Strona główna » Artykuły sponsorowane » Jak jeden Bitcoin stał się droższy od samochodu?

Jak jeden Bitcoin stał się droższy od samochodu?


Popularność Bitcoina jako lidera kryptowalut osiąga rekordowe wartości – zarówno samego zainteresowania, jak aktualnej ceny tej waluty, która na dzień pisania tego artykułu to około 61 tysięcy dolarów. Jak na walutę wirtualną, jest to wartość wręcz zawrotna, a specjaliści od kryptowalut estymują dojście do progu 100 tysięcy dolarów w najbliższych miesiącach.

Jakby nie było, obie wartości – obecna i estymowana – mogą z powodzeniem pozwolić nam na zakup niejednego dobrej klasy samochodu. Ale jak do tego doszło, że cena Bitcoina poszybowała w górę tak mocno, że teraz część producentów samochodów przyjmuje Bitcoina jako opłatę za samochód? O tym dowiemy się w poniższym artykule.

Bitcoin i inne kryptowaluty

Dlaczego kryptowaluty tak przyciągają zarówno inwestorów z wieloletnim doświadczeniem, jak i początkujących entuzjastów wirtualnych walut właśnie? Chyba największym wabikiem jest tutaj decentralizacja tych walut i niezależność od jakichkolwiek rządów, przez co nie są ponoszone dodatkowe koszty w postaci zarządzania taką walutą.

Wyjątkiem od tej reguły może być e-juan, którego Chiny zamierzają wprowadzić na swoim terenie zamiast Bitcoina, dzięki czemu będą mogły go kontrolować. Kryptowaluty są więc świetnym nośnikiem wartości, którą ustalają sami użytkownicy. Ponadto, nie musi to być waluta w sensie fizycznym, a może być to towar czy inne aktywa.

Sam Bitcoin tak mocny skok zawdzięcza chyba samemu Elonowi Muskowi, CEO Tesli i SpaceX. Jeden jego tweet sprawił, że cena Bitcoina poszybowała w górę w ciągu jednego dnia. Paradoksalnie, kilka miesięcy później jego kolejny tweet mówiący o wstrzymaniu Bitcoina jako środka płatniczego za samochody Tesli sprawił, że cena pikowała w dół. Mimo wszystko, udało się te straty odrobić. Odpowiadając więc na pytanie jak to się stało, że Bitcoin jest droższy niż samochód – podatność tej kryptowaluty na sugestie i wahania rynkowe doprowadza do jego wzrostu, ale może równie skutecznie drastycznie obniżyć jego wartość.

Pozostałe kryptowaluty mają o wiele mniejsze wartości, ale dzięki umocnieniu się Bitcoina i uznanie go jako faktycznego środka płatniczego w niektórych sektorach gospodarki, tym walutom również wiedzie się coraz lepiej. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej informacji na temat kryptowalut, sprawdź stronę https://www.fxforex.com/pl/kryptowaluty/bitcoin , gdzie uzyskasz ranking operatorów płatności kryptowalutowych, a także dodatkowe opinie i recenzje pozostałych użytkowników.

Przyszłość kryptowalut w gospodarce

Jaka przyszłość kreuje się dla kryptowalut typu Bitcoin i pozostałych? Pierwszym większym krokiem w kierunku uznania kryptowalut jako alternatyw dla klasycznych walut było uznanie Bitcoina jako środka płatniczego za samochody – nie tylko z segmentu premium, ale również w pozostałych segmentach. Prawdopodobnie za tym mogą w następnych latach pójść pozostałe gospodarki.

Już dziś większość z nas korzysta praktycznie wyłącznie z płatności kartą czy telefonem, jak również ogromną ilość transakcji wykonujemy przez internet – gotówka w ujęciu klasycznym odchodzi więc do lamusa. Skoro więc pierwszy sektor – motoryzacja – powoli przekonał się do kryptowalut jako faktycznego środka płatniczego, uznanie w pozostałych sektorach wydaje się kwestią czasu. Warto jest więc zainteresować się tym tematem w kontekście nie tylko nowości płatniczej, ale też potencjalnie jako inwestycja – jeśli cena Bitcoina i pozostałych kryptowalut będzie stale rosnąć, taka inwestycja wydaje się sensownym rozwiązaniem na przyszłość. Oczywiście pamiętając gdzieś z tyłu głowy o tym, że każda inwestycja może wiązać się z ryzykiem.


Jeśli podobał Ci się ten wpis, nie zapomnij udostępnić go znajomym w mediach społecznościowych!

Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten temat.x