Strona główna » Artykuły sponsorowane » 10 Najlepszych nagrywarek ekranu dla Windows

10 Najlepszych nagrywarek ekranu dla Windows

Nagrywanie ekranu w systemie Windows 10/11 często pomaga podczas pracy z oprogramowaniem i nauki. W tym artykule dowiesz się, jakie istnieją popularne programy do nagrywania ekranu.

Movavi Screen Recorder – jeden z najlepszych Windows 10 screen recording program

Doskonały Windows 10 screen recording program dla każdego, kto nie ma wystarczających możliwości wbudowanego komputera. Za pomocą aplikacji Movavi Screen Recorder możesz nagrać dowolny film z ekranu, niezależnie od tego, czy jest to instrukcja wideo, czy opóźnione nagranie webinaru. Aplikacja do nagrywania ekranu umożliwia nagrywanie ekranu z dźwiękiem odtwarzanym na komputerze, jak i własnymi komentarzami głosowymi. Film może pokazywać naciśnięcia klawiszy i ruchy kursora.

Plusy: Wygodny i szybki program. Wiele przydatnych funkcji. Film można natychmiast udostępnić na YouTube i innych portalach społecznościowych. Bardzo szybko konwertuje finalny plik do wygodnego formatu.

Wady: W wersji bezpłatnej na wideo nakładany jest znak wodny. Kiedy przesyłasz film do YouTube, nie możesz od razu dodać opisu i tagów.

AVS4YOU

AVS4YOU to program do przechwytywania wideo ekranu dla systemów Windows i macos z wieloma narzędziami do pracy z plikami wideo. Oprócz potężnego edytora narzędzie może przechwytywać treści z różnych źródeł. Zawiera konwerter, narzędzia do nagrywania danych na DVD oraz dużą bibliotekę szablonów i filtrów. Oprogramowanie do nagrywania ekranu umożliwia tworzenie treści i natychmiastowe publikowanie ich w popularnych witrynach hostujących wideo.

Icecream Screen Recorder – rejestrator ekranu dla początkujących

Icecream Screen Recorder łatwa w obsłudze aplikacja do nagrywanie pulpitu z intuicyjnym interfejsem i szeroką gamą funkcji. Dodaj web kamerę, nagrywanie ekranu z dźwiękiem (zarówno głośniki, jak i mikrofon) i dodaj własny znak wodny do plików multimedialnych.

Plusy: Darmowy program do nagrywania ekranu dla systemu operacyjnego Windows. Nagrywanie ekranu z łatwym w obsłudze interfejsem. Możliwość rysowania i dodawania tekstu podczas przechwytywania ekranu.
Wady: Funkcja rozmycia nie jest dostępna podczas nagrywania wideo.

Xbox Game Bar – najlepszy program do nagrywania ekranu dla gier

Domyślnie odebrane pliki są zapisywane w folderze „Captures”. Przed pierwszym uruchomieniem aplikacji Xbox Game Bar program do nagrywania ekranu z dźwiękiem wyświetli monit o skonfigurowanie kilku parametrów: jakości wideo, liczby klatek na sekundę i tak dalej. Ponadto program posiada menu umożliwiające wybór źródła dźwięku (dźwięki mikrofonowe lub systemowe), a także regulację głośności dźwięku.

Plusy: Szybkie uruchamianie za pomocą klawiszy skrótu. Całkowicie darmowy program do nagrywania ekranu. Preinstalowany w systemie Windows 11 i 10. 

Wady: Nagrywanie całego ekranu nie jest dostępne. Można nagrywać tylko programy lub gry.

OBS Studio – darmowy program do nagrywania ekranu

OBS Studio to darmowy program do nagrywania ekranu typu open source dla systemów Windows, macOS i Linux jest przeznaczony przede wszystkim dla streamerów. Filmuje ekran lub jego określony obszar w celu późniejszej transmisji online.

Plusy: Całkowicie darmowa aplikacja do nagrywania ekranu. Kompatybilny z większością usług przesyłania strumieniowego online. Nagrywanie ekranu z rozbudowanymi ustawieniami dla chroma key.
Wady: Interfejs tego oprogramowania do nagrywania ekranu typu open source może być mylący dla początkujących użytkowników.

NVIDIA ShadowPlay – nagrywarka ekranu dla graczy

NVIDIA ShadowPlay to aplikacja do nagrywania ekranu firmy NVIDIA została zaprojektowana specjalnie dla graczy. Dzięki niemu możesz nagrywać ekran podczas gry, robić zrzuty ekranu z rozgrywki i wiele więcej. Przechwyć ekran komputera na komputerze o średniej mocy.

Plusy: Nagrywanie strumieniowe podczas gry. Kompatybilny z większością gier. Program do nagrywania gier z ciągłymi aktualizacjami.

Wady: Nagrywanie ekranu wpływa na rozgrywkę.

Free Cam – nagrywanie ekranu z dzwiękiem

Free Cam to program do nagrywania ekranu z dźwiękiem jest dostępna dla urządzeń z systemem Windows 10, 8, 7 i jest przeznaczona głównie do nauki online. Umożliwia nagranie całego ekranu lub określonego obszaru. Program do przechwytywania wideo ma prosty i wygodny interfejs, a także niezbędną funkcjonalność.

Plusy: Nie wymaga znacznych zasobów komputera. Zajmuje mało miejsca po instalacji. Darmowy program do nagrywania wideo z ekranu ze wbudowanym edytorem wideo.
Wady: Nagrywanie web kamerą nie jest obsługiwane. Brak wsparcia dla Windows 11.

FlashBack Express – program do nagrywania ekranu z edytorem

FlashBack Express to przyzwoity rejestrator ekranu dla systemu Windows ze wbudowanym edytorem. Obsługuje nagrywanie zarówno całego ekranu, jak i nagrywanie pulpitu, przechwytuje web kamerę, dźwięk, mikrofon i nie stosuje znaków wodnych.

Plusy: Do korzystania z podstawowych funkcji wystarczy darmowa wersja rejestratora ekranu. Łatwy w obsłudze interfejs.
Wady: Bezpłatna aplikacja do nagrywania ekranu nie obsługuje filmów HD i 4K.

Debut Video Capture – standardowy program do nagrywania ekranu

Debut Video Capture to prosty i wygodny program do przechwytywania wideo z komputera stacjonarnego, web kamery i innych urządzeń podłączonych przez USB. Ta aplikacja do nagrywania ekranu działa w systemach Windows 11,10 i wcześniejszych wersjach 8,7.

Plusy: Nagrywanie ekranu z szybkim uruchamianiem. Możliwość konfiguracji źródła nagrywania wideo. Obsługiwane są różne wyjściowe formaty wideo. Aplikacja do nagrywania wideo z ekranu z automatycznym wykrywaniem urządzeń USB.
Wady: Program do nagrywania ekranu z przestarzałym interfejsem.

CamStudio – darmowa nagrywarka ekranu

Kolejny darmowy sposób nagrywania ekranu w systemie Windows z otwartym kodem źródłowym i zestawem funkcji do edycji wideo za pomocą CamStudio. Nagrywanie ekranu można skonfigurować dla całego monitora lub wybranego obszaru, a także aktywnego okna aplikacji lub programu.

Plusy: Darmowy rejestrator ekranu dla systemu Windows, żadnych ukrytych opłat. Posiada własny kodek kompresji bezstratnej. Wbudowany system pomocy i forum wsparcia.
Wady: Nagranie ekranu można zapisać tylko w formacie AVI.

Wniosek

W tym artykule sprawdziliśmy najpopularniejsze i aktualne komercyjne i bezpłatne programy do nagrywania ekranu dla systemu Windows. Niektóre nadają się lepiej do nagrywania gier, inne zaś idealnie nadają się do szybkich i sporadycznych zadań. Wybierz najlepsze oprogramowanie do nagrywania wideo z komputera, aplikacji, przeglądarki i nagrywaj filmy za pomocą mikrofonu, dźwięku i kamery internetowej.

Autor: Olivia Morris

Dzielę się wiedzą i doświadczeniem, aby pomóc innym odnieść sukces. Content manager w dzień, entuzjasta pisania w nocy. Pasjonat technologii, marketingu i mocy słów.


Jeśli podobał Ci się ten wpis, nie zapomnij udostępnić go znajomym w mediach społecznościowych!

Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten temat.x