Strona główna » Artykuły sponsorowane » Jakie kryptowaluty są najpopularniejsze?

Jakie kryptowaluty są najpopularniejsze?

Kryptowaluty nie mają długiej historii. Pojawiły się w wirtualnej rzeczywistości zaledwie kilka lat temu i początkowo cieszyły się jedynie zainteresowanie tzw. geeków, czyli osób, które są fascynatami wszelkiego rodzaju technikaliów. Dziś nie ma chyba osoby, która nie słyszałaby o kryptowalutach, a to za sprawą Bitcoina – powodującego spore zamieszanie na rynkach finansowych. W artykule przyjrzymy się aktualnie najbardziej popularnym kryptowalutom, choć jest ich zdecydowanie więcej.

Bitcoin

Co by nie mówić o Bitcoinie, to właśnie on jest najbardziej znaną kryptowalutą ze wszystkich. Początek jej istnienia datuje się na rok 2009. Jej twórcą jest Satoshi Nakamoto, choć do dzisiaj nie wiadomo, czy mowa tutaj o osobie, czy też grupie, która ukrywa się pod pseudonimem. Założeniem waluty jest to, że ma ona ograniczoną liczbę. Nie można jej produkować w nieskończoność – tak, jak tradycyjnych walut – co ogranicza ryzyko nadużyć z tym związanych. Aby uzyskać Bitcoiny, możemy je kupić w specjalnych kantorach lub „kopać”. Coraz więcej firm akceptuje płatność w Bitcoinach, co można nazwać swojego rodzaju fenomenem. Niestety rządy niektórych krajów decydują się na banowanie waluty widząc w niej potencjał zagrażający nie tylko stabilności rynku, ale również bezpieczeństwu (Bitcoin jest anonimowy).

Więcej o najsłynniejszej kryptowalucie świata przeczytacie pod tym linkiem: https://www.nntfi.pl/finanse-po-godzinach/bitcoin-za-i-przeciw

Ethereum

Ethereum w porównaniu do Bitcoina jest stosunkowo świeżą walutą. Pojawiła się na rynku zaledwie 3 lata temu, ale mimo swojego krótkiego stażu cieszy się dużą popularność i zdobywa coraz więcej zwolenników. Uważa się ją nawet za alternatywę dla królującego wśród kryptowalut Bitcoina. W ubiegłym roku wartość Ethereum wzrosła o 300% i od tego czasu utrzymuje się na mniej więcej stałym poziomie.

Litecoin

Litecoinów będzie na rynku około 84 mln, z czego dopiero zostało wykopane około 30%. Litecoin jest walutą akceptowaną w wielu sklepach internetowych. Niestety trudno spotkać sklep stacjonarny, który umożliwiałby rozliczanie w Litecoinach.

Lisk

Lisk jest wzorowany na popularnej walucie Etherum, choć wprowadza parę udogodnień w swoim silniku, które usprawniają pracę całego systemu. Dużym sukcesem Lisk jest integracją z platformą Azure, a także współpraca z największym potentatem rynku komputerowego obecnie, czyli Microsoftem.


Jeśli podobał Ci się ten wpis, nie zapomnij udostępnić go znajomym w mediach społecznościowych!

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten temat.x