Jak pobrać film z fb

Platformy społecznościowe, takie jak Facebook, stały się miejscem, gdzie ludzie dzielą się swoimi chwilami, pomysłami i twórczością. Wśród różnego rodzaju treści, czasem natrafiamy na materiały wideo, które chcielibyśmy zachować dla siebie, pokazać je innym lub zapisać na swoim urządzeniu w innym celu. Wprawdzie na stronie nie ma żadnego przycisku, który pozwoliłby na łatwe ich ściągnięcie, ale można to zrobić w inny sposób. Zatem jak pobrać film z fb na różnych urządzeniach i czy w ogóle jest to legalne?

Co jest potrzebne do pobierania filmów z fb

Niestety Facebook domyślnie nie pozwala na pobieranie materiałów wideo bezpośrednio ze swojej strony, dlatego chcąc je ściągnąć trzeba wspomóc się zewnętrznym programem lub lekko zmodyfikować adres witryny w przeglądarce internetowej. Jednak bez względu na wybrany sposób, w obu przypadkach potrzebny będzie link do filmu, który zamierzamy pobrać. Uzyskać go można klikając 3 kropki znajdujące się obok takiego materiału, a następnie wybierając „Kopiuj link” z menu kontekstowego.

Mając już link do filmu można przejść do pobierania.

Jak pobrać film z fb za pomocą programu

Pobieranie filmów z fb za pomocą zewnętrznych programów jest bardzo wygodne, ponieważ najczęściej mają one dodatkowe funkcje oraz możliwość automatycznego wykrywania skopiowanych linków. W internecie jest ich całkiem sporo, a jednym z nich jest ByClick Downloader, który pozwala na pobieranie filmów i muzyki z YouTube oraz wielu innych platform, takich jak choćby Instagram.

byclickdownloader

ByClick Downloader jest bardzo prosty w obsłudze, więc ściąganie filmów z fb nie powinno nikomu przysporzyć żadnych problemów. Przy włączonym „Auto wykrywaniu”, wystarczy skopiować link prowadzący do materiału wideo, a następnie kliknąć przycisk „Download Video” w okienku, które wyskoczy. Przy wyłączonej tej opcji, należy wybrać „Wklej url” i tam wkleić link.

Podstawowe ustawienia programu umożliwiają wybór folderu, w którym zapisywane będą pobierane materiały, formatu (np. mp4, avi itp.) oraz jakości.

Jak pobrać film z fb bez aplikacji

Drugi sposób pobierania filmów z fb sprawdzi się zarówno na komputerze, jak i na telefonie, ponieważ nie wymaga żadnych dodatkowych programów – wystarczy zwykła przeglądarka internetowa. Co należy zrobić, aby ściągać w ten sposób?:

 1. Skopiować link do filmu.
 2. Wkleić go w przeglądarkę.
 3. Zmienić w adresie „www” na „mbasic”.
mbasic pobieranie filmów z fb
 1. Włączyć materiał wideo (Przycisk „Play”).
 2. Kliknąć 3 kropki, a następnie przycisk „Pobierz”.
ściąganie filmów z fb

Strony do pobierania filmów z fb

Jeszcze inną możliwością pobierania z fb są zewnętrzne strony internetowe, w których wystarczy wkleić link do filmu, aby móc go ściągnąć. Do takich należą na przykład:

 • fdown.net
 • snapsave.app
 • getfvid.com
 • fbdownloader.net

Wprawdzie witryny są po angielsku, ale cały proces pobierania materiałów wideo jest bardzo intuicyjny. Po wklejeniu adresu do filmu trzeba chwilkę odczekać, aż załaduje się cały pasek, a następnie kliknąć przycisk „Download” przy wybranej jakości.

Takie zewnętrzne strony będą prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem dla osób, które chcą szybko ściągnąć film z fb bez pobierania żadnych dodatkowych programów i zmieniania adresu.

Jak pobrać prywatny film z fb

Filmy prywatne na Facebooku to materiały, które właściciel treści udostępnił tylko ograniczonej grupie osób, na przykład znajomym. W związku z tym, zewnętrzne programy do ściągania mogą nie dać sobie z tym rady. Ewentualnie mogą wymagać danych do logowania na konto fb, co oczywiście nie każdemu odpowiada.

Zakładając, że jesteśmy w gronie osób mających dostęp do danego filmu, najlepiej skorzystać z metody pozwalającej na pobieranie z fb przy pomocy zwykłej przeglądarki. Warto jednak pamiętać, że skoro film jest prywatny, to autor może nie życzyć sobie ściągania go i pokazywania innym osobom. Należy to uszanować i w takiej sytuacji najpierw spytać o zgodę na zapisanie takiego materiału.

Jak pobrać rolkę z Facebooka

Rolki (Reels) to funkcja, która umożliwia tworzenie i udostępnianie krótkich filmów z muzyką. Dostępna jest nie tylko na Facebooku, ale także na wielu innych platformach, takich jak jak Instagram czy TikTok. Pobieranie rolek w zasadzie niczym nie różni się od ściągania treści udostępnianych na profilu. Wystarczy skopiować link (klikając 3 kropki) i dalej postępować zgodnie z instrukcjami, w zależności od wybranej metody.

Jak pobrać film na żywo z Facebooka

W 2016 roku na Facebooku pojawiły się filmy na żywo, które stanowią doskonałą formę przekazywania bieżących wydarzeń. Ich pobieranie również jest możliwe, ale dopiero po zakończeniu transmisji, co akurat jest całkowicie zrozumiałe.

Chyba, że kogoś interesuje wyłącznie określony fragment transmisji lub jej początek. Wtedy wystarczająca może okazać się funkcja nagrywania ekranu, która dostępna jest na telefonach i komputerach. W nowszych systemach nawet bez pobierania jakichkolwiek dodatkowych programów lub aplikacji.

Jak ściągnąć film z Messengera

W odróżnieniu od pobierania filmów z Facebooka, zapisywanie materiałów wideo z konwersacji na Messengerze jest bardzo proste. Cały proces wygląda bardzo podobnie zarówno na komputerze, jak i na telefonie:

 1. Otwieramy konwersację, w której znajduje się film.
 2. Włączamy tryb pełnoekranowy nagrania, które chcemy śćiągnąć.
 3. Klikamy przycisk „Pobierz”, który znajduje się w górnym (na komputerze) lub dolnym (na telefonie) menu. Jest to ikonka strzałki skierowanej w dół.

Czy ściąganie z fb jest legalne?

Zgodnie z postanowieniami artykułu 23 ustawy o prawie autorskim, dozwolone jest korzystanie z już upowszechnionego utworu na własny użytek bez konieczności uzyskania zgody twórcy. Dlatego, jeśli film jest dostępny publicznie na Facebooku, a naszym celem jest tylko jego odtworzenie lub udostępnienie znajomym, to jego pobranie nie powinno skutkować żadnymi negatywnymi konsekwencjami prawnymi.

Ważne jest jednak, aby powstrzymać się od dalszego rozpowszechniania filmu bez zgody autora, na przykład na blogu, YouTube itp. Nie można także próbować uzyskiwać korzyści finansowych z dostępu do tego materiału.

Alternatywy dla pobierania filmów z fb

Aby dzielić się pobranymi filmami z innymi, czy też zachować je dla siebie na później, wcale nie trzeba ściągać ich na dysk. Zamiast tego można zdecydować się na:

 • Udostępnianie – funkcja dostępna na Facebooku, która umożliwia udostępnienie treści na własnym profilu lub stronie. Dzięki niej inni użytkownicy (znajomi lub obserwujący) będą mogli zobaczyć dany film, zdjęcie lub post.
 • Osadzanie treści – funkcja Facebooka, która pozwala na umieszczenie treści na zewnętrznej stronie internetowej, co umożliwia innym jej oglądanie.
 • Zapisywanie zakładek – chcąc zachować dostęp do treści na później, można skorzystać z funkcji zapisywania zakładek dostępnej na Facebooku. To umożliwi ich łatwe odnalezienie w przyszłości, o ile nie zostały usunięte przez autora.

Chcąc jedynie wysłać komuś film z facebooka, najprościej będzie skopiować link do materiału i po prostu podesłać go wybranej osobie.

Pobieranie z Facebooka – podsumowanie

Pobieranie filmów z Facebooka jest bardzo proste, ale powinno być zawsze zgodne z zasadami etyki internetowej i przepisami prawa autorskiego. W razie jakichkolwiek wątpliwości, przed ściągnięciem i udostępnieniem danego materiału, najlepiej spytać autora czy na to zezwala.

Pobieracie czasem filmy z Facebooka? Jeśli tak, to z jakiej metody najczęściej korzystacie i dlaczego?


Zarabianiem w internecie zainteresowałem się wiele lat temu, sprawdzając różne możliwości. W 2015 roku zdecydowałem się na założenie tego bloga, aby opisywać różnorodne metody generowania dochodu online. Jeśli nie ma we wpisie informacji, których szukasz, masz pomysł na nowy temat lub potrzebujesz pomocy - daj znać! (Dane kontaktowe w stopce).

Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten tematx