Strona główna » Artykuły sponsorowane » Czy laptop 2 w 1 to dobry wybór dla studenta? Wady i zalety takiego sprzętu

Czy laptop 2 w 1 to dobry wybór dla studenta? Wady i zalety takiego sprzętu

Szukasz najlepszego laptopa dla studenta? A może myślisz o tym, czy lepszą opcją nie byłby tablet? Na szczęście nie musisz wybierać! Sprawdź modele 2 w 1, które łączą zalety tabletu i laptopa. Jednym z najchętniej wybieranych producentów takich urządzeń jest Lenovo. Przekonaj się, czy to dobra propozycja dla studenta!

Laptop 2 w 1 – co to takiego?

Zastanawiasz się, czym właściwie jest laptop 2 w 1? To urządzenie, które ma kilka trybów pracy, a przede wszystkim – możliwość korzystania z dotykowego ekranu. Możesz też swobodnie zmieniać jego położenie, dostosowując ustawienia do tego, czy planujesz robić notatki na klawiaturze, czy może rysikiem.

Dla kogo laptop 2 w 1?

Czy laptop 2 w 1 to rozwiązanie dla każdego? Taki sprzęt ma wiele zastosowań w kontekście studiów. Świetnie sprawdzi się dla studentów kierunków artystycznych i technicznych, dla których nieodzowne jest rysowanie schematów ręcznie. To również atrakcyjna opcja dla wszystkich, którzy łączą studia z pracą – takie sprzęty zwykle odznaczają się dobrą specyfikacją, a także – pozwalają korzystać z urządzenia na wiele sposobów.

Na co zwracać uwagę, kupując laptop 2 w 1 dla studenta?

Niezależnie od tego, czy to klasyczny laptop, czy model 2 w 1, lista parametrów, które są ważne dla studentów, pozostaje podobna. Kluczowa jest mobilność! Urządzenie powinno być lekkie i łatwe do przenoszenia. Studiowanie wymaga bowiem często przemieszczania się z miejsca na miejsce – zajęcia mogą być rozsiane nawet po całym mieście! Nie mówiąc już o pracach projektowych czy kołach zainteresowań – te wszystkie aktywności akademickie wymagają, by komputer mieć zawsze przy sobie. Istotną kwestią, która ściśle wiąże się z mobilnością, jest długi czas pracy na baterii, a także szybkie uzupełnianie poziomu mocy.

Czy inne parametry specyfikacji technicznej są równie istotne? To zależy od kierunku. Jeśli studiujesz kierunek artystyczny i musisz obsługiwać zaawansowane programy graficzne lub do obróbki wideo, potrzebujesz mocnego procesora i sporo RAM. Jeśli jednak skupiasz się na robieniu notatek, wyszukiwaniu informacji i tworzeniu prezentacji, nie będą to aż tak istotne kwestie.

Przyda ci się również szybki i stosunkowo pojemny dysk twardy. Większość dokumentów będziesz przechowywać w chmurze, najważniejsze dobrze mieć jednak pod ręką!

A co z wyświetlaczem? Zwróć uwagę, by nie był za duży. 17-calowy sprzęt to nie jest dobry pomysł. Ok. 14-calowy model będzie znacznie bardziej poręczny – właśnie takie znajdziesz wśród propozycji 2 w 1 marki Lenovo.

Ile kosztuje sprzęt, który łączy zalety tabletu i laptopa? Świetnie oceniany laptop/tablet 2 w 1 LENOVO Yoga 7 kosztuje mniej niż 5000 zł. Czy to dużo? W takiej cenie kupisz oddzielnie tablet i laptop – jednak raczej nie o tak mocnej specyfikacji! Zachwyci cię jakość 14-calowego wyświetlacza OLED, a także płynne działanie urządzenia – to zasługa 12-rdzeniowego procesora Intel Core i5-1240P i 10 GB RAM. Szybki dysk SSD ma pojemność 512 GB. Sprzęt może pracować aż w czterech trybach. Łatwo dostosujesz jego urządzenie do aktywności – możesz pracować nad projektem, prezentować go w trakcie zajęć, a nawet – ustawić sprzęt tak, by wygodnie oglądać film w łóżku. W końcu nie samą nauką student żyje. Kompatybilność z Lenovo Digital Pen pozwoli wykorzystać urządzenie jako tablet graficzny – to ważna informacja dla studentów kierunków artystycznych. Aluminiowa obudowa urządzenia jest nie tylko mocna, ale i elegancka. Cały sprzęt zaś jest lekki i mobilny – waży zaledwie 1,42 kg!

Chcesz poznać wszystkie urządzenia tego typu? Sprawdź notebooki Lenovo dostępne w sklepie MediaMarkt, przeczytaj oceny użytkowników i porównaj specyfikacji. To cenna podpowiedź przed zakupem – wszystko po to, byś wybrał odpowiedni sprzęt, który ułatwi ci czas na studiach.


Jeśli podobał Ci się ten wpis, nie zapomnij udostępnić go znajomym w mediach społecznościowych!

Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten temat.x