Useme

Useme
Z pewnością każdy z Was spotkał się platformą useme.eu. To popularny serwis, który pozwala m.in na to, aby osoba, która nie ma własnej działalności gospodarczej, a pracuje jako freelancer, mogła wystawić swojemu klientowi fakturę. To także serwis, który umożliwia znalezienie freelancerom zleceń. Jak jednak dokładnie działa useme.eu? Przyjrzyjmy się temu dokładnie.
Przejście do serwisu

Jak działa platforma useme.eu?

Zacznijmy od tego, że rejestracja na platformie useme.eu, jest całkowicie darmowa. Wystarczy wypełnić odpowiednie pola, wpisać nasz adres e-mail i potwierdzić swoją rejestrację. Po dopełnieniu tych formalności, możemy korzystać platformy. Co jest bardzo ważne, platforma useme.eu jest stworzona nie tylko dla osób, które chcą znaleźć zlecenie do realizacji ale i dla tych, którzy mają pewną pracę do wykonania i szukają osób, które podejmą się jej wykonania. Znajdziemy tutaj prace z zakresu szeroko rozumianych usług IT, grafiki, copywritnigu, fotografii czy nawet prostych prac biurowych. Z platformy useme.eu możemy korzystać w każdej chwili, 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu.

Jak znaleźć zlecenie na useme.eu?

Kiedy jesteśmy freelancerem i chcemy znaleźć zlecenie, musimy najpierw w panelu po naszej lewej stronie, odszukać interesującą nas dziedzinę. Po kliknięciu, otworzą się nam konkretne jej kategorie. Wybieramy tę, która najbardziej nas interesuje. Wówczas pojawią się oferty zleceń, które możemy wykonać. Aby zgłosić chęć realizacji wybranego przez nas zlecenia, po lewej stronie zobaczymy przycisk opisany jako “wyślij swoją ofertę”. Wówczas musimy wypełnić odpowiednie pola, wpisać kwotę, jaką chcemy otrzymać za realizację powierzonego nam zlecenia. Kalkulator, który znajduje się w sekcji, w której wysyłamy naszą ofertę do zleceniodawcy, od razu odliczy nam pobieraną przez portal prowizję oraz zaliczkę na PiT. Dzięki temu, będziemy w stanie dokładnie zobaczyć kwotę, jaką otrzymamy po realizacji zlecenia.

Skąd dowiem się, że zleceniodawca wybrał moją ofertę?

Na platformie useme.eu, istnieje możliwość wysyłania wiadomości. To m.in sposób na to, aby zleceniodawca mógł poinformować osobę zamieszczającą konkretną ofertę, że chce, aby to właśnie ona zrealizowała zamieszczone przez niego zlecenie. Jeśli obie strony zaakceptują zlecenie, zleceniodawca może przystąpić do jego realizacji. Po opłaceniu faktury przez zleceniodawcę, pieniądze są przelewane na konto zleceniobiorcy, które podał on w momencie rejestracji na portalu.

Platforma ta jest jedną z najpopularniejszych, jeśli chodzi o wykonywanie zleceń jako freelancer.

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *