Leasing samochodu – nie tylko dla przedsiębiorców

Nie ulega wątpliwości, że leasing samochodów kojarzony jest raczej z segmentem przedsiębiorstw. Nie oznacza to jednak, że nie mogą z niego korzystać klienci detaliczni. Wręcz przeciwnie – jest to dla nich bardzo korzystne rozwiązanie. Sprawdź dlaczego!

Leasing dla osób prywatnych – jak to wygląda?

Leasing samochodów prze osoby prywatne to możliwość, która w Polsce funkcjonuje od całkiem niedawna, w związku z czym cieszy się dość umiarkowanym rozwiązaniem. Co możesz zyskać, decydując się na nią? Przede wszystkim otrzymujesz nowy samochód, prosto z salonu – a jego zakup nie obciąża Twojego domowego budżetu. Choć alternatywę dla tego stanowi zakup używanego auta, musisz przyznać, że wizja posiadania zupełnie nowego modelu jest godna rozważenia – w końcu zaoszczędzisz na ewentualnych naprawach, które stanowią nieodłączny element zakupu używanych pojazdów. Takie auto posłuży Ci też przez dłuższy czas.
Więcej informacji o korzyściach związanych z leasingiem aut znajdziesz tutaj: https://kioskpolis.pl/leasing-na-samochod-co-powinienes-wiedziec/

Co opłaca się bardziej: kupić auto na kredyt czy wziąć je w leasing?

Zastanawiasz się nad tym, czy korzystniej jest wziąć kredyt na auto czy wybrać leasing? Okazuje się, że druga z tych możliwości niesie za sobą więcej zalet. Oto najważniejsze z nich:
– mniej formalności -załatwienie wszystkich formalności leasingowych zajmuje znacznie mniej czasu – najpewniej dlatego, że leasingodawca nie prześwietla tak dokładnie Twojej historii kredytowej. Możesz więc szybciej cieszyć się nowym autem,
– krótszy okres spłaty – spłacisz go znacznie szybciej niż kredyt,
– brak wpływu na zdolność kredytową – możesz wziąć kredyt na inny cel równocześnie z leasingiem – leasing w żadnym stopniu nie obniży Twojej zdolności kredytowej,
– dostępny również dla osób z niską zdolnością kredytową – przy kredytach jest to niemalże niemożliwe, umowy leasingowe jednak w małym stopniu polegają na samej zdolności kredytowej. Owszem, jest ona sprawdzana, lecz nie stanowi kluczowego warunku.

Czy leasing auta ma jakieś wady?

Po przyjrzeniu się tym wszystkim korzyściom zdecydowałeś się na wzięcie samochodu w leasing? Zaczekaj – zanim podejmiesz ostateczną decyzję, zapoznaj się z wadami tego rozwiązania, aby mieć pełny obraz sytuacji. Najważniejsza niedogodność dotycząca tej formy finansowania ujawnia się w sytuacji, gdy nie zapłacisz w terminie kilku kolejnych rat leasingowych. Ta sytuacja daje leasingodawcy prawo do całkowitego rozwiązania umowy – Ty zaś tracisz wszystkie pieniądze, które do tej pory wpłaciłeś na jego rzecz. Nie możesz też nadpłacać leasingu, by obniżyć jego koszt – w przypadku kredytu jest to dość znany sposób na to, by zapłacić niższe odsetki.
Warto też dokładnie sprawdzać firmę, w której bierzesz leasing. Dlaczego? W momencie jej bankructwa, Twój samochód staje się elementem masy upadłościowej. Uzyskanie zwrotu zapłaconych rat może Cię z kolei kosztować niemało wysiłku.


Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
DJ na wesele Katowice
DJ na wesele Katowice
5 lat temu

Zdecydowanie leasing jest korzystniejszy. Tylko jak to będzie się miało teraz do zmiany przepisów podatkowych?

Fotografia biznesowa Bielsko-Biała
Fotografia biznesowa Bielsko-Biała
5 lat temu

Dla mnie korzystniejszą opcją było wzięcie samochodu na kredyt. Ale wydaje mi się, że to kwestie indywidualne odgrywają największą rolę.

2
0
Skomentuj!x