Wątpliwa jest dla nich kwestia bezpieczeństwa tego typu transakcji. Podczas korzystania z wiarygodnych i sprawdzonych portali czy sklepów internetowych, ryzyko ewentualnego oszustwa ograniczone jest wręcz do minimum. Najlepiej jest wybierać te, gdzie możliwe jest dokonanie transakcji za pomocą znanych nam systemów, typu bezpieczny portfel PayPal. Usługa cashback jest bezpiecznym sposobem na oszczędzanie pieniędzy podczas robienia jakichkolwiek zakupów online, dlatego też warto zarabiać na tym, co do tej pory robiliśmy całkowicie za darmo.

Kody rabatowe do popularnych sklepów

Popularne sklepy oferujące cashback i kody rabatowe, które znaleźć można w wyżej wymienionych serwisach to np:

Oczywiście jest ich dużo więcej, a to jedynie przykładowe.

Kody rabatowe i cashback – dlaczego warto?

Robienie zakupów to przede wszystkim wygoda, ale również dużo więcej możliwości na oszczędzanie pieniędzy. W punktach stacjonarnych uzależnieni jesteśmy od aktualnych cen i promocji, a mało komu chciałoby się chodzić od sklepu do sklepu, aby znaleźć korzystniejszą ofertę. Robiąc zakupy przez internet mamy tę możliwość, aby szybko porównać oferty wielu sklepów oraz zamówić towar bezpośrednio do domu.

Na samym porównaniu cen się jednak nie kończy, ponieważ do tego dochodzi wspomniany cashback i kody rabatowe. Połączenie jednego z drugim pozwala w dłuższej perspektywie czasowej na całkiem przyzwoitą oszczędność. Zakupy tego typu przeważnie i tak trzeba zrobić, więc dużo lepszym wyjściem jest skorzystanie z możliwości by zmniejszyć cenę danego produktu oraz odzyskać część wydanych pieniędzy.

Zostaw komentarz

2 Komentarze

    1. Z pewnością nie we wszystkich, ale w tych najpopularniejszych na pewno. Proponuję wejść na wymienione serwisy i sprawdzić czy znajduje się tam dany sklep. Przejrzeć dostępne sklepy można oczywiście i bez rejestracji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *