Strona główna » Finanse » Ubezpieczenie na życie i zdrowotne

Ubezpieczenie na życie i zdrowotne

Bezpłatne leczenie to bardzo ważny aspekt, który wpływa na nasze bezpieczeństwo. O ile, wizyty u lekarza w przypadku drobnych chorób generują stosunkowo niewielki koszt, który nie stanowi problemu dla większości osób, to poważne przypadki wymagające hospitalizacji czy np. przejścia skomplikowanego zabiegu lub operacji to koszty, na które z kolei stać będzie nielicznych. Ubezpieczenie zdrowotne to zatem podstawa. Korzystnie jest także wykupić ubezpieczenie na życie, które rozszerzy zakres podstawowej ochrony zdrowotnej, a w razie najgorszego będzie stanowiło wsparcie finansowe dla najbliższych.

Ranking ubezpieczeń

Ubezpieczenie zdrowotne

Wszystkie osoby, które są zatrudnione w oparciu o umowę o pracę, mają zapewnioną opiekę medyczną. Składka na ubezpieczenie zdrowotne w ramach państwowej opieki medycznej jest bowiem obowiązkowym potrąceniem z kwoty brutto wynagrodzenia, jakie wynika z zapisów kodeksu pracy. Za jej odprowadzanie odpowiada pracodawca. Nie znaczy to jednak, że prywatne ubezpieczenia zdrowotne przewidziane są jedynie dla tych, którzy nie posiadają prawa do państwowej opieki medycznej. Prywatna polisa znacznie zwiększa poziom ochrony. Obecny stan służby zdrowia oznacza nierzadko wielomiesięczne oczekiwanie na zabieg czy nawet wizytę u niektórych specjalistów. Wykupując dodatkową polisę, ubezpieczony zyskuje możliwość bezpłatnego korzystania z leczenia w prywatnych placówkach w wybranych gabinetach. To, do czego ubezpieczony zyskuje prawo określone jest w zakresie polisy i wpływa na koszt jej składki. Można wykupić ubezpieczenie jedynie na wizyty w konkretnych gabinetach, ale także przewidujące rozmaite zabiegi, jeżeli zaistnieje taka konieczność. Ceny polis i dokładny zakres usług bywają różne i zależą od konkretnego towarzystwa. Warto skorzystać z kalkulatora i przejrzeć aktualny ranking ofert.

Ubezpieczenie na życie

Ubezpieczenie na życie to przede wszystkim polisa, której zadaniem jest zabezpieczenie bliskich na wypadek własnej śmierci. W takiej sytuacji otrzymają oni potrzebne wsparcie finansowe. Jest to główny aspekt takiej polisy, ale nie jedyny. Oferty przewidują bowiem świadczenie pomocy ubezpieczonemu także za życia. Zakres polisy może być różny w zależności od oferty i danej firmy. Zazwyczaj jednak jest to rozszerzenie pakietu opieki medycznej, a także zabezpieczenie się przed następstwami niespodziewanych przypadków np. ciężkiej choroby. Może to być niezdolność do dalszego wykonywania zawodu czy wypadki komunikacyjne. Polisa także może uwzględniać wsparcie finansowe w przypadku narodzin dziecka. Oferty są zróżnicowane i bazują zarówno na wariantach podstawowych, jak i indywidualnie rozbudowanych o dodatkowe aspekty.


Jeśli podobał Ci się ten wpis, nie zapomnij udostępnić go znajomym w mediach społecznościowych!

Zarabianiem w internecie zainteresowałem się wiele lat temu, sprawdzając różne możliwości. W 2015 roku zdecydowałem się na założenie tego bloga, aby opisywać różnorodne metody generowania dochodu online. Jeśli nie ma we wpisie informacji, których szukasz lub potrzebujesz pomocy - daj znać! (Dane kontaktowe w stopce).

Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten temat.x