Useme

Z pewnością każdy z Was spotkał się platformą useme.eu. To popularny serwis, który pozwala m.in na to, aby osoba, która nie ma własnej działalności gospodarczej, a pracuje jako freelancer, mogła wystawić swojemu klientowi fakturę. To także serwis, który umożliwia znalezienie freelancerom zleceń. Jak jednak dokładnie działa useme.eu? Przyjrzyjmy się temu dokładnie.

Jak działa platforma useme.eu?

Zacznijmy od tego, że rejestracja na platformie useme.eu, jest całkowicie darmowa. Wystarczy wypełnić odpowiednie pola, wpisać nasz adres e-mail i potwierdzić swoją rejestrację. Po dopełnieniu tych formalności, możemy korzystać platformy. Co jest bardzo ważne, platforma useme.eu jest stworzona nie tylko dla osób, które chcą znaleźć zlecenie do realizacji ale i dla tych, którzy mają pewną pracę do wykonania i szukają osób, które podejmą się jej wykonania. Znajdziemy tutaj prace z zakresu szeroko rozumianych usług IT, grafiki, copywritingu, fotografii czy nawet prostych prac biurowych. Z platformy useme.eu możemy korzystać w każdej chwili, 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu.

Jak znaleźć zlecenie?

Kiedy jesteśmy freelancerem i chcemy znaleźć zlecenie, musimy najpierw w panelu po naszej lewej stronie, odszukać interesującą nas dziedzinę. Po kliknięciu, otworzą się nam konkretne jej kategorie. Wybieramy tę, która najbardziej nas interesuje. Wówczas pojawią się oferty zleceń, które możemy wykonać. Aby zgłosić chęć realizacji wybranego przez nas zlecenia, po lewej stronie zobaczymy przycisk opisany jako „wyślij swoją ofertę”. Wówczas musimy wypełnić odpowiednie pola, wpisać kwotę, jaką chcemy otrzymać za realizację powierzonego nam zlecenia. Kalkulator, który znajduje się w sekcji, w której wysyłamy naszą ofertę do zleceniodawcy, od razu odliczy nam pobieraną przez portal prowizję oraz zaliczkę na PiT. Dzięki temu, będziemy w stanie dokładnie zobaczyć kwotę, jaką otrzymamy po realizacji zlecenia.

Zleceń możemy również szukać na własną rękę, ale jest to zdecydowanie trudniejsze, więc czasem warto zdecydować się na serwisy pośredniczące.

Skąd dowiem się, że zleceniodawca wybrał moją ofertę?

Na platformie useme.eu, istnieje możliwość wysyłania wiadomości. To m.in sposób na to, aby zleceniodawca mógł poinformować osobę zamieszczającą konkretną ofertę, że chce, aby to właśnie ona zrealizowała zamieszczone przez niego zlecenie. Jeśli obie strony zaakceptują zlecenie, zleceniodawca może przystąpić do jego realizacji. Po opłaceniu faktury przez zleceniodawcę, pieniądze są przelewane na konto bankowe zleceniobiorcy, które podał on w momencie rejestracji na portalu. 

Wystawianie faktur przez platformę

Pracując jako freelancer możemy rozliczać się poprzez umowę o dzieło, fakturę lub rachunek. Dla wielu reklamodawców najkorzystniejszą opcją jest jednak faktura, którą możemy wystawić, jeśli posiadamy własną działalność gospodarczą lub właśnie za pośrednictwem platformy Useme.eu. Jak to działa? Platforma wystawia na siebie fakturę, którą opłaca reklamodawca, a nam przesyła umowę o dzieło lub umowę zlecenie. Decydując się na takie rozwiązanie nie musimy martwić się o kwestie podatkowe, ponieważ wszystkie załatwia za nas serwis, a na koniec roku przesyła stosowny PIT. Oczywiście pobiera za to niewielką prowizję, zależną od kwoty widniejącej na fakturze. Dokładną wysokość pobieranej prowizji znaleźć możemy bezpośrednio na stronie, ale wystawianie faktur na wyższe kwoty wychodzi korzystniej.

Jak inaczej zarabiać w internecie

Useme to bardzo dobra i przede wszystkim polska platforma dla freelancerów. Znaleźć tu możemy wiele zleceń lub wykonawców, w zależności od tego co akurat potrzebujemy. Czasem jednak warto również sprawdzić inne serwisy tego typu lub całkiem inne sposoby zarabiania przez internet.


freelancer praca

Praca jako freelancer to z pewnością kusząca perspektywa, ponieważ będąc wolnym strzelcem sami decydujemy, których zleceń się podjąć. Jest kilka serwisów, które mogą nam w tym pomóc.


praca zdalna

Praca zdalna wciąż zyskuje na popularności, więc zdecydowanie warto jej się przyjrzeć bliżej. Jest wiele zajęć, które możemy wykonywać w domu.


Opinie o Useme

Platforma ta jest jedną z najpopularniejszych, jeśli chodzi o wykonywanie zleceń jako freelancer. Przydaje się również do wystawiania faktur bez firmy, nawet w sytuacjach, gdy zlecenia realizujemy na własną rękę, a nie za pomocą serwisu. W internecie znaleźć możemy wiele pozytywnych opinii na jego temat, więc z pewnością warto założyć konto i samemu sprawdzić ilość dostępnych zleceń.

Macie jakieś doświadczenia z serwisem? Podzielcie się opinią w komentarzu.

8 komentarzy do wpisu „Useme”

 1. Przez jakiś czas rozważałam założenie działalności właśnie ze względu na możliwość wystawienia faktury. No ale są to niepotrzebne koszty, nawet pracując w tym czasie na etacie. Wtedy trafiłam na serwis useme i sporo zaoszczędziłam decydując się na współpracę. Większość reklamodawców nie ma problemu z tym, że faktura wystawiana jest przez zewnętrzną firmę, a ja oszczędzam na kosztach związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. Nawet pracując na etacie trzeba opłacać ubezpieczenie zdrowotne co jest trochę nieporozumieniem. Dla osób, których dochody z freelancingu nie są zbyt wysokie jest to więc dużo lepsze rozwiązanie niż zakładanie działalności. Co innego, gdy są to duże kwoty rzędu kilku lub nawet kilkunastu tysięcy. Wtedy założenie działalności i rzucenie etatu to całkiem fajna opcja. Mam nadzieję, że i mi uda się osiągnąć takie dochody, aby móc w końcu rzucić etat. Pozdrawiam ?

  Odpowiedz
 2. Jeżeli chodzi o specjalistów to są to najczęściej kiepscy fachowcy. Próbowałem znaleźć kogoś do napisania programu i nie ma możliwości, albo ceny znacznie przewyższają ofertę poważnych software houses, albo jakość jest tak niska, ze płakać się chce. Ogólnie trudny temat.

  Odpowiedz
 3. Portal to totalne dno. Administratorzy czytają wiadomości użytkowników. Blogują użytkownika jak się chce podać telefon bądź adres email klientowi. Stanowczo NIE POLECAM. Dno totalne.

  Odpowiedz
  • Dzień dobry Panie Stefanie,

   podawanie kontaktu zewnętrznego jest niezgodne z naszą Polityką bezpieczeństwa – często Freelancerzy piszą do nas, że dogadywali się poza serwisem i zostali oszukani, a my nie możemy interweniować, jeśli szczegóły umowy uzgadniane były poza Useme. Frazy potencjalnie niebezpieczne wyszukiwane są przez system automatycznie – bot reaguje na frazy niezgodne z Regulaminem i Polityką bezpieczeństwa, którą znajomość każdy Użytkownik deklaruje w momencie zakładania konta w serwisie. Już wkrótce ruszamy ze zmodernizowaną wersją serwisu, w której kontakt przez Useme będzie jeszcze prostszy i bardziej intuicyjny.

   W razie pytań odnośnie działania serwisu zapraszamy do kontaktu z Administracją na [email protected] lub w dziale pomocy: https://help.useme.eu/hc/pl

   Odpowiedz
 4. tragedia, nie polecam, support zablokowal mi konto dlatego ze pokazywalem im co robia zle, od poczatku bylem z nimi i pokazywalem co poprawic. Zero szacunku.
  Sa lepsze platformy jak np. freelancer, fiverr itp. To co robi useme to jest dno.

  Odpowiedz
  • Dzień dobry Panie Rafale,

   prosimy o odrobinę powagi, jak już decyduje się Pan wysyłać tego typu informacje. Pana konto zostało zablokowane z uwagi na powtarzające się nadużycia, a nie dlatego, że wysyłam nam Pan uwagi. Tych ostatnich słuchamy i nawet pracujemy obecnie nad kompletnie nową wersją serwisu, uwzględniającą m.in. Pana uwagi. Próby wyprowadzania zleceń poza serwis, duża ilość nieopłaconych umów itp. nadużycia to jedyna podstawa do blokady konta i tu jesteśmy konsekwentni – nigdy też nie zablokowaliśmy nikomu konta bez prób porozumienia czy mediacji.

   W razie pytań odnośnie działania serwisu zapraszamy do kontaktu z Administracją na [email protected] lub w dziale pomocy: https://help.useme.eu/hc/pl

   Odpowiedz
 5. Dzień dobry.
  Po co Wam mój nr PESEL ? Jaką mam gwarancję, że nie zostanie wykorzystany do innych celów ? Jestem specjalistą ds. bezpieczeństwa IT i informacji więc być może nieco przewrażliwiony ale nie spotkałem się jeszcze z wymogiem podawania nr PESEL firmie komercyjnej. Co innego urzędy i instytucje państwowe ale do tego służy ePUAP.

  Odpowiedz
  • Pewnie po to żeby rozliczyć Cię na koniec roku? Jak mają Ci wysłać PIT bez PESEL? Przeczytaj regulamin lub inne tematy z tym związane.. Polecam useme już kilka lat korzystam, rozliczone kilkaset umówi i jest bardzo dobrze….

   Odpowiedz

Dodaj komentarz