Lead.Network – opinie i opis sieci afiliacyjnej

Lead.Network to innowacyjna sieć afiliacyjna, która od 2013 roku z powodzeniem wyznaczała nowe standardy na Polskim rynku. Dostępne na niej były praktycznie wszystkie kategorie kampanii – od finansowych, przez gamingowe, aż po najwyższej jakości erotykę. Sieć Lead.Network zrzeszała wielu reklamodawców i wydawców, ale niestety obecnie nie jest już dostępna. Jakie alternatywy warto wziąć pod uwagę?

Koniec Lead.Network

Wprawdzie strona Lead.Network w dalszym ciągu działa i możemy się logować, ale niestety zarabianie nie jest już możliwe. Obecnie w tej sieci afiliacyjnej nie znajdziemy już żadnych kampanii, a twórcy rozwijają nowy projekt o nazwie Conversand. W związku tym warto poszukać alternatyw lub zainteresować się właśnie nim.

Gdzie zarabiać na promowaniu ofert

programy partnerskie

Marketing afiliacyjny to jeden z bardziej dochodowych sposobów na zarabianie w internecie, choć wymaga dość sporego zaangażowania w promowanie odpowiednich produktów. Jednak na dobrą sprawę metody wyglądają praktycznie tak samo w każdym programie partnerskim i sieci afiliacyjnej, a różnią się jedynie rodzajem produktu. Trzeba tylko wybrać dobry serwis, który oferuje wysokie stawki i szybko rozlicza wnioski.

Jako, że strona nie funkcjonuje już normalnie, to poniższe informacje dotyczące Lead.Network są nieaktualne.

Lead.Network – co warto wiedzieć?

Wybierając sieć Lead.Network automatycznie dołączamy do społeczności, w której każdy służy pomocą. Już na samym starcie – po rejestracji otrzymujemy swojego Affiliate Managera, który zostanie przypisany do naszego konta. Możemy się z nim kontaktować na kilka różnych sposobów, aby omawiać metody promocji, rozmawiać o czynnikach wpływających na konwersję, a nawet poprosić o pomoc przy promocji wybranego przez nas programu partnerskiego.

Warto również wspomnieć, że sieć Lead.Network ma wbudowane forum, z którego możemy się z dowiedzieć o różnych ciekawych nowinkach, metodach promocji, czy samemu takowymi się podzielić. Musimy jednak pamiętać, że wprawdzie do podstawowej części forum dostęp mamy już od samego początku, ale dopiero po zarobieniu 50 PLN otrzymujemy dostęp do jego szerszej wersji. Tam znajdziemy różne poradniki, metody SEO, czy inne opisy działań w sieci.

Dostępne kampanie

W sieci afiliacyjnej znajdziemy ponad 180 różnorodnych kampanii, w różnych modelach rozliczeniowych. Jakie rodzaje rozliczeń znajdziemy w Lead.Network?

 • CPA i CPL (Prowizja za wygenerowanie konkretnej akcji za użytkownika np. podanie adresu mailowego, rejestracja w grze lub na wybranym portalu),
 • CPS (Prowizja za wygenerowanie sprzedaży np. dla partnera Allegro),
 • CPC (Prowizja za kliknięcie w reklamę).

Najciekawsze kampanie jakie znajdziemy w Lead.Network to:

 • ShowMax (CPS – 23 PLN / Lead)
 • CDA.PL (CPS – 8 PLN / Lead)
 • Seria gier od Wargamming (CPA / Email submit – 7,42 PLN / Lead)
 • DateZone na wyłączonośc tylko w Lead.Network (CPA / Email submit, założenie konta – 3PLN / Lead)
 • Flirt.pl (CPA / Email submit, założenie konta – 5,90 ~ 7,35 PLN / Lead),
 • Allegro (CPS – 1% / Lead)
 • CryptoSoft (CPS – ponad 860 PLN / Lead)
 • i wiele, wiele innych.

W Lead.Network znajdziemy również innowacyjne narzędzia reklamowe, a niektóre z nich Lead.Network wprowadziło jako pierwsze na Polski rynek. Nie bez powodu nazywani są jedną z lepszych alternatyw dla Google AdSense.

Narzędzia dostępne w Lead.Network

 • Boksy Reklamowe – Klasyczne bannery reklamowe (graficzne bądź tekstowo-graficzne), które charakteryzujące się wysoką klikalnością. Mamy możliwość dowolnej stylizacji graficznej oraz doboru tematycznego kampanii,
 • Smart Linki – Skrypt wykrywający w treści strony słowa kluczowe, który w sposób automatyczny podmienia je na reflinki kampanii reklamowych.
 • Escape Ads – Escape Ads to wyskakujące okienko (tzw. exit pop-up), które zachęca do skorzystania z ofert te osoby, które zamierzają opuścić naszą stronę internetową. Możliwość dowolnej stylizacji graficznej oraz doboru tematycznego kampanii.
 • Slidery – Slidery to boksy reklamowe, które automatycznie wysuwają się z bocznych, górnej lub dolnej krawędzi strony. Możliwość dowolnej stylizacji graficznej oraz doboru tematycznego kampanii, a także rozmiarów wysuwanych boksów.
 • Pop-Upy – to wyskakujące okienko z reklamą wyświetlające się bezpośrednio na otwieranej stronie www, w momencie jej załadowania się użytkownikowi. Możliwość dowolnej stylizacji graficznej oraz doboru tematycznego kampanii.
 • Pop-Undery – to automatycznie otwierające się strony reklamodawcy po pierwszej interakcji Użytkownika ze stroną www – po kliknięciu w dowolnym miejscu. W Lead.Network znajdziemy ich trzy rodzaje: otwierane w nowej karcie, w nowym oknie oraz w bieżącej karcie (pierwotną stronę przenosi do nowej karty).
 • Anty AdBlock – Anty Adblock w Lead.Network to wyskakujące okienko pojawiające się tym osobom, które mają zainstalowaną i aktywną wtyczkę typu Adblock (blokującą reklamy) na odwiedzanej stronie www. Aby zobaczyć treść strony należy najpierw wyłączyć wtyczkę Adblock, bądź wysłać SMS. Warto dodać, że część prowizji z SMS Lead.Network przekazuje na cele charytatywne,
 • Web Push Ads – czyli system powiadomień od przeglądarki. Użytkownik odwiedzający stronę dostaje zapytanie, czy chce otrzymywać powiadomienia ze specjalnymi ofertami od odwiedzanej strony www. Jeżeli się zgodzi, uruchomione zostają powiadomienia Push od przeglądarki, w ramach których możemy samodzielnie emitować reklamy dostępne w panelu,
 • Content i Video Locker – Widget na stronę WWW. Narzędzie, dzięki któremu możemy w prosty sposób umieścić swoje własne okno z warunkowym dostępem do określonej treści, pod warunkiem dokonania płatności Premium Rate lub wypełnienia oferty.
 • Landing Page’s – Locker plików video lub artykułów – Narzędzie, które w sposób automatyczny stworzy dla nas kilka gotowych landing pages do promocji własnych plików, artykułów lub wideo.

Wypłata z LeadNetwork

Minimalny próg wypłaty z Lead.Network to tylko 100 PLN (jeden lead promując odpowiednie programy), a zlecić ją możemy na konto bankowe lub PayPal. Jeśli chodzi o czas realizacji przelewu, to do wyboru mamy dwie metody. Są to wypłaty:

 • standardowe, które wypłacane są do 7 dni roboczych,
 • ekspresowe, które wypłacane są do 24h, jednak kosztują one 5% zlecanej kwoty.

ranking kont bankowych

Bez konta bankowego aktualnie ciężko wyobrazić sobie normalne funkcjonowanie, więc posiada je praktycznie każdy. Warto jednak pamiętać, że to nowi klienci mogą liczyć na lepsze warunki, więc nie warto trzymać się stale jednej instytucji. Zwłaszcza, że możemy również w łatwy sposób otrzymać pieniądze za założenie konta w innym banku.


paypal

PayPal jest bez wątpienia najpopularniejszym portfelem internetowym, który pozwala nie tylko płacić bezpośrednio w sklepach internetowych, ale również wypłacić pieniądze wprost na nasze konto bankowe.

Jak inaczej zarabiać w internecie?

praca w domu i zarabianie przez internet

Sieci afiliacyjne i programy partnerskie to wprawdzie świetny sposób na zarobek w sieci, ale też nie jedyny. Dlatego warto znać również pozostałe, gdyż Łącząc kilka metod możemy liczyć na jeszcze lepsze zarobki. Co ciekawe, wiele z nich nie wymaga praktycznie żadnych umiejętności, a jedynie nieco wolnego czasu oraz przede wszystkim chęci.

Opinie o Lead.Network

Lead.Network miał w swojej ofercie wiele ciekawych kampanii, które warto było promować, atrakcyjne stawki oraz pozytywne opinie internautów. Na wyróżnienie zasługiwał również szybko reagujący support oraz indywidualny Account Manager, z którym mogliśmy się kontaktować poprzez e-mail, gg, a nawet numer telefonu. Z pewnością była to ciekawa sieć afiliacyjna, ale niestety jej czas dobiegł końca.

Macie jakieś doświadczenia z tą siecią afiliacyjną? Podzielcie się opinią w komentarzu.


Zarabianiem w internecie zainteresowałem się wiele lat temu, sprawdzając różne możliwości. W 2015 roku zdecydowałem się na założenie tego bloga, aby opisywać różnorodne metody generowania dochodu online. Jeśli nie ma we wpisie informacji, których szukasz, masz pomysł na nowy temat lub potrzebujesz pomocy - daj znać! (Dane kontaktowe w stopce).

Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
Dr
Dr
5 lat temu

Najlepsza sieć w Polsce!!!

1
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten tematx