Jak zlecać tworzenie strony internetowej w agencji interaktywnej?

Tworzenie strony internetowej to poważne przedsięwzięcie, które warto powierzyć profesjonalistom, czyli agencji interaktywnej. To właśnie agencja zadba o to, aby Twoja strona była nie tylko funkcjonalna, czy atrakcyjna wizualnie, ale także dostosowana do długoterminowych działań z zakresu marketingu internetowego, które zapewnią jej odpowiednią widoczność w sieci. Jak znaleźć agencję interaktywną, która będzie prawdziwym partnerem, a nie tylko wykonawcom Twojej strony www? Mamy dla Was kilka cennych wskazówek!

Firmowa strona internetowa a cele biznesowe

Zacznijmy od początku. Jeżeli prowadzisz firmę i właśnie decydujesz się na stworzenie strony www, pamiętaj, że musi spełniać ona szereg wymogów, a przede wszystkim służyć długoterminowej realizacji celów biznesowych. Istotna jest jej użyteczność, łatwość nawigacji, przejrzystość, atrakcyjny design, dostosowanie do Twoich potrzeb, specyfiki branży oraz przygotowanie pod wersję mobilną. Strona powinna także w odpowiedni sposób prezentować Twoją firmę i  być zgodna z jej wartościami, co umocni i uwiarygodni jej wizerunek.

Oprócz tego niezmiernie ważne jest dostosowanie nowo powstającego serwisu pod działania z zakresu SEO, Content Marketingu czy Google Ads, dzięki którym niskim kosztem dotrzesz do nowych klientów, skutecznie wypromujesz swoją markę w sieci, a także zapewnisz wysoką pozycję swojej strony internetowej w rankingach wyszukiwania.

To wszystko obowiązkowe wymogi, które musi spełniać Twoja strona www, aby służyła realizacji wyznaczonych celów. Tak kompleksowe podejście do sprawy może zapewnić tylko doświadczona agencja interaktywna, która dzięki swoim zasobom może zaoferować klientowi kompleksowość działań, indywidualne podejście i pełne wsparcie na każdym etapie realizacji zlecenia.

Dobry brief podstawą komunikacji z agencją interaktywną 

Jeżeli już zdecydujesz, że przygotowanie firmowej strony www oddajesz w ręce agencji, czas na zastanowienie się, czego tak naprawdę oczekujesz od firmowej strony. Aby ułatwić klientowi to zadanie, większość agencji prosi o brief – czyli dokument zawierający zbiór podstawowych informacji dotyczących potrzeb, celów i  oczekiwań związanych z realizacją strony www. W briefie możesz śmiało przedstawić na czym Ci najbardziej zależy oraz jak wyobrażasz sobie firmową stronę www.

Wśród podstawowych zagadnień poruszanych w briefach od agencji mogą się znaleźć pytania dotyczące charakterystyki branży, konkurencji, grupy docelowej, mapy i celów serwisu, wersji językowych czy planowanego budżetu.

Pamiętaj, że brief ma na celu zdobycie informacji, aby agencja mogła jak najlepiej zrozumieć, co chcesz osiągnąć. Brief to także pierwszy krok do nawiązania dobrej komunikacji z agencją, która jest podstawą powodzenia każdego przedsięwzięcia. Podsumowując – im więcej informacji z Twojej strony, tym lepiej dopasowane rozwiązanie otrzymasz.

Patrz na portfolio, nie na cenę 

Jeżeli etap konceptualizacji oraz ustalenia szczegółów realizacji projektu mamy już za sobą, to znak, że nadszedł czas na negocjację umowy. Tu mamy złotą radę – pamiętaj, że w przypadku realizacji strony www cena wykonania strony absolutnie nie powinna decydować o wyborze agencji. Portfolio, zespół, doświadczenie – zdecydowanie tak!

Szukając agencji interaktywnej, koniecznie zwróć uwagę na jej portfolio – jakie projekty zrealizowała, na jakim poziomie, dla jakich klientów. To ono jest wizytówką agencji i mówi o niej wszystko. Dobra agencja posiada świetny team złożony ze specjalistów, którzy zatroszczą się o Twoją stronę, a także będą wsparciem na każdym etapie przygotowania serwisu.

Co więcej, pomogą Ci w analizie potrzeb odbiorców, ustaleniu celów biznesowych, a nawet researchu ciekawych rozwiązań dedykowanych dla Twojej branży.

Doświadczona agencja wraz z upływem czasu i kolejnymi klientami wypracowała sobie szereg procedur, które gwarantują powodzenie przedsięwzięcia i realizację celów, na jakich Ci naprawdę zależy.

Sposób pracy agencji interaktywnej ma wpływ na Twój projekt

Na koniec, możesz sprawdzić, w jakiej technice zarządzania pracuje agencja. Nowoczesne i innowacyjne agencje coraz częściej pracują w metodykach zwinnych Agile. Opierają się one w dużej mierze na czerpaniu wiedzy z doświadczeń, a wraz z nimi zdobywaniu nowej wiedzy i umiejętności.

Do wyróżników Agile należy iteracyjne podejście do realizowanych projektów –  czyli w skrócie – każdy duży projekt dzieli się na mniejsze etapy – iteracje – a jego efektem jest ‘przyrost’ czyli część finalnego projektu, które jest już gotowa do wykorzystania.

Agile to także elastyczne podejście do pracy – np. reagowanie na zmiany założeń czy celów projektu nawet podczas trwającej produkcji, a także samoorganizujące się zespoły projektowe, dążące do maksymalnej optymalizacji pracy. Duży nacisk kładzie się na usprawnienie komunikacji – zarówno tej w zespołach, np. poprzez krótkie spotkania daily – podsumowujące postępy prac, jak również jakość interakcji z klientem.

Co oznacza to dla klienta? Możliwość obserwowania postępów prac nad projektem, wprowadzania modyfikacji, lepszą efektywność prac, szybsze wykonanie projektu, a także większe skupienie się na Twoich korzyściach biznesowych.

Podsumowanie

Podsumowując, stworzenie firmowej strony internetowej to poważne zadanie, które warto oddać w ręce specjalistów. Agencja interaktywna zadba o użyteczność, atrakcyjność i dostosowanie strony www do aktualnych trendów. Przy tym myśli kompleksowo i długofalowo – zatroszczy się o jej widoczność w sieci, zapewni wsparcie marketingowe i nie zapomni o realizacji celów biznesowych.

Wybór agencji nie powinien być jednak przypadkowy – przed jej wyborem warto poznać portfolio, doświadczenie czy technikę zarządzania. Wybór odpowiedniego wykonawcy to gwarancja powadzenia projektu – czyli trafna inwestycja w rozwój Twojej firmy.

Artykuł dostarczyła Agencja Interaktywna Intellect.pl


Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten tematx