Strona główna » Artykuły sponsorowane » Co ma wpływ na dobrą współpracę z software housem? Oto co musisz wiedzieć!

Co ma wpływ na dobrą współpracę z software housem? Oto co musisz wiedzieć!

Stoisz przed wyborem software house? Doświadczenie oraz umiejętności wybranego zespołu będą odgrywały istotną rolę w realizacji założeń biznesowych Twojej firmy. Obecnie na rynku znajdziesz wiele ofert współpracy z software house, dlatego wybór może być trudny. Poniżej podpowiadamy co musisz wiedzieć przed podpisaniem umowy.

Czym jest software house i co może zaoferować Twojej firmie?

Firmy takie jak Microsoft, Adobe, Apple czy SAP należą do największych producentów oprogramowania na świecie i zna je chyba każdy. Działalność na znacznie mniejszą skalę prowadzą właśnie software house’y. Stanowią stosunkowo nowy twór, a powstały w wyniku specjalizacji branży interaktywnej. Ich pojawienie było odpowiedzią na szybki rozwój technologii, a co za tym idzie – rosnące wymagania rynku.

Ogólnie można powiedzieć, że software house’y zajmują się tworzeniem oprogramowania na zamówienie. Należy jednak mieć na uwadze, że jest to bardzo okrojona definicja. W rzeczywistości zakres oferowanych usług jest niezwykle szeroki.

Jak wybrać software house – na te kwestie musisz zwrócić uwagę

Skoro szukasz software house’u, zapewne potrzebujesz produktu cyfrowego stworzonego z wykorzystaniem nowoczesnych technologii i spełniającego aktualne standardy. Chcesz, aby finalny projekt spełnił Twoje oczekiwania i odpowiadał na potrzeby klientów Twojej firmy.

Obecnie na rynku istnieje sporo firm typu software house, więc wybór właściwego zespołu specjalistów IT nie jest łatwym zadaniem. Jak przeprowadzić skuteczny research i o czym pamiętać przed podpisaniem umowy? Koniecznie przeanalizuj poniższe punkty!

  1. Studio software house i wykorzystywane technologie

Na początku musisz określić swoje cele oraz wymagania wobec projektu. Wstępne założenia już na początku pozwolą zawęzić krąg poszukiwań. Następnie zwróć uwagę na technologie wykorzystywane przez dany software house – wpływają m.in. na koszt stworzenia i utrzymania dedykowanego oprogramowania.

  1. Komunikacja z firmą

Dobra komunikacja z firmą jest podstawą efektywnej współpracy. Koniecznie dowiedz się, jak często będziesz informowany o przebiegu prac i czy zostanie Ci przydzielony dedykowany koordynator projektu. Najczęściej kontakt odbywa się mailowo, telefonicznie lub poprzez wideorozmowy. Software house’y często wykorzystują narzędzia umożliwiające monitorowanie i planowanie projektów (np. Jira, Trello czy Asana).

  1. Doświadczenie, ukończone projekty i opinie innych klientów

Zanim podejmiesz współpracę z software house, sprawdź, od kiedy działa na rynku i jakie referencje wystawili inni klienci. Zapoznaj się ze zrealizowanymi dotychczas projektami. Zwróć szczególną uwagę na projekty wykonane dla Twojej branży. Dobrze, jeśli dany software house posiada case study, czyli studium przypadku przykładowych realizacji. Znajdziesz tam szczegółowy opis projektu, jego założenia, problemy napotkane w trakcie realizacji oraz osiągnięte cele biznesowe.

  1. Obsługa powdrożeniowa

Profesjonaliści oferują również pełne szkolenie z zakresu obsługi aplikacji, strony WWW czy też sklepu internetowego. Zapewniają także sprawne wdrożenie oraz integrację z innymi programami. Pamiętaj, że nawet dedykowane oprogramowania mogą w późniejszym czasie wymagać wprowadzenia usprawnień oraz aktualizacji. Zespół powinien także udzielić pomocy w przypadku awarii – wszystkie te usługi świadczy Gloo Software House.

  1. Cena projektu

Nigdy nie kieruj się wyłącznie ceną za wykonanie projektu i nie wybieraj najtańszej oferty. Pamiętaj, że dobry software house ceni swój czas i umiejętności oraz daje gwarancję wysokiej jakości swoich usług.


Jeśli podobał Ci się ten wpis, nie zapomnij udostępnić go znajomym w mediach społecznościowych!

Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten temat.x