Jak inwestować w kryptowaluty i pozostać anonimowym

Wiele ludzi błędnie sądzi, że bitcoin to kompletnie anonimowa waluta. To nie jest w pełni prawda, ponieważ transakcje są zapisywane w blockchain. Aczkolwiek, największa potrzeba prywatności pojawia się, gdy ktoś chce sprzedać lub kupić BTC, czyli wymienić na walutę fiducjarną.

Aby to zrobić przez wymianę, będziesz musiał przejść czasochłonną weryfikację. Będziesz musiał wgrać skan swojego paszportu, oficjalny dokument wskazujący adres, oświadczenia bankowe i inne dokumenty. Wygląda na to, że nie ma żadnej prywatności obiecywanej przez Bitcoin i inne kryptowaluty.

Na szczęście zawsze jest jakieś wyjście. Udostępnimy cztery kompletnie anonimowe sposoby na zakupy BTC online jak i offline.

Terminale Bitcoin (ATM)

Ponieważ ostatnio wzrosła liczba ATM, kupowanie bitcoinów za ich pomocą wydaje się być najbardziej oczywistym rozwiązaniem dla każdego, kto chce ominąć weryfikację tożsamości.

Cechą tej metody jest to, że te urządzenia zazwyczaj mają limit 750 $. Gdy go osiągniesz, musisz przejść weryfikację. Aczkolwiek, jeśli nie przekroczysz limitu, możesz kupować monetę całkowicie anonimowo.

Innym problemem jest to, że takie terminale nie są jeszcze rozpowszechnione.  Obecnie około 75% krypto-ATM zlokalizowanych jest w Stanach Zjednoczonych, a tylko kilka w największych miastach Europy.

P2p kupowanie bitcoinów

W obecnym momencie, najpopularniejszą platformą peer-to-peer dla handlu bitcoinami jest LocalBitcoins. Istnieje możliwość osobistego spotkania ze sprzedawcą, który zgodzi się na przesłanie ci BTC w zamian za lokalną walutę.

LocalBitcoins ma klientów z ponad 10.000 miast na całym świecie, więc istnieje duża szansa, że znajdziesz kogoś w pobliżu. Aby rozpocząć wymianę, wystarczy się zarejestrować, podać swój adres e-mail i nazwę użytkownika.

Przed wymianą sprawdź opinie sprzedawców. Ci, którzy mają pozytywne opinie, są bezpieczni. Uważaj na tych, którzy mają niewiele opinii lub nie mają ich wcale. Zdarzały się przypadki zwabiania kupujących w pułapkę przez tajnych funkcjonariuszy policji. Chociaż zdarzyło się to w krajach, w których handel kryptowalutami jest zabroniony lub wymaga licencji.

Użyj zdecentralizowanej wymiany (DEX)

Być może najbardziej anonimową metodą kupienia bitcoinów są zdecentralizowane wymiany. Jednak większość ludzi w przestrzeni kryptowalut nie jest jeszcze z nimi zaznajomiona. Wymiana xmr na btc bez weryfikacji jest nowym konceptem i wielu widzi w nich platformy handlowe przyszłości.

Godex jest jedną z takich platform, które już funkcjonują. Strona nie wymaga weryfikacji. Twoje fundusze nie będą przechowywane na wymianie, co również w porównaniu do tradycjonalnych wymian jest bezpieczne. Jedyną wadą jest to, że nie można na Godex kupić kryptowaluty za walutę fiducjarną. Mimo wszystko, możesz łatwo wymienić kryptowaluty przy użyciu tej usługi.

Korzyści Godex

  • Analiza sytuacji z rynkiem kryptowalut w czasie rzeczywistym.
  • Zero ograniczeń na wielkości wymiany. Możesz kupić nawet 100 BTC. Ta funkcja jest idealna dla wielkich graczy.
  • Brak dodatkowych płatności. Płacisz i otrzymujesz dokładnie taką liczbę monet, jaka została wskazana w wniosku.
  • Platforma jest niezawodnie chroniona przed atakami hakerów.

Przedpłacona karta debetowa

W Stanach Zjednoczonych i niektórych innych krajach możesz iść do sklepu i kupić przedpłaconą kartę debetową, którą można doładować gotówką, unikając formalności bankowych.

Następnie możesz użyć tej samej karty do zakupu BTC na dowolnej wymianie, na której jest wymieniany na walutę fiducjarną. Może to nie być najwygodniejsza opcja, ale jeśli w pobliżu nie ma Terminali Bitcoin ani sprzedawców LocalBitcoin, karta przedpłacona jest dobrą opcją.


Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten tematx