Qassa

Qassa

Qassa to serwis umożliwiający zarabianie w internecie, który istnieje od 2009r. Z początku nazywał się Moneymilioner, ale w 2014 roku zmienił nazwę na Qassa. W dalszym ciągu jest to bardzo interesujący serwis, choć trochę się zmienił od tamtego czasu.

Serwis Qassa skończył działalnośc w Polsce

Niestety serwis Qassa od 2018 roku nie działa już w Polsce, choć w innych krajach nadal jest dostępny. Nie podali konkretnej przyczyny, ale prawdopodobnie spowodowana ona  była małym zainteresowaniem serwisem w Polsce. Szkoda, ponieważ serwis pozwalał na całkiem niezły dodatkowy zarobek, ale nie pozostaje nic innego jak znaleźć dla niego jakieś alternatywy. Oczywiście w internecie jest wiele serwisów, które działają na podobnej zasadzie, więc nie ma z tym najmniejszego problemu. Wszystko zależy od tego, która opcja zarabiania najbardziej nas interesuje. Poniżej informacje odnośnie byłych możliwości zarobkowych oraz linki do serwisów, które działają w dalszym ciągu.

Jak Qassa / Moneymilioner pozwalał zarabiać?

Głównym założeniem serwisu Qassa był oczywiście cashback, choć dostępne były również inne możliwości zarobku. Z czasem niestety stopniowo znikały, aż w końcu serwis przestał być dostępny w Polsce. O jakich możliwościach zarobkowych mowa?

Cashback

Cashback

Początkowo określenie cashback i moneyback dotyczyły tej samej usługi finansowej. Dzięki nim możliwe jest wypłacanie gotówki w kasie sklepowej i otrzymanie zwrotu pieniędzy wydanych…
Klikanie w reklamy

Klikanie w reklamy

Klikanie w reklamy jest dość prostą metodą zarabiania w internecie. Wystarczy umiejętność klikania (ewentualnie podstawowa znajomość języka angielskiego, jeśli strona…
Płatne ankiety online

Płatne ankiety online

Wypełnianie ankiet jest jedną z wielu możliwości zarabiania przez internet gdzie nie są potrzebne dodatkowe umiejętności. Jedynym wymogiem jest trochę…

Bingo

 • Każdy otrzymywał jedną darmową kartę bingo przy każdym losowaniu, ale można było dokupić ich więcej. Cała gra polegała na tym, że każdego dnia losowana była liczba, a osoba, która pierwsza zapełniła swoją kartę wygrywała. Na jedno losowanie można było zakupić aż 6 kart bingo (w zasadzie 5 bo 1 była darmowa). Przeważnie pula wynosiła kilkaset złotych, a samą kartę można było kupić za 25000 Qoins czyli 1,25zł. Przy zakupie większej ilości dostępny był również rabat w wysokości do 75%.

Opcje, z których serwis Qassa zrezygnował w trakcie działania

Były jeszcze inne formy zarabiania z których strona zrezygnowała. Jedną z nich były gry w których każdego dnia wygrywała osoba z największą ilością punktów.

Drugą ciekawą możliwością zarabiania w qassa (moneymilioner) było zapraszanie znajomych. Strona przestała niestety przyznawać wynagrodzenie za zapraszanie dnia 30 grudnia 2016r. Za jedną osobę otrzymywało się wtedy 8zł co było całkiem przyzwoitą stawką.

Zamiast zapraszania znajomych qassa wprowadziło nową funkcję czyli możliwość wysyłania linku do konkretnego sklepu. Jeśli dana osoba dokona zakupu w tym sklepie to cashback ląduje na nasze konto. Można więc w dalszym ciągu zarobić niezłe pieniądze, zwłaszcza jeśli mamy znajomych, którzy często robią zakupy w internecie. Można również wykorzystać do tego rożnego rodzaju fora itp.

Wypłata z Qassa

Wypłata zarobionych pieniędzy to najciekawszy moment w każdym programie tego typu. Minimalna kwota, którą należało uzbierać to 50zł. Dostępne możliwości to:

 • Przelew bankowy. Podstawowa forma i pewnie najczęściej wybierana czyli po prostu przelew gotówki bezpośrednio na konto bankowe.
 • Bon wartościowy. Można saldo wymienić na bony do konkretnych sklepów, a przeważnie warte są więcej niż kwota, którą otrzymalibyśmy przy wypłacie
 • Orgranizacje charytatywne. Zebrany cashback można również przelać wybranej organizacji charytatywnej
 • Abonament bingo. Po prostu wykorzystanie salda do zakupu dużej ilości kart bingo by skorzystać z dostępnych rabatów. W tym akurat przypadku jest to 14,95zł.

Gdzie serwis Qassa w dalszym ciągu jest dostępny?​

Serwis Qassa w dalszym ciągu pozwala zarabiać w 4 europejskich krajach. Co to za kraje?

 • Holandia,
 • Belgia,
 • Francja,
 • Niemcy.

Opinie o Qassa - dawnym Moneymilioner

Serwis jest jak najbardziej wypłacalny od długiego czasu i nie ulega to wątpliwości. W internecie sporo jest dowodów wypłat i pozytywnych opinii o serwisie. Jeśli robimy często zakupy w internecie lub nasi znajomi to jest to po prostu dodatkowa gotówka. Z jednego programu nie będą to raczej wielkie pieniądze, ale ich zarobienie nie wymaga dodatkowego wysiłku z naszej strony. Mimo, że nie działa w Polsce to mieszkając poza granicami kraju w dalszym ciągu można z niego korzystać.

Macie jakieś doświadczenia z serwisem? Podzielcie się opinią w komentarzu.

3 Komentarze

 1. Korzystałam z Qassa, ale niestety po zakończeniu działalności w Polsce musiałam znaleźć inny serwis, który zwracał część środków wydanych na zakupy. Wybór padł na refunder, który zresztą polecam 🙂

  1. Zgadza się. Od jakiegoś czasu Qassa w Polsce już niestety nie działa, ale w tekście znajduje się stosowna informacja na ten temat 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *