Jesteś miłośnikiem sportu i aktywnego wypoczynku? Sprawdź, jaki wariant polisy turystycznej powinieneś wybrać

Sezon letni to niewątpliwie doskonały czas sprzyjający podróżowaniu. W wirze przygotowań do wyjazdu często zapominamy, że wakacje nie są okresem wolnym od nieprzyjemnych zdarzeń czy losowych wypadków. Planując urlop należy wziąć pod uwagę zabezpieczenie siebie i swoich bliskich, a więc zaopatrzyć się we właściwe ubezpieczenie turystyczne, zwłaszcza jeśli lubimy aktywnie spędzać czas podczas podróży.

Jakie ubezpieczenie wybrać?

Najlepsze ubezpieczenie to takie, które zapewni nam kompleksową ochronę. Warto wybrać ofertę od sprawdzonego ubezpieczyciela, tak aby uniknąć niemiłych niespodzianek podczas pobytu na wakacjach i mieć pewność co do przysługujących nam praw. Ubezpieczenie, które gwarantuje pełną ochronę to na przykład SIGNAL IDUNA CARD (SIC).

Co wchodzi w skład ubezpieczenia?

Ubezpieczenie SIGNAL IDUNA CARD, nazywane kartą SIC, jest polisą ubezpieczeniową gwarantującą ochronę przez 365 dni w roku, 24 godziny na dobę. Jest to forma ubezpieczenia, która przeznaczona jest dla osób od 5. do 30. roku życia, sprawdzi się zatem zarówno u dzieci i młodzieży, jak i u osób dorosłych, do ukończenia 30 lat.

Z kartą SIC gwarantowane jest:

  • pokrycie kosztów leczenia podczas podróży zagranicznej, czyli tak zwane ubezpieczenie KL, które obowiązuje poza terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, kraju stałego zamieszkania oraz USA i Kanady,
  • pokrycie kosztów związanych z następstwami nieszczęśliwych wypadków tj. ubezpieczenie NNW, obowiązujące na terenie całego świata,
  • pokrycie kosztów wyrządzonych przez osobę ubezpieczoną szkód, czyli tzw. ubezpieczenie OC, obowiązujące poza terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, kraju stałego zamieszkania oraz USA i Kanady.

Warianty ubezpieczenia

Jedną z najważniejszych kwestii, którymi powinniśmy się kierować przy wyborze ubezpieczenia turystycznego, jest to czy ubezpieczyciel oferuje różne jego warianty, w zależności od potrzeb klientów. SIGNAL IDUNA CARD daje do wyboru aż trzy rodzaje ubezpieczenia:

– SIGNAL IDUNA CARD WORLD,

– SIGNAL IDUNA CARD WORLD SPORT,

– SIGNAL IDUNA CARD WORLD SPORT PLUS.

Różnią się one zakresem ubezpieczenia i ceną. Koszty wynoszą kolejno 74 zł, 111 zł i 136 zł. Wszystkie warianty kart obejmują ochroną amatorskie uprawianie sportów, w tym również takich sportów jak: surfing, windsurfing, kitesurfing oraz żeglarstwo w charakterze załogi do 10 mil morskich od brzegu. Ponadto, jeśli osoba posiadająca ubezpieczenie cierpi na chorobę przewlekłą, zdiagnozowaną i leczoną przed wykupieniem ubezpieczenia, w przypadku jej zaostrzenia karta SIC pokrywa koszty związane z leczeniem. Ubezpieczenie to znajduje również zastosowanie w trakcie wykonywania przez uczniów i studentów praktyk zawodowych.

W wyższych wariantach karty SIC, tj. World Sport  i World Sport Plus, zakres ubezpieczenia rozszerza się obejmując dodatkowo uprawianie sportów zimowych i wysokiego ryzyka. W skład tych aktywności wchodzi wspinaczka wysokogórska po oznaczonych szlakach, wspinaczka skalna oraz skałkowa do 3500 m. n.p.m., żeglarstwo w charakterze załogi powyżej 10 mil morskich od brzegu, nurkowanie z aparatem powietrznym, rafting, sztuki walki, a także koszty komory dekompresyjnej dla nurkujących. Przedstawiciel towarzystwa ubezpieczeń SIGNAL IDUNA podkreśla, że wariant World Sport Plus dedykowany jest dla osób, które uprawiają sport wyczynowo.

Jak kupić SIGNAL IDUNA CARD?

Jeśli chcemy wykupić ubezpieczenie SIC dla osoby między 5. a 30. rokiem życia, jest na to kilka sposobów. Najprostszym rozwiązaniem jest wykupienie polisy przez Internet. Można również skorzystać z opcji wykupienia ubezpieczenia w biurach podróży lub u agentów ubezpieczeniowych współpracujących z SIGNAL IDUNA.

Pamiętajmy, aby ubezpieczenie turystyczne gwarantowało nam zawsze kompleksową ochronę i było prawidłowo skorelowane z celem naszych podróży. Wykupując polisę na czas wyjazdu bądźmy świadomi swoich praw w przypadku nieoczekiwanego zdarzenia lub wypadku. Zawsze podróżujmy bezpiecznie i spokojnie w trosce o nasze zdrowie!


Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten tematx