Strona główna » Opinie » Qassa – opinie i opis serwisu

Qassa – opinie i opis serwisu

Qassa to serwis umożliwiający zarabianie w internecie, który istnieje od 2009 roku. Z początku nazywał się Moneymilioner, ale w 2014 roku zmienił nazwę na Qassa. W dalszym ciągu jest to bardzo interesujący serwis, choć trochę się zmienił od tamtego czasu i niestety przestał działać w Polsce. Co warto o nim wiedzieć, gdzie jeszcze działa i jak zarabiać?

Serwis Qassa skończył działalnośc w Polsce

Niestety serwis Qassa od 2018 roku nie działa już w Polsce, choć w innych krajach nadal jest dostępny. Nie podali konkretnej przyczyny, ale prawdopodobnie spowodowana ona  była małym zainteresowaniem serwisem w Polsce. Szkoda, ponieważ serwis pozwalał na całkiem nieźle dorobić do pensji, ale nie pozostaje nic innego jak znaleźć dla niego jakieś alternatywy. Oczywiście w internecie jest wiele serwisów, które działają na podobnej zasadzie, więc nie powinniśmy mieć z tym najmniejszego problemu. Wszystko zależy od tego, która opcja zarabiania najbardziej nas interesuje. Poniżej informacje odnośnie byłych możliwości zarobkowych oraz linki do serwisów, które działają w dalszym ciągu na podobnej zasadzie.

Podobny serwis działający w Polsce

W Polsce w dalszym ciągu dostępny jest serwis, który bardzo mocno przypomina swoim działaniem Qassa. Poza oczywistym cashbackiem oferuje również pozostałe możliwości zarabiania pieniędzy, takie jak np. czytanie maili, bingo itp.


cashbackrabat

Cashbackrabat jest tym serwisem, który swoim działaniem bardzo mocno przypomina dawny Moneymilioner.


Gdzie serwis Qassa w dalszym ciągu jest dostępny?​

Serwis Qassa w dalszym ciągu pozwala zarabiać w 4 europejskich krajach. Co to za kraje?

 • Holandia (od 2000 roku) – qassa.nl,
 • Belgia (od 2006 roku) – qassa.be,
 • Francja (od 2009 roku) – qassa.fr,
 • Niemcy (od 2010 roku) – qassa.de.

Jak Qassa / Moneymilioner pozwalał zarabiać?

Głównym założeniem serwisu Qassa był oczywiście cashback, choć dostępne były również inne możliwości zarobku. Z czasem niestety stopniowo znikały, aż w końcu serwis przestał być dostępny w Polsce. Jakie możliwości zarobkowe były dostępne?

 • cashback – po prostu zwrot części pieniędzy wydanych w sklepach internetowych. Jest wiele serwisów oferujących taki zwrot oraz kupony i kody rabatowe, które dodatkowo pozwalają obniżyć cenę wybranych produktów,
 • zarabianie na wypełnianiu płatnych ankiet przez internet – jest jednym z popularniejszych sposobów na zdobycie dodatkowych pieniędzy w sieci. Do wyboru mamy wiele ciekawych paneli ankietowych, które płaca za ich wypełnianie,
 • zarabianie na klikaniu w reklamy – to bez wątpienia najłatwiejszy sposób zarabiania w internecie, choć niekoniecznie najbardziej dochodowy. Jest kilka serwisów wartych uwagi, które oferują wiele dodatkowych możliwości zarobkowych,
 • bingo – każdy otrzymywał jedną darmową kartę bingo przy każdym losowaniu, ale można było dokupić ich więcej. Cała gra polegała na tym, że każdego dnia losowana była liczba, a osoba, która pierwsza zapełniła swoją kartę wygrywała. Na jedno losowanie można było zakupić aż 6 kart bingo (w zasadzie 5 bo 1 była darmowa). Przeważnie pula wynosiła kilkaset złotych, a samą kartę można było kupić za 25000 Qoins czyli 1,25zł. Przy zakupie większej ilości dostępny był również rabat w wysokości do 75%.

Opcje, z których zrezygnował w trakcie działania

Były jeszcze inne formy zarabiania z których strona zrezygnowała. Jedną z nich były gry w których każdego dnia wygrywała osoba z największą ilością punktów.

Drugą ciekawą możliwością zarabiania w qassa (moneymilioner) było zapraszanie znajomych za pomocą specjalnego reflinka. Strona przestała niestety przyznawać wynagrodzenie za zapraszanie dnia 30 grudnia 2016 roku. Za jedną osobę otrzymywaliśmy wtedy 8 zł, co było całkiem przyzwoitą stawką, dzięki której mogliśmy budować dochód pasywny.

Zamiast zapraszania znajomych qassa wprowadziło nową funkcję czyli możliwość wysyłania linku do konkretnego sklepu. Jeśli dana osoba dokona zakupu w tym sklepie to cashback ląduje na nasze konto. Możemy więc w dalszym ciągu zarobić niezłe pieniądze, zwłaszcza jeśli mamy znajomych, którzy często robią zakupy w internecie. Możemy również wykorzystać do tego rożnego rodzaju fora, własny blog itp.

Wypłata z Moneymilioner

Wypłata zarobionych pieniędzy to najciekawszy moment w każdym programie tego typu. Minimalna kwota, którą należało uzbierać to 50 zł. Dostępne możliwości to:

 • przelew bankowy – podstawowa forma i pewnie najczęściej wybierana, czyli po prostu przelew gotówki bezpośrednio na konto bankowe. Aktualnie banki mają w swojej ofercie wiele ciekawych kont bankowych, ale dla wielu najważniejszym kryterium wyboru jest, aby takie konto było wolne od opłat. Na szczęście praktycznie każdy bank ma takie w swojej ofercie darmowe konto bankowe, więc warto wziąć pod uwagę również inne czynniki, które mogą mieć wpływ na jego wybór np. lokalizacja,
 • bon wartościowy – mogliśmy saldo wymienić na bony do konkretnych sklepów, a przeważnie warte były więcej niż kwota, którą otrzymalibyśmy przy wypłacie na konto bankowe,
 • organizacje charytatywne – zebrany cashback mogliśmy również przelać wybranej organizacji charytatywnej,
 • abonament bingo – po prostu wykorzystanie salda do zakupu dużej ilości kart bingo, aby skorzystać z dostępnych rabatów. W tym akurat przypadku było to 14,95 zł.

Jak inaczej zarabiać w internecie

Qassa był bardzo ciekawym serwisem, ale jak to czasem bywa, skończył działalność. Na szczęście w internecie jest bardzo dużo możliwości zarabiania pieniędzy, więc mamy w czym wybierać. Warto przejrzeć opisane metody pracy w domu i zarabiania przez internet i samemu zdecydować, która z nich okaże się dla nas odpowiednia. Jest ich naprawdę sporo, a niektóre z nich nie wymagają praktycznie żadnych umiejętności, a jedynie nieco wolnego czasu. Dobrze połączyć również zarabianie z oszczędzaniem pieniędzy, choć dla wielu to ciężki i trudny temat. Bez wątpienia jednak warto się z nim zmierzyć, gdyż oszczędności możemy poszukać w zasadzie wszędzie. Stosując kilka prostych trików sprawimy, że w portfelu zostanie dodatkowa gotówka, którą możemy przeznaczyć na inne przyjemności.

Opinie

Serwis od dłuższego czasu jest jak najbardziej wypłacalny i to nie ulega wątpliwości. W internecie sporo jest dowodów wypłat i wiele pozytywnych opinii o serwisie. Jeśli robimy często zakupy w internecie lub nasi znajomi to jest to po prostu ciekawy sposób na dodatkową gotówkę i podreperowanie budżetu domowego. Wprawdzie z jednego programu nie będą to raczej wielkie pieniądze, ale ich zarobienie nie wymaga dodatkowego wysiłku z naszej strony. Mimo, że nie działa w Polsce to mieszkając w wymienionych wcześniej krajach europejskich, w dalszym ciągu możemy z niego korzystać.

Macie jakieś doświadczenia z serwisem? Podzielcie się opinią w komentarzu.


Jeśli podobał Ci się ten wpis, nie zapomnij udostępnić go znajomym w mediach społecznościowych!

Zarabianiem w internecie zainteresowałem się wiele lat temu, sprawdzając różne możliwości. W 2015 roku zdecydowałem się na założenie tego bloga, aby opisywać różnorodne metody generowania dochodu online. Jeśli nie ma we wpisie informacji, których szukasz lub potrzebujesz pomocy - daj znać! (Dane kontaktowe w stopce).

Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
Arkadiusz
Arkadiusz
5 lat temu

nie dziala w Polsce

Natalia
Natalia
5 lat temu

Korzystałam z Qassa, ale niestety po zakończeniu działalności w Polsce musiałam znaleźć inny serwis, który zwracał część środków wydanych na zakupy. Wybór padł na refunder, który zresztą polecam 🙂

Piotr
Piotr
4 lat temu

Nie wiem jak odebrać od nich środki pieniężne skoro zakończyli działalność.

5
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten temat.x