Jak ściągnąć film i muzykę z YouTube

Oglądając filmy i słuchając muzyki na YouTube często mamy ochotę pobrać je sobie na dysk, aby później szybko mieć do nich dostęp nawet bez internetu. Niestety YT nie umożliwia darmowym użytkownikom pobierania za pomocą magicznego przycisku, więc chcąc to zrobić musimy skorzystać z innych rozwiązań. Na szczęście jest wiele innych możliwości, które pozwolą nam pobierać treści z YT. Zatem jak ściągnąć film i muzykę z YouTube?

Najprostszy sposób na pobieranie z YT

Najprostszym, choć niekoniecznie najciekawszym rozwiązaniem, gdy chcemy ściągnąć coś z YouTube, jest wykupienie wersji premium. Największym minusem tego rozwiązania jest oczywiście fakt, że musimy za to zapłacić. Wprawdzie cena 23,99 złotych na miesiąc jest jak najbardziej do przełknięcia, choć większa część użytkowników po prostu przyzwyczaiła się do tego, że YouTube jest darmowy. Warto zwrócić uwagę, że możliwość pobierania materiałów z YT to nie jedyny atut konta premium. Ponadto otrzymamy możliwość odtwarzania materiałów w tle (nawet przy zablokowanym ekranie) i podczas korzystania z innych aplikacji oraz brak irytujących reklam. Dzięki temu nie musimy choćby instalować dodatkowych programów blokujących reklamy.

Jak ściągnąć film i muzykę z YouTube bez programu

Jeśli nie chcemy kupować konta premium to skorzystanie z serwisów, które umożliwiają pobieranie materiałów z YouTube prawdopodobnie będzie najlepszym rozwiązaniem. W ten sposób możemy pobierać zarówno filmy jak i samą muzykę z dowolnego materiału znajdującego się na YouTube. Jest wiele serwisów, które pozwalają to robić, ale jako przykład wykorzystamy jeden z popularniejszych czyli YT1S.com. Jak ściągnąć film lub muzykę z YouTube za jego pomocą? Krok po kroku:

 1. wchodzimy na stronę https://yt1s.com/,
 2. wklejamy adres do materiału, który chcemy pobrać z YouTube,
 3. wybieramy interesujący nas format (mp3, 3gp lub mp4) oraz rozdzielczość,
 4. klikamy w „get link”, a następnie „download”,
 5. w przypadku muzyki, po kliknięciu uruchomi się pobieranie. Z kolei, jeśli chodzi o filmik, otworze się on w nowej zakładce i tam musimy kliknąć na nim prawy przycisk myszy, a następnie „zapisz film wideo jako…”
YT1s do ściągania filmów i muzyki z YouTube

Jak widać na powyższym zrzucie, możemy od razu wybrać Mp3 lub Mp4, a nawet pobierać z Facebooka.

Jak ściągnąć film i muzykę z YouTube za pomocą programu

Do pobierania materiałów z YouTube możemy oczywiście wykorzystać również zewnętrzne programy. Wprawdzie raczej nie opłaca się ich instalować tylko po to, aby pobierać treści z YT. Zwłaszcza, że możemy to zrobić stosunkowo szybko przez zwykłą przeglądarkę internetową wykorzystując metodę opisaną wyżej. Z drugiej strony, menadżery pobierania bywają przydatne również z innych względów np. przy ściąganiu plików z różnego rodzaju serwisów oferujących hosting plików. Programy tego typu przydadzą się przede wszystkim, jeśli pobieramy duże ilości plików, nie tylko z YouTube.

Ciekawym programem, który pozwoli nam ściągnąć film i muzykę z YouTube jest choćby JDownloader. Stworzony został wprawdzie, aby uprościć pobieranie z serwisów, w których musimy odczekać określoną ilość czasu przed kolejnym pobieraniem (bez konta premium), ale sprawdzi się również jako program do pobierania materiałów z YT. Jak z niego korzystać?

jak pobierać przez jdownloader
 1. uruchamiamy JDownloader,
 2. klikamy w „dodaj nowe linki” i wklejamy adresy materiałów znajdujących się na YT,
 3. po przeszukaniu podanych linków, w programie będziemy mogli zaznaczyć czy interesują nas filmy, czy jedynie muzyka.
 4. klikamy przycisk lub prawy przycisk myszy i „rozpoczęcie pobierania”.

Po pobraniu pliki znajdą się we wskazanym miejscu.

Czy takie pobieranie jest legalne?

Wiele osób z pewnością zastanawia się czy pobieranie muzyki oraz filmów z YouTube w ogóle jest legalne, a odpowiedź na to pytanie znajdziemy w regulaminie samego serwisu oraz Ustawie o Prawie Autorskim i prawach pokrewnych. Według informacji, które się tam znajdują możemy wyróżnić dwie sytuacje.

 • legalne jest pobranie materiału, który został umieszczony bezpośrednio przez twórcę lub osobę posiadającą prawa autorskie,
 • nielegalne jest pobranie materiału, który został zamieszczony w serwisie bez zgody twórcy lub właściciela praw autorskich.

Musimy pamiętać również, że zgodnie z polskim prawem możemy ściągać filmy i muzykę z YouTube tylko dla własnego użytku. Dalsze rozpowszechnianie i udostępnianie pobranych treści jest już nielegalne, z wyjątkiem rodziny oraz najbliższych znajomych. Warto zwrócić uwagę na to zwłaszcza, jeśli planujemy zarabianie na YouTube i chcemy wykorzystać pobrane materiały w swoich filmach.

Często pobieracie filmy i muzykę z YouTube? Z jakich metod korzystacie? Podzielcie się opinią w komentarzu.

1 komentarz do “Jak ściągnąć film i muzykę z YouTube”

 1. download24.NET – nie tylko pobieranie z youtube ale dodatkowo z 30 innych serwisów! Zapraszamy i pozdrawiamy serdecznie

  Odpowiedz

Dodaj komentarz