Jak zaoszczędzić na wtyczkach Woocommerce?

WordPress to niezwykle popularny system CMS, z którego korzystają blogerzy, właściciele stron internetowych, biznesów i sklepów działających w sieci. Szacuje się, że blisko 25% wszystkich witryn internetowych działa na systemie WordPress. Wraz z nim działający w internecie przedsiębiorcy mogą na swojej stronie instalować szereg różnych wtyczek – działających na licencji GNU GPL. Wśród nich w bazie wtyczek WordPress możemy znaleźć zarówno te darmowe, jak i komercyjne. Za te drugie przychodzi ich użytkownikom płacić często niemałe pieniądze. Dlaczego decydują się na korzystanie z nich? I czy można zaoszczędzić na nich pieniądze?

Wtyczki WooCommerce – na licencji GNU GPL czy premium?

Standardowo wtyczki do WordPressa kupujemy przez markety. Te z nich, które są płatne – często niemało – oferują z reguły odrobinę więcej niż ich darmowe wersje. Decydując się na zakup wtyczki premium otrzymujemy na nią dożywotnią licencję. Oznacza to, że mamy dostęp do wszystkich jej aktualizacji oraz wsparcia technicznego. Problem polega jednak na tym, że nie wszyscy twórcy wtyczek je aktualizują, a w przypadku wystąpienia błędów nie muszą udzielić nam pomocy.

Wtyczek premium do WordPressa są ogromne ilości, a każdego dnia pojawia się od kilku do kilkunastu nowych. Programistów, którzy je publikują trudno jest zweryfikować. Przekłada się to na to, że nie mamy pewności, czy w ramach zakupionej przez nas kosztownej licencji będą oferować nam zwyczajowe wsparcie i aktualizacje

Czy wtyczki WooCommerce można kupować taniej?

Jak najbardziej tak! Wtyczki WooCommerce można kupować taniej na platformie WPHocus. Dlaczego koszt ich zakupu jest mniejszy niż u producentów? Licencje, którzy sprzedają programiści na WordPresie dotyczą usług dodatkowych takich jak wsparcie i automatyczne aktualizacje. Jeśli chcemy mieć dostęp do wtyczki po korzystniejszej cenie możemy zakupić ją przez WPHocus, dzięki czemu uzyskamy dostęp do plików aktualizacji przez rok i będziemy mogli aktualizować ją ręcznie. Aktualizacji dokonujemy poprzez darmową wtyczkę Easy Theme and Plugin Upgrades. Wystarczy wejść do panelu WordPress swojej strony, przejść do zakładki rozszerzenia i kliknąć dodaj nowy.


Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
Janusz Kamiński
Janusz Kamiński
5 lat temu

Nie wiedziałem o tym serwisie. 🙂 Dzięki za poradę. 😛

1
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten tematx