Strona główna » Artykuły sponsorowane » Faktura zaliczkowa podstawą nowoczesnego biznesu

Faktura zaliczkowa podstawą nowoczesnego biznesu

Prowadzenie własnego biznesu może wiązać się z wieloma sytuacjami, z którymi przedsiębiorca spotyka się po raz pierwszy. Niezadowolony klient, problemy z zamówieniem, zwroty, reklamacje itp. Jednak, kiedy chodzi o kwestie fakturowe, warto być na bieżąco i nie dać się zaskoczyć. Czym jest faktura zaliczkowa, kiedy i jak ją wystawić? Takie pytania może rozwiać pomocny program do fakturowania, który jasno pokaże, jak wystawić tego typu faktury i nie popełnić żadnego błędu.

Zabezpieczenie przedsiębiorcy

Obawy związane z wystawianiem faktur zaliczkowych są naturalne, ale należy pamiętać, że taka forma faktury jest zabezpieczeniem dla przedsiębiorcy. W momencie, gdy zamówiony produkt bądź usługa wiąże się z dużymi kosztami, faktura zaliczkowa jest zabezpieczeniem dla sprzedawcy. Kupujący rozlicza część kosztów, zanim jeszcze nastąpi rzeczywista sprzedaż. Zaliczka pozwala na częściowe pokrycie kosztów produkcji, transportu czy jest formą zabezpieczenia, gdy produkt jest robiony indywidualnie na zlecenie klienta. Udokumentowana zaliczka, świadczy o profesjonalizmie właściciela i pozwala na przejrzystą i jasną transakcję.

Faktura zaliczkowa – proces wystawiania

Wielu pracodawców zastanawia się w jaki sposób udokumentować wpłaty zaliczkowe, dlatego też możliwość wystawienia faktury zaliczkowej jest bardzo przydatna. Osoby, które posiadają programy do fakturowania, bez obaw mogą w nich ją wystawiać i być pewnym, że będzie to zrobione prawidłowo. Po kliknięciu faktury zaliczkowej pojawiają się okienka, które należy wypełnić. Jeżeli dany przedsiębiorca jest zalogowany, informacje na jego temat zostaną podstawione automatycznie. Musi jedynie wypełnić dane nabywcy (jeżeli posiada go w swojej liście kontrahentów, wystarczy go dodać). Posiadając informacje o stronach transakcji, powinien wpisać numer faktury, datę wystawienia oraz wpłaty zaliczki, jej kwotę i wysokość podatku. Ważne jest określenie sposobu zapłaty, dostawy i określenie produktu bądź usługi których dotyczy wpłacona zaliczka. W dobrych programach fakturowych można zapisać fakturę, wysłać ją mailowo, jak i wydrukować. Pozwala to na szybkie i kompleksowe działanie w jednym miejscu i fachową obsługę każdego klienta. Należy dodać, że obowiązek podatkowy pojawia się w momencie otrzymania wpłaty, a nie na etapie wystawienia faktury czy wydania towaru.

Faktura, która łączy

Na rynku taka forma sprzedaży jest coraz powszechniejsza. Sprzedawcy chcą mieć zabezpieczenie, które uchroni ich przed strata w momencie rozmyślenia się klienta. Natomiast kupujący również powinni być zadowoleni z takiej formy, ponieważ jest to swego rodzaju zobowiązanie. Wpłacenie zaliczki sprawia, że przedsiębiorca wie, że klient traktuje go poważnie i odpłaca się mu tym samym. Pobrał od niego już jakąś kwotę, więc pragnie szybko i jak najlepiej wykonać powierzone mu zadanie. Takie wzajemne relacje są silne i mogą skutkować owocną współpracą w przyszłości.

Partnerem artykułu jest firma afaktury.pl, oferująca: intuicyjne programy do faktur online – więcej na https://afaktury.pl/wystaw-fakture-zaliczkowa,3,5/


Jeśli podobał Ci się ten wpis, nie zapomnij udostępnić go znajomym w mediach społecznościowych!

Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten temat.x