Cechy nowoczesnego konta osobistego w banku

Według danych Narodowego Banku Polskiego aż 88,5% dorosłych Polaków ma konto osobiste. Fakt ten nie powinien dziwić, ponieważ jest to podstawowy produkt bankowy. Bez niego funkcjonowanie we współczesnym świecie byłoby niekomfortowe – konto bankowe daje poczucie bezpieczeństwa i pozwala zarządzać domowym budżetem. Dowiedz się, jak znaleźć i założyć najtańsze konto osobiste.

Jakie są rodzaje kont osobistych?

Konto osobiste ułatwia zarządzanie finansami i pomaga zapanować nad bieżącymi wydatkami. To na nie wpływa Twoje wynagrodzenie, dzięki niemu możesz wygodnie opłacać rachunki, płacić kartą za zakupy czy wypłacać gotówkę z bankomatu.

Istnieje kilka typów kont osobistych, najczęściej wybierane to:

  • Konto standardowe – umożliwia bezpieczne gromadzenie oszczędności i wygodne zarządzanie finansami. Większość nowoczesnych „zwykłych” kont pozwala cieszyć się darmowymi przelewami, kartą płatniczą i wypłatami z bankomatów.
  • Konto studenckie – jest przeznaczone dla osób w wieku 18–25 lat. Jego właściciel może korzystać z tych samych przywilejów, co klient posiadający konto standardowe, ale nie są tu określone minimalne miesięczne wpływy.
  • Konto dla dzieci – pełni rolę skarbonki, pozwala na naukę podstaw ekonomii i odpowiedzialności. Ma atrakcyjne oprocentowanie.
  • Konto walutowe – jest prowadzone w wybranej walucie obcej. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które podróżują, pracują lub kupują za granicą.
  • Konto premium – pozwala na wszystkie podstawowe operacje, ale jego posiadacze mogą też korzystać z dodatkowych przywilejów, jak wsparcie doradcy. Aby je założyć, trzeba mieć wysokie miesięczne wpływy na konto lub aktywa.

W którym banku założyć konto osobiste? Sprawdź ofertę Santander Bank Polska: https://www.santander.pl/klient-indywidualny/konta.

Idealne konto osobiste – jak wybrać?

Co powinno mieć idealne konto osobiste? Cechy nowoczesnej bankowości, na które powinieneś zwrócić uwagę, jeśli chcesz wybrać najlepszy rachunek bankowy to przede wszystkim: 

  • Dostęp do konta przez Internet – za pośrednictwem bankowości elektronicznej możesz m.in. robić przelewy internetowe bez wychodzenia z domu. Opcja ta jest nie tylko wygodna, ale pozwala też oszczędzić czas.
  • Intuicyjna aplikacja mobilna banku – pozwala na jeszcze szybszy dostęp do konta niż strona internetowa. Zrobienie przelewu, sprawdzenie stanu konta czy zastrzeżenie karty w aplikacji mobilnej zajmie Ci dosłownie kilkanaście sekund.
  • Szybkie płatności mobilne, takie jak: Blik, Google Pay czy Apple Pay – podczas zakupów w Internecie, nie musisz udostępniać numeru swojej karty, wystarczy kilka kliknięć w aplikacji.
  • Brak opłat – najlepsze konta bankowe są zwolnione z opłat za podstawowe operacje bankowe, m.in. za prowadzenie konta, używanie karty płatniczej czy wypłaty z bankomatów (w tym bankomatów obcych).

Jak założyć konto osobiste? 

Chcesz założyć konto bankowe przez Internet? To proste! W większości banków, np. w Santander Bank Polska, zrobisz to, nie wychodząc z domu – przez stronę internetową banku lub aplikację mobilną. Otwarcie rachunku zajmie Ci około 20 minut i będzie wymagało weryfikacji tożsamości (trzeba w tym celu zrobić zdjęcie dowodu osobistego, selfie i wykonać określony gest). Jeśli wolisz tradycyjne rozwiązania, możesz podpisać umowę, którą dostarczy Ci kurier.

Otwarcie konta poprzedź analizą ofert. Zwróć uwagę na następujące opłaty: za prowadzenie rachunku, kartę płatniczą, przelewy zwykłe i natychmiastowe, płatności Blikiem, zlecenia stałe i polecenia zapłaty. Sprawdź też dostępność aplikacji mobilnej czy promocje, np. bonusy za polecenia usług. Aby wybrać najlepsze rozwiązanie, możesz skorzystać z rankingów kont bankowych. Są to bezpłatne narzędzia dostępne online, które pozwalają na porównanie ofert wielu banków, w tym kosztów prowadzenia konta. Dzięki nim wybierzesz nowoczesne konto bankowe najlepiej dopasowane do Twoich potrzeb.


Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten tematx