E-sport coraz lepszym sposobem zarabiania pieniędzy

E-sport coraz lepszym sposobem zarabiania pieniędzy

Jeszcze kilkanaście lat temu mało kto mógłby przypuszczać, że rywalizacja graczy z całego świata stanie się tak popularna i obserwowana przez miliony ludzi. Aktualnie, coraz poważniej myśli się o wprowadzeniu e-sportu do oficjalnych dyscyplin Igrzysk Olimpijskich. Przed rozpoczęciem trwających obecnie Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang rozegrano nawet turniej, który był sygnowany symbolem Igrzysk. Zdaniem wielu, były to zaawansowane przymiarki do rozbudowania programu Igrzysk. Zwycięzcom przyznano nawet pierwsze, nieoficjalne medale olimpijskie.

Coraz większa liczba turniejów – coraz większe pule nagród

E-sport z całą pewnością jest doskonałym sposobem zarabiania pieniędzy dla najlepszych graczy. Najbardziej prestiżowe turnieje takich gier jak Counter Strike: GO czy League of Legends potrafią oferować astronomiczną pulę nagród rzędu kilku milionów dolarów! Zwycięski zespół może zatem liczyć nawet na milion dolarów wypłaty. A zatem, coraz więcej młodych ludzi może twierdzić przed rodzicami, ze długa ilość czasu spędzana przed komputerem to trening umiejętności!
Jednakże zostanie profesjonalnym graczem wcale nie jest zadaniem prostym. Konkurencja jest ogromna, a poziom niezwykle wysoki. Gdybyśmy zmierzyli się w jedną z ulubionych gier z najlepszymi zawodnikami świata, prawdopodobnie nie zdążylibyśmy dostrzec, kiedy zostaliśmy pokonani. Powstaje coraz więcej profesjonalnych klubów zrzeszających utalentowanych graczy. Także kluby sportowe posiadają swoje sekcje e-sportu. Prestiżowe turnieje są natomiast oglądane przez miliony odbiorców za pośrednictwem specjalnej platformy Twitch.

Zmagania E-sportowe można obstawiać u bukmacherów

Szerokie grono odbiorców skrupulatnie zostało wykorzystane przez bukmacherów, którzy pozwalają typować ważne turnieje z całego świata. Oczywiście nie jest to zadanie proste, bowiem zdaniem ekspertów, w e-sporcie niespodzianki zdarzają się dużo częściej niż w przypadku wydarzeń sportowych. Aktualne wyniki oraz ciekawe statystyki dotyczące wydarzeń e-sportowych oferuje nam legalny, polski bukmacher LVbet, sponsor klubu piłkarskiego Wisła Kraków. Jak zatem widzimy, świat e-sportu rozrasta się coraz bardziej i powoli staje się równie popularny co najczęściej oglądane dyscypliny sportowe takie jak piłka nożna czy tenis.

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *