Strona główna » Artykuły sponsorowane » Czy grozi nam globalne załamanie rynku?

Czy grozi nam globalne załamanie rynku?

Cena bitcoina spadła, ponieważ inwestorzy zaczęli pozbywać się ryzyka pośród spadków na rynkach akcji. Co na to wpłynęło? Obawy o spowolnienie globalnego powrotu gospodarki spowodowane potencjalnym rozprzestrzenianiem się wariantu delta Covid-19, wydawały się stać za ruchem inwestorów w kierunku bezpieczniejszych aktywów.

Na początku lipca 2021 roku, bitcoin spadł poniżej 32.500 USD, ale od tego czasu powoli się wspinał. Obecnie jest notowany na podobnym poziomie, co stanowi znaczny spadek w stosunku do cen z kwietnia tego roku, według Coin Metrics. Większość innych aktywów kryptowalutowych traci na wartości wraz z nim, w tym ethereum, który jest notowany poniżej 2.000 USD.

Te ruchy na rynku finansowym nastąpiły w czasie doniesień, że Japonia ogłosiła stan wyjątkowy w Tokio na nadchodzące Igrzyska Olimpijskie. Jest to spowodowane potencjalnym wzrostem liczby przypadków zachorowań Covid-19. Po tych doniesieniach kontrakty terminowe na akcje spadły, a spółki, które mogłyby skorzystać z odbicia gospodarczego, straciły na wartości. Rentowność 10-letniego Skarbu Państwa również spadła do 1,25%.

Elizabeth Warren, ostrzegła przed rosnącym ryzykiem, jakie „wysoce nieprzejrzysty i zmienny” rynek kryptowalutowy stwarza dla konsumentów i rynków finansowych. Senator opisała swoje obawy w liście do przewodniczącego Komisji Papierów Wartościowych i Giełd Gary’ego Genslera.

Bitcoin ma trudności z odzyskaniem swoich majowych maksimów. Jego cena waha się w przedziale 30 000 dolarów, co oznacza spadek z rekordowego poziomu 65 000 dolarów, który osiągnął w kwietniu. Niektórzy traderzy mają pewność, że bitcoin będzie rósł w dłuższej perspektywie czasu, pomimo pewnych przeszkód w najbliższym okresie. Mimo to, niektórzy twierdzą, że może on spaść nawet do 20 000 dolarów, zanim inwestorzy instytucjonalni do niego powrócą.

Większość inwestorów widzi, że bitcoin zakończy rok poniżej 30 000 dolarów, pokazuje ankieta CNBC. Chcesz samodzielnie zweryfikować, czy prognozy traderów się sprawdzą? Zacznij inwestowanie z Bitcoin Billionaire (więcej w tym artykule: https://www.kryptoportal.pl/bitcoin-billionaire/ ). Opinie użytkowników zachęcają do skorzystania z tej platformy do obrotu bitcoinem.

„Zatrzymujemy się tutaj pomiędzy 30 000 USD a 35 000 USD. Widzimy, że to Azja sprzedaje bitcoiny, a następnie Stany Zjednoczone je odkupują” – powiedział w czwartek Mike Novogratz, prezes Galaxy Digital, w programie „Squawk Box” w CNBC. „Chiny wypowiedziały wojnę kryptowalutom, jako część tej szerszej zimnej wojny, w którą się wdajemy, więc myślę, że wciąż to trawimy”.

We wtorek bank centralny Chin wezwał do kolejnego zamknięcia firmy, która „była podejrzana o świadczenie usług programistycznych dla transakcji walut wirtualnych.” Chiny przez lata regularnie wydawały zakazy dotyczące przemysłu i operacji kryptowalutowych. Kolejne chińskie prowincje wprowadzają dodatkowe regulacje, mające na celu wyeliminowanie kryptowalut.

Podczas gdy bitcoin był czasami określany jako bezpieczny, w rzeczywistości był dość zmienny w roku 2021 i ma tendencję do zmniejszania się wśród szerszych spadków aktywów ryzyka.

„Istnieje wiele własności skorelowanych z innymi aktywami, prawda? Więc jeśli jesteś funduszem hedgingowym i tracisz na swojej pozycji kursowej, pozycji kapitałowej i pozycji naftowej, prawdopodobnie sprzedasz również część swoich kryptowalut” – powiedział Novogratz, wieloletni inwestor kryptowalutowy. „To po prostu zajmie trochę czasu, aby zbudować bardziej zróżnicowaną bazę inwestorów”.

Nie jest łatwo przewidzieć kolejne ruchy na rynkach finansowych. Są one zależne od aktualnych wydarzeń politycznych i kulturalnych.


Jeśli podobał Ci się ten wpis, nie zapomnij udostępnić go znajomym w mediach społecznościowych!

Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten temat.x