Strona główna » Artykuły sponsorowane » Jaką myszkę wybrać do pracy w biurze, w domu i w terenie?

Jaką myszkę wybrać do pracy w biurze, w domu i w terenie?

Mysz komputerowa to akcesorium, które zna każdy z nas. Jest niezastąpiona jeśli chcemy szybko i sprawnie poruszać się nie tylko po pulpicie, lecz również obsługiwać programy czy pograć w gry. W szerokiej ofercie sprzętu komputerowego znajdziesz różne modele tych urządzeń. Na co się więc zdecydować?

Pierwsze w miarę precyzyjne myszki miały mechanizm sterowania kulkowy. Myślę, że jeszcze wiele osób je pamięta. Z czasem na rynku pojawiły się modele optyczne o znacznie większej czułości. Najnowszym produktem zaś są myszki laserowe (więcej na ten temat przeczytasz w artykule https://www.euro.com.pl/artykuly/wszystkie/artykul-mysz-laserowa-czy-optyczna.bhtml). Początkowo były podłączane do komputera przewodem do portów PS/2 lubCOM, jednak wraz ze zmianą mechanizmu sterującego zmieniał się również sposób łączenia z urządzeniem. Są więc do wyboru myszki na kabel z gniazdem usb, myszki bezprzewodowe z odbiornikiem sygnału radiowego, działające przez wifi oraz bluetooth. Każda z nich będzie się sprawdzać w różnych warunkach pracy.

Myszka do biura

Jeśli pracujesz w biurze na stałym miejscu, przy komputerze stacjonarnym bardzo dobrym rozwiązaniem może być mysz przewodowa. Przy niedużej cenie, około 100 zł, może posiadać dodatkowe funkcje takie jak przyciski „wstecz” czy „dalej”, które znaczenie ułatwią poruszanie się po stronach internetowych. Jeśli zaś zastanawiasz się nad wyborem mechanizmu sterowania do stabilnej pracy przy biurku, kiedy myszkę używasz na blacie, na którym możesz położyć sobie podkładkę, kupno myszki laserowej jest zbędnym wydatkiem. Jednak by sprzęt spełnił Twoje oczekiwani trzeba zwrócić uwagę na kilka aspektów, takich jak czułość – jej optymalne wartości mieszczą się w zakresie 800 – 1000 DPI, czy ergonomiczny, wygodny dla dłoni kształt.

Myszka do pracy w domu

Wiele prac komputerowych może wykonywać zdalnie, tak działają między innymi freelancerzy: copywriterzy czy graficy komputerowi, czy webmasterzy. Będąc jednak grafikiem, który musi dopracować najdrobniejsze szczegóły kompozycji musisz posiadać dobry sprzęt. Czyli jaki?

Przede wszystkim myszka musi mieć wysoką rozdzielczość minimum 2000 DPI, dzięki temu ruch kursora jest znacznie bardziej dokładny i płynny. Mogą być wyposażane w specjalny przycisk, który zmniejsza lub zwiększa czułość sensora. Ważnym również aspektem jest jej kształt oraz materiał jakim jest pokryta. By ręka podczas wykonywanej pracy jak najmniej się męczyła. Podobne preferencję sprzętowe będą mieli również miłośnicy gier komputerowych.

Jaka myszka się sprawdzi w terenie?

Jeśli zdarza Ci się pracować poza biurem lub domem, w różnych warunkach np. w pociągu, kawiarni czy innych miejscach, w których nie zawsze można usiąść wygodnie przy biurku warto mieć sprzęt, który ułatwi Ci to zadania. Oczywiście dobry i szybki laptop to podstawa, a jaką myszkę wybrać?

Przede wszystkim powinny być ona bezprzewodowa, co zdecydowanie ułatwi jej sterowanie. Dobrym rozwiązaniem jest myszka łącząca się z komputerem za pomocą Bluetooth. Dzięki temu nie trzeba się martwić, że się zgubi lub popsuje odbiornik sygnału radiowego. Warto również zainwestować w model laserowy, ponieważ działają one niemal na każdym rodzaju podłoża z wyjątkiem przezroczystej, np. ze szkła ale na szczęście takie zdarzają się dość rzadko. Rozmiar myszki w tym przypadku ma również znaczenie, nie powinna być ona za duża, by bez trudu spakować ją do torby lub kieszeni.


Jeśli podobał Ci się ten wpis, nie zapomnij udostępnić go znajomym w mediach społecznościowych!

Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten temat.x