Strona główna » Artykuły sponsorowane » Jak szybko sprzedać samochód?

Jak szybko sprzedać samochód?

Sprzedaż samochodu z różnych względów jest bardzo popularnym zjawiskiem. Przyczyną może być rezygnacja z posiadania auta, brak środków finansowych na jego utrzymanie, czy zwyczajnie zmiana samochodu na inny. Czasem jednak zależy nam na czasie, więc wyczekiwanie na zainteresowanego klienta nie zawsze wchodzi w grę. Jak szybko sprzedać samochód?

Skup samochodów

Bardzo prostym i szybkim rozwiązaniem jest skorzystanie ze skupu samochodów. Wystarczy podjechać na miejsce, poczekać na wycenę i przystać na ofertę skupu, bądź ją odrzucić. Nie ma oczywiście konieczności godzenia się na każdą ofertę po przyjeździe, choć ten sposób pozwala zaoszczędzić sporo czasu.

Jaki skup aut wybrać?

W sytuacji, gdy mamy do dyspozycji kilka skupów w niedalekiej odległości, warto odwiedzić każdy z nich i zobaczyć, która oferta będzie dla nas najkorzystniejsza. Druga kwestia to oczywiście wymogi konkretnego skupu, które mogą dotyczyć konkretnych roczników aut czy ich typów. W okolicy Warszawy warto rzucić okiem na skup Rafi-car, który skupuje również samochody powypadkowe.

Jak przebiega transakcja?

Po dojechaniu do odpowiedniego skupu, wycenie i przyjęciu oferty można liczyć od razu na otrzymanie gotówki do ręki. Transakcja przebiega szybko i bez zbędnych formalności, więc dla wielu osób może to być dużo lepsze rozwiązanie, jak szukanie nabywcy na własną rękę.Po zakończeniu transakcji skup nie zgłosi żadnych reklamacji oraz zastrzeżeń do samochodu, co również jest sporą zaletą.

Kiedy jeszcze warto rozważyć skorzystanie ze skupu?

Czasem wydaje nam się, że auto nadaje się już tylko na złom, choć nie zawsze tak jest. Często z powodu różnych usterek, nie chcemy sprzedawać nikomu samochodu, nie wysłuchiwać skarg i reklamacji z nim związanych. Kwota jaką otrzymamy oddając auto na złom może nie być zadowalająca, więc warto rozważyć inne opcje. Jedną z nich jest oczywiście skup samochodów. Zdarzyć się może sytuacja, że w skupie uzyskamy dużo lepszą cenę jak w przypadku złomowania. Ludzie odpowiedzialni za wycenę będą w stanie stwierdzić, czy takie auto nadaje się jeszcze do użytku.

Podsumowanie

Skup samochodów to najprawdopodobniej najszybszy sposób na sprzedaż auta, choć nie zawsze wykorzystywany. W sytuacjach, gdy mamy dużo czasu wciąż najpopularniejsza opcja to wystawienie samochodu na sprzedać na popularnych stronach z ogłoszeniami motoryzacyjnymi.


Jeśli podobał Ci się ten wpis, nie zapomnij udostępnić go znajomym w mediach społecznościowych!

Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
JANEK
JANEK
5 lat temu

Przy dzisiejszej dobie internetu m.in. wielu serwisów z ogłoszeniami i facebooka myślę, ze nie trzeba korzystać z komisów czy punktów skupu aut, gdzie ceny bardzo często są zaniżone. Lepiej wystawić ogłoszenie samodzielnie bez żadnych pośredników. Gdy auto nadaje się na złom to można rozważyć sprzedaż na skupie i wziąć gotówkę od ręki lub poczekać trochę dłużej i próbować sprzedać je na podzespoły. Trzeba przeliczyć co będzie dla nas bardziej opłacalne.

1
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten temat.x