Płatności Pay by link – na czym polegają?

W dzisiejszych czasach, nikogo już nie dziwi dokonywanie płatności przez Internet. Praktycznie każdy zna większość działających na rynku operatorów oraz nowoczesne rozwiązania, jakie oferują. Jednymi z nich, które – obok popularnego BLIK-a – są obecnie u szczytu popularności są tak zwane płatności pay-by-link. Na czym one polegają i kiedy je wybrać? Czytaj dalej, a wszystkiego się dowiesz.

autora zdjęcia: nensuria z Freepik

Pay by link – jak działa taka płatność?

Pay by link to usługa, którą wiele osób robiących zakupy w Internecie może kojarzyć z nazwą szybkie płatności. Bardziej technicznie rzecz ujmując jest to usługa, która pozwala na automatyczną realizację płatności w bankowości Internetowej. Tym, co odróżnia ją od standardowych przelewów jest sposób działania. Z Twojego, a zatem klienckiego punktu widzenia, wystarczy – jak sama nazwa sugeruje – kliknąć w link, wybrać bank i potwierdzić płatność. Wszelkie niezbędne dane są wypełniane automatycznie – do Ciebie należy tylko weryfikacja kwoty i odbiorcy. Sprzedawca otrzymuje Twoje pieniądze natychmiast, co pozwala mu błyskawicznie przejść do realizacji usługi. Bez oczekiwania chociażby na zaksięgowanie wpłaty.

Zalety płatności pay by link

Płatności pay by link nie bez przyczyny biją obecnie rekordy popularności. Uwielbiane przez sprzedawców, przynoszą całe mnóstwo korzyści, również klientom docelowym. Te najistotniejsze wskazujemy poniżej.

Prostota obsługi

PBL to płatności, których użytkowanie jest bardzo proste. Docenisz to, że odbywają się na znajomym dla Ciebie widoku (operatorzy często obsługują wiele sklepów i innego rodzaju usługodawców), a po stronie pośrednika wybierasz jedynie bank i klikasz  jeden link. Reszta procesu odbywa się na stronie banku, w znanym Ci doskonale środowisku.

Pełne bezpieczeństwo

Płatności pay by link cieszą się bardzo dużym zaufaniem. Wynika ono z tego, że przy korzystaniu z tej metody, jesteś chroniony na każdym etapie dokonywania płatności. Operatorzy usługi współpracują bezpośrednio, wyłącznie ze sprawdzonymi usługodawcami i są też dodatkowym wsparciem w przypadku reklamacji. Bezpieczeństwo jest gwarantowane przez systemy szyfrowania, ale też nowoczesne rozwiązania, w ramach których, przez najważniejszą część procesu płatności przechodzisz bezpośrednio na stronach swojego własnego banku.

Błyskawiczna realizacja

Płatności tego typu praktycznie likwidują konieczność czekania – na przykład na zaksięgowanie się wpłaty u sprzedawcy. Płatność dokonywana jest natychmiast, co pozwala na błyskawiczną realizację usługi. Wszystko zależy w tym przypadku nie od operatora płatności czy banku, ale od usługodawcy, z usług którego korzystasz.

Kiedy warto korzystać z usługi pay by link?

Usługa pay by link powstała z myślą o użytkownikach, którzy nie lubią czekać – czy to na możliwość dokonywania płatności, czy to na korzystanie z usług czy towarów, które kupili. To właśnie wtedy, gdy bardzo zależy Ci na czasie i płynnej realizacji usługi, płatności PBL przyjdą Ci z pomocą.

Musisz przy tym pamiętać, że już od dawna zapłacisz za ich pośrednictwem nie tylko za produkty w sklepach internetowych i rezerwację usług w lokalach je świadczących. Na rynku istnieje również rozwiązanie, dzięki któremu uiścisz opłatę za polskie autostrady koncesyjne, ale i winiety do Czech, Słowacji, Słowenii czy Węgier. Zrobisz to w sposób szybki, wygodny, z natychmiastową realizacją. Taką usługę oferuje np. system Autopay.


Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten tematx