Strona główna » Pozostałe » Darmowe grafiki

Darmowe grafiki

Osoby prowadzące własną stronę internetową czy tez bloga lub też zajmujące się tworzeniem witryn potrzebują ciekawych grafik. Najlepiej byłoby, aby były to darmowe grafiki. Chociaż w wyszukiwarce można znaleźć miliony najróżniejszych grafik, to jednak nie zawsze są one przeznaczone do użytku na innych stronach www nawet do celów prywatnych. Problemem są bowiem prawa autorskie. Gdzie zatem można pobierać bez obaw darmowe obrazki i zdjęcia?

Skąd brać darmowe grafiki na własną stronę www

Jeśli prowadzimy własną stronę internetową, to możemy umieszczać na niej sporządzone przez siebie grafiki lub też sięgnąć po gotowe darmowe zdjęcia, których nie brakuje w Sieci. Oczywiście jest także możliwość obejścia się bez zdjęć i publikowania na witrynie samej treści, co jednak równa się ze zmniejszeniem zainteresowania stroną, czyli z rzadszymi odwiedzinami. W związku z tym warto mieć pod ręką listę ze stronami, skąd możliwe jest pobranie całkowicie darmowych zdjęć na swoją stronę – zarówno do celów prywatnych, jak i komercyjnych. Bardzo ważne jest to, aby zawsze sprawdzać licencję. Wyjątkiem są strony, gdzie widnieje jasny komunikat – free of any copyrights.

  • Pixabay.com jest stroną posiadającą olbrzymią bazę bezpłatnych zdjęć na licencji Public Domain. Można zatem bezproblemowo używać ich nawet do celów komercyjnych. Co więcej, do dyspozycji jest także wtyczka do WordPressa, która pozwala na wstawianie grafik bezpośrednio na swoją stronę.
  • Unsplash.com to strona z darmowymi zdjęciami do pobierania na licencji Public Domain, które można wykorzystać zarówno do celów prywatnych, jak i komercyjnych.
  • Publicdomainpictures.net słynie z ogromnej bazy darmowych obrazków, liczonych w tysiącach. Zdjęcia można wyszukiwać również za pomocą Pixabay.
  • Gratisography.com jest stroną z wysokiej jakości zdjęciami, które są bezpłatne i można je wykorzystać także w celach komercyjnych. Co tydzień pojawiają się kolejne.
  • Freeimages.com to skarbnica darmowych zdjęć, które dostępne są w różnej jakości, a dodaje je tysiące przeróżnych artystów.
  • Pexels.com oferuje tysiące zdjęć bardzo dobrej jakości i to na licencji CCO. Każdego miesiąca pojawia się trzy tysiące nowych obrazków.
  • Freestocks.org to strona gdzie również czeka na nas spora ilość najróżniejszych fotografii na licencji CCO.

To tylko niektóre z najpopularniejszych stron z darmowymi zdjęciami. Lista ta jest zdecydowanie dłuższa i warto wydłużyć ją jeszcze o kilka ciekawych pozycji: StockSnap, Foodshot, Negative Space, Startup Stock Photos, Refe, Skitterphoto, IM Free, Kaboompics, Skuawk czy Jay Mantri.

Zobacz też: jak zarabiać na blogu


Jeśli podobał Ci się ten wpis, nie zapomnij udostępnić go znajomym w mediach społecznościowych!

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
krypt88
krypt88
4 lat temu

Ciekawe i przydatne linki ze stronami, gdzie można mieć darmowe grafiki, np. do wklejania w tło lub innej obróbki. Często borykałem się ze znalezieniem takich stron. Oczywiście każdy wykorzystuje takie grafiki we własny sposób. Dzięki wielkie !

1
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten temat.x