Czy pożyczki pozabankowe to dobre rozwiązanie?

Niespodziewane wydatki oraz zwykłe zachcianki, które nierzadko swoje kosztują, przytrafiają się każdemu. W takich sytuacjach z pomocą przyjść mogą znajomi lub rodzina, ale oczywiście nie każdy lubi pożyczać od nich pieniądze. Rozwiązaniem może okazać się pożyczka pozabankowa, która wcale nie musi dużo kosztować, a nawet może być całkowicie darmowa. Jak to dokładnie wygląda?

Jak to możliwe, że pożyczkę można dostać za darmo?

Większość osób kojarzy pożyczki z bardzo wysokim procentem, który potrafi skutecznie zniechęcić do skorzystania z takiej oferty. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę, że taką pożyczkę można uzyskać całkowicie za darmo. Wystarczy, że nie korzystaliśmy wcześniej z oferty danego pożyczkodawcy, co wcale nie jest trudne, ponieważ jest ich naprawdę sporo. Gdzie haczyk? Nie ma żadnego. Instytucje udzielające pożyczek traktują to jak swojego rodzaju reklamę. Liczą na to, że klient, który raz skorzystał z pożyczki wróci po kolejną, która będzie już normalnie oprocentowana. Jest to dość ciekawy zabieg marketingowy, na którym klienci mogą skorzystać.

Na ile udzielane są takie pożyczki?

Pożyczki, zwane również „chwilówkami” udzielane są z reguły na bardzo krótki okres czasu wynoszący do 60 dni. Zdarzają się oczywiście takie, których czas na spłatę jest zdecydowanie dłuższy, ale należą one do rzadkości. Jest to więc dobre rozwiązanie, gdy pieniądze potrzebne są od razu, ale nie na długi okres czasu.

Gdzie szukać darmowych pożyczek?

W dzisiejszych czasach najlepszym źródłem informacji jest oczywiście internet. Tam też znaleźć można różnego rodzaju porównywarki finansowe, które znacznie przyspieszają porównywanie ofert wielu instytucji w jednym miejscu. Porównywarkę darmowych pożyczek znaleźć można pod adresem https://sowafinansowa.pl/.

Czy każdy może ją otrzymać?

By skorzystać z pożyczki przede wszystkim trzeba być osobą pełnoletnią, posiadającą odpowiednią zdolność kredytową. Instytucja pożyczkowa przed udzieleniem pożyczki sprawdza klienta w bazach takich jak BIK, ERIF, KRD czy Infomonitor. Wyjątkiem są pożyczki „bez BIK”, w który ta baza nie jest sprawdzana, ale pozostałe już tak.

Na co zwrócić uwagę przed wzięciem pożyczki

Podstawowa kwestia to oczywiście umowa, z którą należy się zapoznać. Należy przede wszystkim zwrócić uwagę na koszty, terminy oraz inne warunki stawiane przez instytucję pozabankową. W razie wątpliwości warto zapytać o daną kwestię konsultanta.

Podsumowanie

Pożyczki pozabankowe to dobre rozwiązanie dla klientów, którzy wcześniej nie korzystali z ofert danej instytucji. Decydując się na porównywarkę internetową oraz złożenie wniosku przez internet można liczyć na minimum formalności oraz szybką decyzję.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
JANEK
JANEK
4 lat temu

Myślę, że jeśli chodzi o pożyczki oferowane poza bankiem to można trafić atrakcyjne oferty, gdzie pierwszą pożyczkę dostaniemy bez jakichkolwiek kosztów dodatkowych. Zwracamy tyle ile pożyczymy. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które potrzebują pieniędzy na chwilę i wiemy że pożyczone pieniądze będziemy w stanie szybko zwrócić bo z reguły wziętą pożyczkę bez kosztów trzeba oddać w całości w terminie 30 dni. Jako pożyczka na dłużej rozwiązanie się nie sprawdzi i lepiej wtedy poszukać korzystnej oferty w banku i spłacać w ratach. Sam korzystałem z takiej szybkiej pożyczki, która oferował vivus.

Jola
Jola
4 lat temu

Uważam że pozyczki pozabankowe są swietną formą jeśli nagle potrzebujemy dodatkowej gotowki. Przy korzystaniu z takiej pozyczki trzeba pamiętać jednak o tym że jesli nie spłaci się jej w okreslonym czasie (najczęściej jest to 30dni) narasta duży procent dlatego zawsze dokładnie należy zapoznać się z podpisywana umową i korzystac z takiej formy tylko gdy mamy pewność że bedziemy gotowi oddać całą sumę w okreslonym czasie. Dodatkowym atutem jest bardzo szybkie otrzymanie gotówki i bardzo malo formalności.Pozyczyki w takiej formie sprawdzają się moim zdaniem wyłącznie przy niskich kwotach które splacamy bardzo szybko .

2
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten temat.x