Cyber-bezpieczeństwo w firmach

Coraz więcej firm zaczyna zwracać uwagę na szeroko rozumiane cyberbezpieczeństwo i zagrożenia, które mogą się pojawić w sieci. Szukają więc najlepszej ochrony, zapewniającej im spokój, stabilne funkcjonowanie i zachowanie tajemnicy przedsiębiorstwa.

Pełna ochrona firmy dzięki AVG

AVG Internet Security spełnia wszystkie standardy jakie powinien spełniać dobry program antywirusowy dla firm.

Przede wszystkim oferuje kompleksową ochronę przed wszystkimi rodzajami ataków. Doskonale radzi sobie z ransomware (wirusami, które szyfrują dane na dysku i domagają się zapłaty za ich odkodowanie) i z phishingiem (wyłudzeniami wrażliwych danych przy pomocy zainfekowanego maila).

Stale monitoruje potencjalne obszary ataku, kontrolując m.in. stan komputera, wszystko co się dzieje podczas używania przeglądarki, a także sprawdza czy haker nie próbuje włamać się do sieci Wi-Fi, żeby przy jej pomocy przedostać się do komputera. Dzięki AVG przedsiębiorcy nie muszą już obawiać się nieznanych stron www oraz maili z załącznikami, przesyłanymi przez klientów.

Profesjonalna ochrona plików firmowych

Najlepszy antywirus musi również dbać o prywatność i poufność przechowywanych plików. Internet Security również na tym polu radzi sobie świetnie. Użytkownik ma do dyspozycji sejf danych, w którym – niczym w prawdziwym sejfie – może zamknąć wszystko co powinno pozostać poufne. Z pomocą AVG można też skasować niepotrzebne pliki na zawsze (nikt ich już nie odzyska, nawet z użyciem specjalistycznego sprzętu). Dobry antywirus dla firm zapewnia monitoring wykorzystania kamery. Można mieć pewność, że nie zostanie użyta do podglądania i np. kradzieży tajemnic handlowych.

Antywirus który nie spowalnia i nie przeszkadza w pracy

Wśród funkcji chwalonych przez przedsiębiorców warto wspomnieć tryb cichy. To takie ustawienie antywirusa, że nie przeszkadza on w obsłudze komputera, np. podczas robienia prezentacji dla klientów. W tym ustawieniu antywirus pracuje normalnie, ale nie informuje o swoich działaniach wyskakującymi okienkami. Praca w normalnym trybie również zbiera pochwały, bo Internet Security jest niezauważalny – działa jakby go nie było.

Prosta obsługa programu. Idealna dla małych firm

Tym, co cenią sobie małe firmy, jest także możliwość bardzo łatwego modyfikowania antywirusa. To zaleta prostego w obsłudze panelu sterowania. Pozwala on zmieniać ustawienia, programować skanowanie oraz wyłączać i włączać różne funkcje.

AVG Internet Security jest dostępny w dobrej cenie, z pomocą techniczną w języku polskim. To doskonały wybór dla każdej osoby prowadzącej swój biznes.


Zobacz jak działa AVG

Artykuł powstał dzięki CORE – polskiemu dystrybutorowi antywirusów AVAST i AVG.


Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten tematx