Strona główna » Artykuły sponsorowane » Najlepsza lokata online – gdzie jej szukać?

Najlepsza lokata online – gdzie jej szukać?

Dysponujesz nadwyżką finansową i doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że pieniądze nie powinny leżeć „bezczynnie”. Dobrym rozwiązaniem może okazać się lokata online, dzięki której możesz pomnożyć zyski. Dowiedz się, gdzie szukać takiego produktu i na co zwrócić uwagę przy jego wyborze.

Lokata internetowa cieszy się dużym zainteresowaniem m.in. z powodu wygody. Nie trzeba wychodzić z domu, aby ją założyć – wszystkich formalności można dopełnić online, np. z poziomu aplikacji bankowej. Lokata online ma jeszcze jedną zaletę – można komfortowo porównać dostępne oferty i wybrać tą najkorzystniejszą.

Lokata online – na co zwrócić uwagę?

Aby lokata online dała zadowalające zyski, nie można decydować się na przypadkowe rozwiązanie. Zaoszczędzony na wizycie w placówce czas warto poświęcić na dotarcie do atrakcyjnej oferty. To naprawdę się opłaci – zaowocuje ponadprzeciętnymi odsetkami możliwymi do wypracowania.

Oprocentowanie

Oprocentowanie to najważniejszy parametr, który decyduje o wysokości zysków. Bank nalicza bowiem odsetki w oparciu o ten wskaźnik i z uwzględnieniem czasu trwania umowy.

Pamiętaj! Oprocentowanie lokaty podawane jest zawsze w skali roku. Dlatego uzyskany szacowany wynik należy podzielić przez 12 miesięcy.

Jak wynika z przeglądu lokat internetowych, obecnie można liczyć na oprocentowanie rzędu nawet 7,5% w skali roku. Warto jednak wcześniej upewnić się, na jakich zasadach naliczane jest tak wysokie oprocentowanie.

Czas trwania umowy

Sprawdź, ile trwa konkretna lokata online. To bardzo ważne – zwłaszcza gdy chcesz skorzystać z promocyjnego oprocentowania. Może się okazać na przykład, że lokata trzymiesięczna będzie oferowała ponadprzeciętne oprocentowanie, podczas gdy lokata na 6 miesięcy będzie miała już oprocentowanie standardowe.

Czas trwania umowy ma również znaczenie w kontekście twoich wydatków w przyszłości. Jeżeli spodziewasz się ich w najbliższym czasie, znacznie lepszym rozwiązaniem będzie wówczas lokata internetowa krótkoterminowa niż lokata długoterminowa.

Minimalna i maksymalna kwota

Lokaty rządzą się nieco innymi zasadami niż konta oszczędnościowe. Aby je założyć, potrzebna jest kwota minimalna, Jest ona określona przez bank i najczęściej wynosi 2000-5000 zł (w zależności od konkretnej oferty).

Warto przy tym pamiętać, że takie zasady dotyczą również maksymalnej kwoty. Na szczęście w wielu przypadkach na lokatę można wpłacić nawet 150 000 zł.

Liczba dostępnych lokat

Z reguły można założyć tylko jedną lokatę dostępną na promocyjnych, atrakcyjnych zasadach. Są jednak wyjątki – w niektórych bankach jedna osoba może założyć nawet trzy lokaty z promocyjnym oprocentowaniem. To dobra wiadomość dla tych, którzy dysponują pokaźnym kapitałem przewyższającym maksymalną kwotę lokaty i chcą wypracować bardzo wysokie zyski.

Dodatkowe zasady

Może się okazać, że wysoko oprocentowana lokata będzie przeznaczona wyłącznie dla nowych klientów. Często jest również tak, że oferta dotyczy wyłącznie tzw. nowych środków. Warto zatem upewnić się, jak w konkretnym banku są one zdefiniowane, aby wpisać się w te zasady.

Gdzie szukać najlepszej lokaty online?

„Najlepsza lokata online” to taka, która jest najlepiej dopasowana do twoich potrzeb, więc jej wybór jest subiektywny. Aby znaleźć tę najkorzystniejszą, wcale nie musisz wychodzić z domu. Wystarczy zapoznać się z ogólnodostępnym rankingiem lokat, a następnie zweryfikować zamieszczone tam informacje.

Dzięki temu dotarcie do atrakcyjnie oprocentowanego produktu oszczędnościowego nie zajmie ci wiele czasu. W zamian będziesz mieć szansę wypracować spore zyski – tym wyższe, im więcej środków ulokujesz.

Pamiętaj! Lokatę online możesz założyć w każdym banku, nawet jeśli nie jesteś jej klientem. Wystarczy zapoznać się z warunkami oferty, a następnie złożyć wniosek.


Jeśli podobał Ci się ten wpis, nie zapomnij udostępnić go znajomym w mediach społecznościowych!

Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten temat.x