agencja marketingowa Harbingers

Jak ściągnąć film i muzykę z YouTube

Oglądając filmy i słuchając muzyki na YouTube często mamy ochotę zapisać je sobie na dysku, aby później mieć do nich łatwy dostęp nawet bez internetu. Niestety jednak YT nie umożliwia darmowym użytkownikom pobierania za pomocą magicznego przycisku, więc chcąc to zrobić musimy skorzystać z innych rozwiązań. Na szczęście jest wiele innych możliwości, które pozwolą nam pobierać treści z YT. Zatem jak ściągnąć film i muzykę z YouTube z dedykowanym programem lub bez niego?

Jak ściągnąć film i muzykę z YouTube za pomocą programu

Najciekawszym sposobem na pobieranie materiałów z YouTube jest wykorzystanie zewnętrznych programów, które oferują szereg ciekawych funkcji. Wprawdzie nie opłaca się ich instalować tylko po to, aby ściągnąć jeden filmik (lub muzykę) z YT, ale dla osób pobierających regularnie będzie to najlepsze wyjście. Zwłaszcza, że w przeciwieństwie do niektórych stron internetowych pozwalają wybierać jakość zgrywanych treści.

Jaki program do pobierania z YouTube się sprawdzi?

Ciekawym programem, który pozwoli nam ściągnąć film i muzykę z YouTube jest choćby By Click Downloader.

ByClick downloader do pobierania z youtube

ByClick Downloader dostępny jest w języku polskim, a przy tym bardzo intuicyjny, więc każdy z pewnością poradzi sobie z jego obsługą. Interesujący nas format oraz jakość pobieranych plików możemy w łatwy sposób wybrać za pomocą przycisków znajdujących się na górze.

Jak ściągać filmy i muzykę przy pomocy programu ByClick Downloader:

 1. pobieramy (za pomocą powyższego przycisku), instalujemy i uruchamiamy program,
 2. ustawiamy interesujący nas format (np. mp3) oraz jakość (np. 320 kb/s),
 3. klikamy przycisk „Wklej url” i podajemy adresy materiałów znajdujących się na YT, które chcemy ściągnąć. Chyba, że mamy zaznaczoną opcję „Auto wykrywanie”, to wtedy wystarczy, że skopiujemy adres interesującego nas filmu i od razu wyskoczy okienko umożliwiające rozpoczęcie pobierania.

Po ściągnięciu pliki znajdziemy w wybranym wcześniej folderze.

Warto zwrócić uwagę, że w programie mamy wbudowaną również wyszukiwarkę, więc nie musimy wchodzić na YouTube w przeglądarce, aby znaleźć interesujące nas filmy i muzykę.

Jak ściągnąć film i muzykę z YouTube bez programu

Jeśli nie chcemy instalować żadnych dodatkowych programów, to korzystanie z serwisów, które umożliwiają pobieranie z YouTube prawdopodobnie będzie najlepszym rozwiązaniem. W ten sposób możemy szybko ściągać zarówno filmy jak i samą muzykę z dowolnego materiału znajdującego się na YouTube. Jest wiele stron, dzięki którym możemy to robić, ale jako przykład wykorzystamy jedną z popularniejszych czyli YT1S.com. Jak pobrać film lub muzykę z YouTube bez programu? Krok po kroku:

 1. wchodzimy na stronę https://yt1s.com/,
 2. wklejamy adres do materiału, który chcemy pobrać z YouTube,
 3. wybieramy interesujący nas format (mp3, 3gp lub mp4) oraz rozdzielczość,
 4. klikamy w „get link”, a następnie „download”,
 5. w przypadku muzyki, po kliknięciu uruchomi się pobieranie. Z kolei, jeśli chodzi o filmik, otworzy się on w nowej zakładce i tam musimy kliknąć na nim prawy przycisk myszy, a następnie „zapisz film wideo jako…”
YT1s do ściągania filmów i muzyki z YouTube

Jak widać na powyższym zrzucie, możemy od razu wybrać Mp3 lub Mp4, a nawet pobierać z Facebooka.

Pobieranie z YT za pomocą konta premium

Kolejnym bardzo prostym, choć niekoniecznie najciekawszym rozwiązaniem, gdy chcemy ściągnąć coś z YouTube, jest wykupienie wersji premium. Jednak największym minusem tej opcji jest oczywiście fakt, że musimy za to zapłacić aż 23,99 złotych na miesiąc. Wprawdzie jest to kwota jak najbardziej do przełknięcia, ale większość użytkowników zdążyła się już przyzwyczaić do tego, że YouTube jest w pełni darmowy. Dlatego też mało kto zdecydowałby się na uiszczenie takiej opłaty tylko po to, aby móc szybko pobierać materiały z YT. Zwłaszcza, że możemy to robić znacznie taniej, a nawet całkowicie za darmo.

Warto jednak zwrócić uwagę, że możliwość ściągania plików z YT to nie jedyny atut konta premium. Ponadto otrzymamy możliwość odtwarzania materiałów w tle (nawet przy zablokowanym ekranie) i podczas korzystania z innych aplikacji. Dodatkowo brak irytujących reklam, dzięki czemu nie musimy instalować innych programów blokujących reklamy, aby się ich pozbyć.

Czy dla tych wszystkich korzyści warto zakupić YouTube Premium? Na to pytanie każdy musi już odpowiedzieć sobie sam.

Jak zgrać muzykę z YouTube na mp3

Jak łatwo zauważyć, materiały na YouTube to nie tylko dźwięk, ale również obraz. Stąd wiele osób może zastanawiać się jak szybko zgrać samą muzykę z takiego filmiku na mp3. Jest to bardzo proste zarówno z wykorzystaniem wspomnianego wcześniej programu, jak i strony internetowej. Krok po kroku wygląda to tak:

 1. uruchamiamy program (lub stronę),
 2. wybieramy format mp3,
 3. wklejamy adres filmu na YouTube.
 4. rozpoczynamy pobieranie.

Czy takie pobieranie jest legalne?

Wiele osób z pewnością zastanawia się czy pobieranie muzyki oraz filmów z YouTube w ogóle jest legalne. Odpowiedź na to pytanie znajdziemy w regulaminie samego serwisu oraz Ustawie o Prawie Autorskim i prawach pokrewnych. Według informacji, które tam znajdziemy wyróżniamy dwie sytuacje:

 • legalne jest pobranie materiału, jeśli został umieszczony bezpośrednio przez twórcę lub osobę posiadającą prawa autorskie,
 • nielegalne jest ściągnięcie pliku, który został zamieszczony w serwisie bez zgody twórcy lub właściciela praw autorskich.

Musimy pamiętać również, że zgodnie z polskim prawem możemy ściągać filmy i muzykę z YouTube tylko dla własnego użytku. Dalsze rozpowszechnianie i udostępnianie pobranych treści jest już nielegalne, z wyjątkiem rodziny oraz najbliższych znajomych. Warto zwrócić uwagę na to zwłaszcza, jeśli planujemy zarabianie na YouTube i chcemy wykorzystać pobrane materiały w swoich filmach.

Często ściągacie filmy i muzykę z YouTube? Z jakich metod korzystacie? Podzielcie się opinią w komentarzu.

1 komentarz do “Jak ściągnąć film i muzykę z YouTube”

 1. download24.NET – nie tylko pobieranie z youtube ale dodatkowo z 30 innych serwisów! Zapraszamy i pozdrawiamy serdecznie

  Odpowiedz

Dodaj komentarz