Zdalna praca dodatkowa

Zdalna praca dodatkowa

Według najnowszych statystyk praca zdalna (telepraca) zdobywa coraz większą popularność na polskim rynku pracy, dlatego też warto bliżej jej się przyjrzeć. Może być ona również traktowana jako dodatkowa praca w domu. Dowiedz się na czym tak naprawdę polega praca zdalna i jakie są jej największe zalety.

Praca dodatkowa w domu – dla kogo ?

Praca dodatkowa w domu to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które mają nieco wolnego czasu po godzinach pracy i chcą dorobić do pensji. Jest to również najlepsze rozwiązanie dla studentów, którzy z wiadomych przyczyn nie mogą zatrudnić się na pełny etat. W dzisiejszych czasach praktycznie w każdym serwisie pracy możemy znaleźć ogłoszenia od pracodawców, którzy poszukują pracowników do pracy dodatkowej (tymczasowej). Zdecydowana większość ofert dotyczy pracy zdalnej, którą bez żadnego problemu można wykonywać w domu.

Najpopularniejszą pracą dodatkową, którą można wykonywać zdalnie jest obecnie projektowanie stron internetowych, sprzedaż internetowa, call center, copywriting, blogowanie czy fotoedycja grafiki.

Najpopularniejsze prace dodatkowe, których nie wykonuje się w domu to przede wszystkim opieka nad osobami starszymi/dziećmi, sprzątanie czy też praca w weekendy jako hostessa lub barmanka.

Praca dodatkowa w domu - propozycje

Płatne ankiety online

Płatne ankiety online

Wypełnianie ankiet jest jedną z wielu możliwości zarabiania przez internet gdzie nie są potrzebne dodatkowe umiejętności. Jedynym wymogiem jest trochę…
Praca jako freelancer

Praca jako freelancer

Setki, a nawet tysiące godzin przepracowanych na etacie z czasem mogą nas doprowadzić do wniosku, że ten rodzaj pracy po…

Nie interesują Cię powyższe? Zobacz więcej propozycji pracy przez internet.

Praca zdalna to dodatkowe korzyści dla pracowników i pracodawców

Jeszcze kilka lat temu zdalna praca kojarzona była przede wszystkim z freelancerami albo z osobami, które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą (samozatrudnienie). W dzisiejszych czasach coraz więcej firm decyduje się na tego typu rozwiązanie. Mowa tutaj nie tylko o dużych firmach korporacyjnych, ale również o niewielkich przedsiębiorstwach. Wysoka produktywność pracowników czy też lepszy wizerunek samego pracodawcy to tylko kilka z najważniejszych zalet pracy zdalnej.

Co zyskuje pracownik?

Największą zaletą dla pracowników jak łatwo się domyśleć jest oczywiście ogromna oszczędność. Mowa tutaj nie tylko o pieniądzach, ale przede wszystkim o czasie, który trzeba przeznaczyć na dojazd do pracy. Przebywając w prywatnej przestrzeni nie trzeba także inwestować w wygląd. Zdalna praca może okazać się wspaniałą propozycją dla wszystkich tych osób, które nie przepadają za garniturami i koszulami. Dzięki pracy w domu można zaoszczędzić także sporo pieniędzy na środkach transportu. Zamiast stać w korku zaoszczędzony czas można przeznaczyć na dodatkową pracę albo na poprawienie relacji z rodziną. Oszczędności bardzo często dotyczą także jadania na mieście w trakcie przerw obiadowych.

Praca zdalna (telepraca) lub praca dodatkowa może tak naprawdę iść w parze z zdecydowanie większym wynagrodzeniem. Pracodawcy, którzy sporo oszczędzają na organizacji miejsca pracy czy też sprzęcie dla pracownika, skłonni są więcej zapłacić swoim podwładnym.

Co zyskuje pracodawca?

Wśród najważniejszych korzyści pracodawcy w pierwszej kolejności należy wymienić czynniki ekonomiczne, a dokładniej mówiąc wzrost wydajności. Firmy, które zatrudniają swoich pracowników zdalnie, bardzo dużo oszczędzają także na kosztach najmu przestrzeni biurowej i na całym wyposażeniu, które jest niezbędne do wykonywania pracy. W wielu przypadkach korzyścią dla przedsiębiorcy będzie także redukcja obciążenia pracodawcy z tytułu wypłaty zasiłków chorobowych. Pracownicy zdalni są bliżej domu, dzięki czemu mogą szybko załatwić wiele spraw bez potrzeby zwalniania się na cały dzień.

Praca zdalna / telepraca to nie tylko plusy

Pamiętać należy o tym, że praca zdalna (telepraca) to nie tylko same plusy, ale również kilka minusów, o których zawsze należy pamiętać. W wielu firmach największym problemem jest oczywiście kwestia zaufania. Pracodawcy z wiadomych przyczyn nie mają pełnej kontroli nad swoimi pracownikami zdalnymi, dlatego też nie są w stanie sprawdzić czy rzeczywiście wywiązują się ze swoich obowiązków. Praca w biurze to także lepsza atmosfera i dobre relacje międzyludzkie, które w wielu branżach są niezbędne, aby odnieść sukces. Dzięki integracji zespołu można osiągnąć lepsze wyniki. Praca zdalna (telepraca) wymaga od pracowników samodyscypliny i co warte podkreślenia, nie jest to rozwiązanie dla każdego człowieka.

Zostaw komentarz

4 Komentarze

    1. Na stronie jest wiele sposobów zarabiania opisanych. Wystarczy wybrać te, które najbardziej odpowiadają 😉

  1. Rozumiem, że do pracy zdalnej trzeba podać nr rachunku bankowego, aby pracodawca mógł przesyłać wynagrodzenie. Czy to jest bezpieczne dla posiadacza rachunku ? Wielokrotnie rezygnowałam z tego rodzaju pracy w obawie przed podaniem nr rachunku. Czy słusznie ?

    1. Tak, trzeba podać. Konto bankowe jest najczęściej wykorzystywane do przelewania wynagrodzenia, choć czasem można wykorzystać do tego celu również portfele internetowe. Nie ma się czego obawiać podając numer rachunku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *