Strona główna » Artykuły sponsorowane » Jakie krótkoterminowe ubezpieczenie assistance wybrać?

Jakie krótkoterminowe ubezpieczenie assistance wybrać?

Ubezpieczenie krótkoterminowe assistance jest doskonałym rozwiązaniem, gdy wybieramy się na kilkudniowy wyjazd i nie jesteśmy zainteresowani wykupieniem pełnowymiarowej wersji polisy. Dzięki assistance możemy mieć pewność, że nawet pojawiające się w trasie awarie i usterki zostaną szybko wyeliminowane. W ten sposób nawet pojawiające się problemy nie zrujnują naszego wyjazdu.

Assistance w Polsce i za granicą

Na krótkoterminowe ubezpieczenie assistance większość osób decyduje się przy wyjazdach zagranicznych. Jest to dobry sposób, by zabezpieczyć się przed trudnymi sytuacjami w obcym miejscu, zwłaszcza że bariery językowe i kulturowe skutecznie mogą utrudnić nam samodzielne wyjście z sytuacji. Assistance za granicą zagwarantuje nam pomoc fachowca, holowanie, naprawianie pojazdu na miejscu zdarzenia, wsparcie tłumacza i nie tylko. Niektóre rozszerzone pakiety są w stanie zapewnić również opiekę nad dziećmi czy zastępczego kierowcę.

Assistance krótkoterminowe warto zakupić również, gdy nie planujemy wyjeżdżać za granicę. O ubezpieczeniu dobrze pomyśleć także w momencie, gdy zbliża się okres, w którym będziemy musieli więcej podróżować. Częstsze korzystanie z samochodu zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienie wypadku czy kolizji. Co więcej, intensywna eksploatacje również może przyczynić się do awarii i usterek.

Ubezpieczenie krótkoterminowe – na ile dni?

Decydując się na zakup assistance krótkoterminowego, najczęściej możemy skorzystać z wersji 3,7, 14 lub 30-dniowej. Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe oferują również dostosowany do naszych potrzeb czas trwania polisy. W ten sposób możemy zakupić assistance dokładnie na tyle dni, na ile chcemy. Zawróćmy jednak uwagę, że nie wszystkie towarzystwa mają taką możliwość. Niekiedy okazuje się, że możliwy jest zakup tylko rocznej polisy. 

Pamiętajmy jednak, że assistance krótkoterminowe  zazwyczaj jest droższe od wersji pełnowymiarowej. Jest to widoczne dopiero po przeliczeniu opłaty na skalę roczną. Przykładowo w firmie AXA za rozszerzoną ochronę przez 15 dni na terenie Polski zapłacimy 86 zł, a za tę samą w pełnowymiarowej wersji na cały rok 192 zł.  W kwestiach bezpieczeństwa jednak nie warto oszczędzać. Assistance krótkoterminowe może uratować nas w wielu sytuacjach.

Jak wybrać assistance krótkoterminowe?

Obecnie na rynku znajdziemy dużą liczbę różnorodnych ofert, co sprawia, że wybranie tej jednej, odpowiedniej dla nas może okazać się bardzo trudne. W pierwszej kolejności warto samodzielnie zastanowić się jakie usługi będą dla nas najbardziej przydatne. Jeśli jesteśmy posiadaczami samochodu, który często ulega awariom, zdecydujmy się na pakiet oferujący pomoc w takich przypadkach. Być może konieczne okaże się wybranie wersji rozszerzonej.

Przeglądając oferty towarzystw ubezpieczeniowych, koniecznie zwróćmy uwagę na limity i ograniczenia. Im mniej restrykcyjne są, tym bezpieczniej będziemy czuli się na drodze. Niektórzy ubezpieczyciele w swoich pakietach oferują również wersje bez ograniczeń. Jest to najczęściej spotykane w wariantach rozszerzonych.

Ograniczenia w umowach dotyczą zazwyczaj odległości, na jaką może być holowane auto oraz kwot, w ramach których nasz pojazd może zostać naprawiony. Ponadto ubezpieczyciele mogą określić, w jakiej odległości udzielą nam pomocy. Niekiedy po przekroczeniu danego limitu nie uzyskamy wsparcia lub odwrotnie, nie będziemy mogli skorzystać z usługi, gdy będziemy zbyt blisko miejsca zamieszkania.

Decydując się na zakup assistance krótkoterminowego, koniecznie dokładnie zapoznaj się z ofertą danego towarzystwa. Zwróć szczególną uwagę zakres świadczeń oraz na limity, jakie wprowadził ubezpieczyciel. Nie zapominaj, że w przypadku wyjazdu za granicę, często lepszym pomysłem jest zakup pakietu rozszerzonego, który zagwarantuje Ci kompleksową pomoc fachowców w niemal każdej sytuacji.

W celu wybrania najlepszego ubezpieczenia skorzystaj z prostego rankingu ubezpieczenia assistance, np na  https://ranking-assistance.pl/assistance-krotkoterminowe-jak-wybrac-i-czy-warto/


Jeśli podobał Ci się ten wpis, nie zapomnij udostępnić go znajomym w mediach społecznościowych!

Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten temat.x