Strona główna » Artykuły sponsorowane » Kupno Bitcoinów – na te rzeczy zwróć szczególną uwagę

Kupno Bitcoinów – na te rzeczy zwróć szczególną uwagę

Kupno Bitcoinów to zagadnienie, które interesuje wiele osób. Trudno się temu dziwić. Mimo pewnych zawirowań na rynku kryptowalut to wciąż świetny sposób, by szybko zwiększyć swój kapitał. O czym powinniśmy pamiętać, zanim potwierdzimy transakcję?

Najważniejsze informacje o Bitcoinie

Popularny BTC, to najsilniejsza obecnie kryptowaluta dostępna na rynku. Jej początki sięgają 2009 roku. Bitcoin działa na zasadach sieci P2P. Z biegiem czasu wartość waluty zaczęła szybko rosnąć. W 2015 roku za jednego Bitcoina płacono około 1200 złotych.

W zaledwie pięć lat wartość BTC wystrzeliła i osiągnęła poziom 20 tysięcy złotych. Nie ulega jednak wątpliwości, że najlepszym czasem dla posiadaczy tej kryptowaluty był rok 2021, kiedy za jednego Bitcoina płacono nawet i 250 tys. PLN!

Twórcy stworzyli skomplikowany protokół, gdzie każdy internauta mógł samodzielnie wydobywać Bitcoiny. Wystarczy udostępnić moc obliczeniową swojego komputera lub smartfona. Praca „górników”, jak zwykło nazywać się osoby, które wydobywają kryptowaluty, napędza transakcje w sieci, za które płaci się konkretnymi kryptowalutami.

Twórcy BTC zdecydowali się na mechanizm, który dodatkowo utrudnia proces pozyskiwania Bitcoinów. W jaki sposób? Im większe zainteresowanie ze strony społeczności, tym trudniej jest „wykopać” jednego BTC. Oznacza to, że w pierwszych latach, gdy kryptowaluty wciąż były nowością, pozyskanie ich w ten sposób było o wiele prostsze, niż obecnie – więcej o tym, jak kupić Bitcoina przeczytasz na Bitcoinpl.org.

Gdzie kupić Bitcoina?

Możliwości nie brakuje. Możemy skorzystać zarówno z wielkich, niemal globalnie dostępnych giełd kryptowalut, które są zarejestrowane np. w Stanach Zjednoczonych lub Wielkiej Brytanii, jak i na naszym rodzimym rynku.

Zanim zdecydujemy się przelać środki i kupić swojego pierwszego BTC, powinniśmy dokładnie zapoznać się z opiniami o wybranej usłudze online. Dobrze byłoby, gdyby była ona zgodna z wytycznymi, jakie narzuca Unia Europejska lub Komisja Nadzoru Finansowego.

Nie są to jednak jedyne sposoby na to, by kupić BTC. Ciekawą alternatywą, szczególnie atrakcyjną dla tych, którzy zastanawiają się, jak kupić Bitcoina anonimowo, jest skorzystanie z bitomatów. Zasada działania tych urządzeń jest praktycznie taka sama jak bankomatów – wystarczy wpłacić określoną kwotę, za którą otrzymamy kryptowalutę, którą musimy tylko powiązać z naszym portfelem kryptowalutowym.

Niestety, ale wiele wskazuje na to, że czasy, kiedy inwestorzy będą mogli cieszyć się pełną anonimowością, bez żadnych limitów finansowych, powoli odchodzą do lamusa. Już jakiś czas temu rządy krajów Unii Europejskiej poinformowały o likwidacji progu 1000 euro.

Argumentowano wtedy, że inwestorzy mogą łatwo obejść ten limit, używając prywatnych portfeli, które nie są obsługiwane przez certyfikowanych dostawców aktywów kryptograficznych.

Czy kupno Bitcoinów wciąż się opłaca?

Nie ulega wątpliwości, że jest to kryptowaluta, w której wiele osób wciąż pokłada bardzo duże nadzieje. Nie zmieniły tego ani ostatnie regulacje w wielu państwach na całym świecie, ani widoczne spowolnienie na rynku kryptowalut. Dość wspomnieć, że z rekordowych 250 tysięcy złotych, 1BTC spadł już do poziomu 74 tysięcy PLN.

O tym, czy przyszłość będzie łaskawa dla kryptowalut, mogą zdecydować najbliższe lata. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że wciąż pojawiają się nowe, ciekawe projekty, jak Ripple czy Solana, więc inwestorzy, którzy chcą działać w tej niszy rynku, na brak wyzwań na pewno nie będą mogli narzekać!


Jeśli podobał Ci się ten wpis, nie zapomnij udostępnić go znajomym w mediach społecznościowych!

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten temat.x