Strona główna » Artykuły sponsorowane » Ubezpieczenia na wakacje – o czym musimy pamiętać?

Ubezpieczenia na wakacje – o czym musimy pamiętać?

Trwa sezon letni. Nadchodzi moment, w którym powinniśmy zacząć zastanawiać się, jak chronić siebie oraz naszych najbliższych w tych gorących, pełnych atrakcji miesiącach. Zobaczmy wspólnie, jakie oferty ubezpieczeniowe powinny nas interesować i jakie ubezpieczenia na wakacje wybrać.

Jak wybrać odpowiednie ubezpieczenie wakacyjne?

Przed podjęciem decyzji należy zastanowić się, do jakiego kraju zmierzamy oraz co będziemy tam robić. Jeżeli wybieramy się w podróż typowo turystyczną i zabieramy ze sobą drogi sprzęt, na przykład aparat fotograficzny, powinniśmy zdecydować się na ubezpieczenie bagażu podróżnego. Dzięki niemu będziemy chronieni przed konsekwencjami kradzieży, zniszczenia lub uszkodzenia zawartości walizek. Gdy przytrafią się tak losowe sytuacje, ubezpieczyciel wypłaci nam sumę adekwatną do poniesionych strat.

Jeżeli jedziemy w podróż typowo sportową i bierzemy ze sobą nasz sprzęt, powinniśmy zastanowić się nad ubezpieczeniem sprzętu sportowego. Ubezpieczenie aktywuje się w momencie zniszczenia, uszkodzenia lub kradzieży naszego sprzętu, zarówno w transporcie, jak i podczas użytkowania.

Ubezpieczenie wakacyjne a koszty leczenia

Ważną informacją jest wysokość kosztów leczenia w danym kraju. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że mogą się one znacznie różnić od cen, do których przyzwyczajeni jesteśmy w Polsce. Oprócz wysokich sum istotną rolę odgrywa również przeliczenie walutowe, które może okazać się bardzo dotkliwe. Dla przykładu – doba pobytu w szpitalu w Grecji kosztuje ponad 700 zł, a we Francji około 1000 zł. Mogą dojść koszty dodatkowych badań, operacji i zabiegów. Z tego powodu, przed wyjazdami zagranicznymi, powinniśmy zadbać o to, aby ubezpieczyć się od kosztów pobytu w szpitalu. Ubezpieczyciel po okazaniu odpowiednich dokumentów wypłaci nam sumę wystarczającą do pokrycia ceny pobytu w szpitalu oraz innych dodatkowych kosztów związanych z leczeniem.

Kolejną ważną i często przydatną polisą jest ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków. Warto zabezpieczyć się przed skutkami sytuacji, na które nie mamy wpływu, by czuć się bezpiecznie i komfortowo na swoich wakacjach. Popularne jest także ubezpieczenie OC. W tym przypadku ubezpieczyciel wypłaca pieniądze osobie, której wyrządziliśmy szkodę. 

Kilka kluczowych kwestii, którymi warto się kierować przy wyborze ubezpieczenia

Nie powinniśmy zostawiać kupna ubezpieczenia na wakacje na ostatnią chwilę. Bardzo istotną sprawą jest zapoznanie się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczeń, które są niezwykle ważne przy decyzji wykupu ubezpieczenia. Przed wyborem polisy powinniśmy zwrócić również uwagę na zakres ubezpieczenia, sumę ubezpieczenia, wyłączenie odpowiedzialności, postępowanie w przypadku zdarzenia i wysokość składki. Dobra decyzja zapewni nam kompleksową ochronę na atrakcyjnych warunkach.

https://www.ergo-ubezpieczeniapodrozy.pl/ubezpieczenia/podrozy/


Jeśli podobał Ci się ten wpis, nie zapomnij udostępnić go znajomym w mediach społecznościowych!

Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten temat.x