Ubezpieczenie turystyczne

Podróże zagraniczne to pasja wielu osób. Umożliwiają zwiedzanie pięknych zabytków, obcowanie z zapierającą dech w piersiach przyrodą, poznawanie innych kultur i aktywny wypoczynek. Uwielbiamy jeździć odpoczywać w sposób leniwy, opalając się nad ciepłym morzem czy bardziej energiczny np. jeżdżąc na nartach. Żeby jednak wyjazd był udany i bezpieczny, warto wykupić ubezpieczenie turystyczne.

Najlepsze ubezpieczenia turystyczne

EKUZ nie wystarczy?

EKUZ to termin znany szczególnie narciarzom. Wiele osób wybierających się zagranicę jest przekonana, że ta forma ubezpieczenia wystarczy, żeby być objętym opieką medyczną. Nie do końca jednak jest to prawda. EKUZ to forma ubezpieczenia, które obowiązuje w państwach członkowskich i przysługuje wszystkim osobom ubezpieczonym w swoim kraju. Jednak nie jest to wystarczająca forma ochrony. EKUZ obowiązuje bowiem tylko w niektórych placówkach, a dokładnie w tych, które mają podpisany kontrakt z polskim NFZ. Jeżeli placówki medyczne znajdujące się w miejscowości, do której się udajemy nie mają takiej umowy współpracy, nie przysługuje nam opieka medyczna.

Ubezpieczenie turystyczne- podstawowy wariant

Ubezpieczenie podróży to dla wielu zbędny wydatek. Takie myślenie jest jednak mylne. Koszty świadczenia nie są wielkie, a stopień ochrony w pełni zadowalający. Zakres polisy zależy od wybranego wariantu. Im bardziej rozbudowana oferta, tym większy koszt składki. Warto je porównać w kalkulatorze. Absolutnym minimum, na jakie powinniśmy się zdecydować podczas wyjazdu zagranicę jest pakiet standardowy. Powinien on uwzględniać koszty leczenia, w tym również operacje. Takie rozwiązanie przydatne jest nie tylko narciarzom czy innym sportowcom. Groźne zdarzenia losowe wymagające specjalistycznych zabiegów mogą przytrafić się także podczas leniwego wypoczynku nad morzem czy basenem. Podczas zabaw w wodzie możemy ulec wypadkowi z udziałem np. skutera wodnego czy też zostać poparzonym przez morskie zwierzęta. Wybierając się do państw europejskich, suma ubezpieczenia nie powinna być mniejsza jak 20 000 Euro. Drugim elementem podstawowego pakietu jest NNW, czyli ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwego wypadku. Zakres ochrony jest w różny sposób traktowany jest przez odmienne towarzystwa.

Ubezpieczenie turystyczne – dodatkowa ochrona

Pakiet standardowy to absolutne minimum, warto pomyśleć o jego rozszerzeniu. Modyfikacji może ulec suma polisy, która może zwiększyć poziom naszej ochrony i bezpieczeństwa. Jadąc na narty, warto wykupić OC, czyli ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej podczas uprawiania sportu. Przewiduje ono świadczenie na rzecz osób, którym wyrządziliśmy krzywdę. To ważna ochrona w przypadku szaleństw na stoku, gdzie o wypadek i kontuzje nietrudno. Taka ochrona przyda się nie tylko na nartach, można także wybrać OC w życiu prywatnym. Polisę warto rozszerzyć o ochronę bagażu. Jest to bardzo ważne w przypadku jego kradzieży i utracie mienia. Zakresy świadczeń są szerokie, warto przeanalizować dokładnie wszystkie oferty.

Dodaj komentarz