Cashback i kody rabatowe

Początkowo określenie cashback i moneyback dotyczyły tej samej usługi finansowej. Dzięki nim możliwe jest otrzymanie zwrotu pieniędzy wydanych zarówno w sklepach stacjonarnych, jak również internetowych i wypłacanie gotówki w kasie sklepowej. Dołączając do tego kody rabatowe możemy sporo zaoszczędzić na zakupach w internecie. Na czym dokładnie polega idea programów tego typu? Czy rzeczywiście możemy liczyć na bezproblemowy zwrot pieniędzy za zakupy w Internecie? A co z bezpieczeństwem?

Cashback – co to?

Pojęcie cashback ma dwa znaczenia. Po pierwsze jest to możliwość wypłacania gotówki podczas płacenia kartą za dany produkt czy usługę, ale jest jeszcze inne znaczenie. Określenie cashback jest równoważne terminowi moneyback, czyli zwrotowi części środków za dokonane transakcje. Dzięki tego typu programom zarządzanie posiadanymi środkami jest znacznie łatwiejsze.

Serwisy tego typu często oferują również kody rabatowe, które zmniejszają cenę danego produktu (najczęściej o określony %), więc produkty w takich sklepach są dodatkowo tańsze.

Serwisy oferujące cashback i kody rabatowe

Obecnie jest coraz więcej serwisów internetowych oferujących zwrot części środków wydanych na zakupy oraz kody rabatowe. Rejestracja w tych programach jest całkowicie bezpłatna, a do każdej zrealizowanej transakcji otrzymujemy zwrot w wysokości kilku procent jej wartości.


LetyShops obsługuje ponad 3000 sklepów.


bumerangcash

BumerangCash obsługuje ponad 1000 sklepów.


refunder

Refunder obsługuje ponad 660 różnych sklepów.


cashbackrabat

Cashbackrabat niestety obsługuje tylko nieco ponad 600 sklepów, ale poza zwrotem za internetowe zakupy, oferuje również inne możliwości zarobkowe.


Kody rabatowe

Poniżej aktualne kody rabatowe, które gwarantują sporą zniżkę na usługi internetowe.


dhosting

20% zniżki na hosting www. Pierwsze 14 dni testów zupełnie za darmo.


20% zniżki na własny sklep internetowy. Pierwsze 14 dni testów zupełnie za darmo.


Kody rabatowe i częściowy zwrot – dlaczego warto?

Robienie zakupów to przede wszystkim wygoda, ale również dużo więcej możliwości na oszczędzanie pieniędzy. W punktach stacjonarnych uzależnieni jesteśmy od aktualnych cen i promocji, a mało komu chciałoby się chodzić od sklepu do sklepu, aby znaleźć korzystniejszą ofertę. Robiąc zakupy przez internet mamy tę możliwość, aby szybko porównać oferty wielu sklepów oraz zamówić towar bezpośrednio do domu.

Na samym porównaniu cen się jednak nie kończy, ponieważ do tego dochodzi wspomniany cashback i kody rabatowe. Połączenie jednego z drugim pozwala w dłuższej perspektywie czasowej na całkiem przyzwoitą oszczędność. Zakupy tego typu przeważnie i tak trzeba zrobić, więc dużo lepszym wyjściem jest skorzystanie z możliwości by zmniejszyć cenę danego produktu oraz odzyskać część wydanych pieniędzy.

Ile można zaoszczędzić?

Kwota jaką można zaoszczędzić w ten sposób jest bardzo indywidualna. Zależy od wydanej kwoty oraz procentowego zwrotu. Przeważnie jest to od kilku do nawet kilkunastu procent, w zależności od wybranego sklepu. Przy mniejszych zamówieniach będzie to najczęściej kilka, kilkanaście złotych, ale przy większych (np. zakup sprzętu elektronicznego) może to być nawet kilkaset złotych. Bez względu na kwotę, zdecydowanie lepszy jakikolwiek zwrot niż nic.

Jakie popularne sklepy oferują cashback

Popularne sklepy oferujące cashback, które znaleźć można w wyżej wymienionych serwisach to np:

Oczywiście jest ich dużo więcej, a to jedynie te najpopularniejsze. Zresztą w pierwszym serwisie jest to ponad 1000 sklepów, więc liczba nie jest mała.

Bezpieczeństwo zakupów przez internet

Robienie zakupów przez Internet cieszy się coraz większą popularnością, gdyż jest to znacznie szybsze i wygodniejsze, a do tego nie ograniczają nas godziny otwarcia, jak ma to miejsce w przypadku sklepów stacjonarnych. Nie ma tutaj bawienia się w przeliczanie punktów na nagrody, gdyż użytkownicy mogą liczyć na zwrot pieniędzy w postaci przelewu na konto.

Okazuje się, że nadal wiele osób ma opory odnośnie robienia zakupów online, gdyż nie mają oni zaufania do wirtualnej sprzedaży. Wątpliwa jest dla nich kwestia bezpieczeństwa tego typu transakcji. Podczas korzystania z wiarygodnych i sprawdzonych portali czy sklepów internetowych, ryzyko ewentualnego oszustwa ograniczone jest wręcz do minimum. Najlepiej jest wybierać te, gdzie możliwe jest dokonanie transakcji za pomocą znanych nam systemów, typu bezpieczny portfel PayPal.

Cashback i kody rabatowe poza granicami kraju

Swego czasu był w Polsce jeszcze jeden bardzo ciekawy serwis, a mianowicie Qassa. Oferował on oczywiście cashback i kody rabatowe, ale dostępne były również inne możliwości zarobkowe jak np. bingo, czytanie maili reklamowych itp. Niestety w 2018 roku skończył działalność w Polsce, ale dostępny jest jeszcze w innych krajach europejskich (Holandia, Niemcy, Francja, Belgia).

Inne sposoby oszczędzania i zarabiania pieniędzy

Usługa cashback jest bezpiecznym sposobem na oszczędzanie pieniędzy podczas robienia jakichkolwiek zakupów online, dlatego też warto zarabiać na tym, co do tej pory robiliśmy całkowicie za darmo. W połączeniu z kodami rabatowymi, w dłuższej perspektywie czasu możemy sporo zaoszczędzić. Oczywiście pieniądze możemy oszczędzać również w inny sposób.


praca w domu i zarabianie przez internet

Zarabiać pieniądze w domu możemy na wiele różnych sposobów. Różnią się one między sobą stopniem zaawansowania oraz potencjałem zarobkowym, ale najpopularniejsze…


jak oszczędzać pieniądze

Oszczędzanie pieniędzy wydaje się trudne, ale tak naprawdę to tylko pozory. Mało kto zdaje sobie sprawę jak dużo można zaoszczędzić zmieniając w swoim życiu raptem kilka…


Opinie

Cashback i kody rabatowe to jeden z lepszych sposobów na oszczędzanie pieniędzy i zdobycie trochę dodatkowej gotówki. Zwłaszcza, że spora część osób woli robić zakupy w internecie, jak w sklepach stacjonarnych. Jest to rozwiązanie szybkie i wygodne, więc czemu by na tym dodatkowo nie zarobić?

Korzysta ktoś z takiej formy oszczędzania? Podzielcie się opinią na ten temat w komentarzu.

Podobał się wpis? Podziel się nim udostępniając!

6 komentarzy do wpisu „Cashback i kody rabatowe”

  • Z pewnością nie we wszystkich, ale w tych najpopularniejszych na pewno. Proponuję wejść na wymienione serwisy i sprawdzić czy znajduje się tam dany sklep. Przejrzeć dostępne sklepy można oczywiście i bez rejestracji.

   Odpowiedz
 1. Zawsze robiąc zakupy w internecie korzystam z serwisów, które oddają cześć wydanych pieniędzy. Moim ulubionym serwisem był Qassa, ale niestety w Polsce już nie działa. Aktualnie korzystam z Refunded, choć zobaczę również pozostałe.

  Odpowiedz
 2. Ja kocham zakupy przez Internet, ale nie korzystam z żadnego z tych trzech serwisów, ostatnio zalogowałam się na nowy cashback pl i czekam na swój zwrot za sukienke z answear.

  Odpowiedz
 3. Powiem tak: Cashback z zakupów przez internet jest spoko (marzyłbym o cashbacku ze sklepów fizycznych ale chyba takiego nie ma), ale raczej dla ludzi którzy kupują dosyć dużo w internecie. Osobiście czasem korzystam z letyshops i jest bardzo w porządku. Ogólnie to polecam, nic nie trzeba dodatkowo robić :).

  Odpowiedz
 4. Owszem, korzystam z takowej formy oszczędzania. Mój ulubiony serwis z cashbackiem to Letyshops. Kiedyś za zaproszenie 3 znajomych otrzymałam 100zł premii. Wszystkie pieniądze można bez trudu wypłacić między innymi na paypal. Dzięki temu na zakupach w Internecie oszczędzam naprawdę dużo, polecam to każdej osobie.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz