Ranking lokat bankowych i kalkulator

Ranking lokat bankowych i kalkulator

Oszczędzanie pieniędzy to współcześnie niekoniecznie wkładanie ich do skarbonki. O wiele korzystniejszą formą będzie z jednej strony zdeponowanie ich w banku. Warto więc wiedzieć jaka jest aktualnie najlepsza lokata bankowa. By ją znaleźć wystarczy spojrzeć na poniższy ranking lokat.

 


Dlaczego warto wykorzystać kalkulator i ranking lokat bankowych

Kalkulator lokat pozwala bardzo szybko porównać oferty z różnych banków i zobaczyć zysk po wypłaceniu zgromadzonych pieniędzy. Szukając w internecie samodzielnie najlepszej lokaty stracić można dużo czasu. Powyższy ranking lokat pozwala nie tylko zobaczyć zysk i oprocentowanie lokat, ale i od razu złożyć odpowiedni wniosek przez internet.

Ranking lokat bankowych a oprocentowanie

Jeżeli chodzi o rynek finansowy, to jest on na tyle wszechstronny, że w celu oszczędzania i pomnażania pieniędzy można wybrać takie warianty, które w żadnych okolicznościach nie spowodują ani stresowych sytuacji, ani nie przyczynią się do bezustannego poświęcania im uwagi. Oszczędzanie pieniędzy to raczej opcja dla cierpliwych. Nie ma takiej realnej możliwości, żeby dziś zainwestowane pieniądze, przyniosły za tydzień czy miesiąc duży zysk. Ranking lokat bankowych pozwoli, jednak znaleźć tę najlepszą.

Przy niskim oprocentowaniu lokaty bankowej może to trwać latami, a co więcej, nigdy nie przyniesie spodziewanych rezultatów, zwłaszcza po zapłaceniu podatku. Z drugiej jednak strony trudno wyobrazić sobie sytuację, gdy wszystkie zarobione pieniądze są wydawane na bieżące potrzeby.

Oprocentowanie lokat bankowych jest bardzo niskie, a to jest jednoznaczne z tym, że i zyski z niej są niewielkie. Niektóre lokaty bankowe są jednak całkiem dobrze oprocentowane w skali roku, choć nie można uznać tej wysokości oprocentowania za rewelacyjną. Powyższy ranking lokat pokazuje aktualne oprocentowanie oraz zysk po danym okresie oszczędzania.

Wykorzystaj ranking lokat bankowych by bezpiecznie oszczędzać

Lokata bankowa jest jedną z najbezpieczniejszych form oszczędzania oraz inwestowania pieniędzy. Zasady funkcjonowania lokat bankowych są od dawna określone i tak naprawdę bardzo proste. Jeżeli dysponujemy środkami finansowymi, które chcielibyśmy w danej chwili odłożyć, wystarczy udać się do banku i poprosić o założenie lokaty bankowej lub złożyć odpowiedni wniosek przez internet. Powyższy ranking lokat bankowych pozwoli wybrać aktualnie najlepiej oprocentowaną.

Pomimo tego, że lokata bankowa nie przynosi dużych zysków, stanowi jedną z najpewniejszych form pomnażania pieniędzy. Dla osób, które nie lubią ryzyka jest to najlepsza forma lokowania kapitału.

Czy lokata bankowa dla dziecka to dobra forma zabezpieczenia jego przyszłości?

Lokata bankowa dla dziecka może być różnie prowadzona, co jest uzależnione od propozycji konkretnego banku. Systematyczne oszczędzanie zakładają nie tylko banki stacjonarne, ale także inne instytucje. Czy to ma sens? Jak najbardziej, przy równoczesnym założeniu, że okres oszczędzania wyniesie od piętnastu do dwudziestu lat. Należy jednak wziąć pod uwagę fakt, że gdy dziecko dorośnie, trzeba będzie – o ile nic się przez ten czas nie zmieni – zapłacić podatek.

Lokata bankowa ma określony czas trwania i albo nie można w ogóle wypłacać tych pieniędzy, albo istnieje możliwość dokonywania wpłat na danej lokacie, w zależności od tego, jaką formę lokaty bankowej wybierzemy. Może ona opiewać nawet na okres dwóch, trzech lat, a po upływie tego czasu otrzymamy odsetki, po potrąceniu dziewiętnastoprocentowego podatku Belki. Pojawiły się propozycje, które są w stanie zachęcić rodziców do systematycznego oszczędzania w celu zabezpieczenia przyszłości dzieci. Powyższy ranking lokat bankowych zawiera również te, w których odkładamy pieniądze na dłuższy czas.

Nie tylko lokaty bankowe pozwalają pomnażać pieniądze

Możliwości oszczędzania i pomnażania pieniędzy jest bardzo wiele, jednak należy mocno podkreślić, że różnią się one nie tylko formą, ale także stopniem bezpieczeństwa. Może to być również inwestowanie w odpowiednio wybrane formy takie jak chociażby obligacje, fundusze inwestycyjne, papiery wartościowe czy oszczędzanie alternatywne polegające na inwestowaniu w kruszce, dzieła sztuki bądź wina. Nie ulega wątpliwości, że jedną z najpewniejszych opcji jest lokata bankowa, ponieważ nawet wówczas, gdyby doszło do upadku banku, jego klienci nie stracą pieniędzy.

Oszczędzanie i pomnażanie pieniędzy powinno odbywać się systematycznie, bezpiecznie, rozsądnie, cierpliwie, przy jednoczesnym wykazaniu się ogromnym rozeznaniem w temacie. Najpierw trzeba się tym zagadnieniem zainteresować, zapoznać z możliwościami, a następnie podejmować wiążące decyzje. Co do wyboru już konkretnej z pomocą przychodzą oczywiście kalkulatory i rankingi.

2 Komentarze

  1. Lokaty bankowe raczej nie zostały stworzone, aby generować zysk, ale aby minimalizować straty związane z inflacją. Osobiście wolę nieco bardziej dochodowe inwestycje, jak chociażby aktualnie kryptowaluty. Trzeba jednak pamiętać, że tutaj jest bardzo duże ryzyko utraty kapitału. Dla osób, które nie chcą ryzyka podejmować, a mają wolne środki to lokata jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem, jak trzymanie pieniędzy w przysłowiowej skarpecie.

  2. Według mnie oprocentowanie lokat jest zdecydowanie zbyt niskie. GUS podając dane dotyczące inflacji manipuluje wagami przy jej wyliczaniu. Skutkiem tego działania inflacja jest niższa od rzeczywistej. Niskie oprocentowanie lokat w połączeniu z wysoką inflacją sprawia że trzymając pieniądze na lokacie tracimy zamiast zyskiwać. Nie jest więc najlepszą opcją trzymać pieniądze na lokacie, której jedną z funkcji powinna być ochrona ich wartości. Dodatkowo całą sytuację dobija podatek od lokat, a raczej ich oprocentowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *