Strona główna » Pozostałe » Jak ściągnąć film i muzykę z YouTube – sposoby pobierania

Jak ściągnąć film i muzykę z YouTube – sposoby pobierania

Oglądając filmy i słuchając muzyki na YouTube często mamy ochotę zapisać je sobie na dysku, aby później mieć do nich łatwy dostęp nawet bez internetu. Jednak niestety YT nie umożliwia darmowym użytkownikom pobierania za pomocą magicznego przycisku, więc chcąc to zrobić musimy skorzystać z innych rozwiązań. Na szczęście są też inne możliwości, dzięki którym można pobierać treści z YT. Zatem jak ściągnąć film i muzykę z YouTube za pomocą dedykowanego programu lub bezpośrednio przez przeglądarkę?

Jak ściągnąć film i muzykę z YouTube za pomocą programu

Najciekawszym sposobem na pobieranie materiałów z YouTube jest wykorzystanie zewnętrznych programów, które oferują szereg dodatkowych funkcji. Wprawdzie nie opłaca się ich instalować tylko po to, aby ściągnąć jeden filmik (lub muzykę) z YT, ale dla osób pobierających regularnie będzie to najlepsze wyjście. Zwłaszcza, że w przeciwieństwie do niektórych stron internetowych, pozwalają wybierać jakość zgrywanych treści.

Jaki program do pobierania z YouTube się sprawdzi?

Jednym z ciekawszych programów, który umożliwia ściąganie filmów i muzyki z YouTube jest By Click Downloader.

ByClick downloader do pobierania z youtube

ByClick Downloader dostępny jest w języku polskim, a przy tym bardzo intuicyjny, więc każdy z pewnością poradzi sobie z jego obsługą. Interesujący nas format oraz jakość pobieranych plików możemy w łatwy sposób wybrać za pomocą przycisków znajdujących się na górze.

Jak ściągać filmy i muzykę przy pomocy programu ByClick Downloader:

 1. pobieramy (za pomocą powyższego przycisku), instalujemy i uruchamiamy program,
 2. ustawiamy interesujący nas format (np. mp3) oraz jakość (np. 320 kb/s),
 3. klikamy przycisk „Wklej url” i podajemy adresy materiałów znajdujących się na YT, które chcemy ściągnąć. Chyba, że mamy zaznaczoną opcję „Auto wykrywanie”, to wtedy wystarczy, że skopiujemy adres interesującego nas filmu i od razu wyskoczy okienko umożliwiające rozpoczęcie pobierania.

Po ściągnięciu pliki znajdziemy w wybranym wcześniej folderze.

Warto zwrócić uwagę, że w programie mamy wbudowaną również wyszukiwarkę, więc nie musimy wchodzić na YouTube w przeglądarce, aby znaleźć interesujące nas filmy i muzykę.

Jak ściągnąć film i muzykę z YouTube bez programu

Jeśli nie chcemy instalować żadnych dodatkowych programów, to korzystanie z serwisów, które umożliwiają bezpośrednie pobieranie z YouTube prawdopodobnie będzie najlepszym rozwiązaniem. W ten sposób możemy szybko ściągać zarówno filmy, jak i samą muzykę z dowolnego materiału znajdującego się na YT. Jest wiele stron, które to umożliwiają, ale jako przykład wykorzystamy jedną z popularniejszych czyli YT1S.com.

Jak pobrać film lub muzykę z YouTube bez programu. Krok po kroku:

 1. wchodzimy na stronę https://yt1s.com/,
 2. wklejamy adres do materiału, który chcemy pobrać z YouTube,
 3. wybieramy interesujący nas format (mp3, 3gp lub mp4) oraz rozdzielczość,
 4. klikamy w „get link”, a następnie „download”,
 5. w przypadku muzyki, po kliknięciu uruchomi się pobieranie. Z kolei, jeśli chodzi o filmik, otworzy się on w nowej zakładce i tam musimy kliknąć na nim prawy przycisk myszy, a następnie „zapisz film wideo jako…”
YT1s do ściągania filmów i muzyki z YouTube

Jak widać na powyższym zrzucie, możemy od razu wybrać Mp3 lub Mp4, a nawet pobierać z Facebooka.

Pobieranie filmów i muzyki z YT za pomocą konta premium

Najłatwiejszym i najbardziej legalnym sposobem na pobieranie treści z YT jest skorzystanie z usługi YouTube Premium. Subskrybenci mają możliwość ściągania filmów i muzyki na swoje urządzenia, aby odtwarzać je w trybie offline. Jednak największym minusem tej opcji jest oczywiście fakt, że musimy za nią zapłacić 23,99 złotych na miesiąc. Wprawdzie nie jest to duża kwota, ale większość użytkowników zdążyła się już przyzwyczaić do tego, że YouTube jest w pełni darmowy. Dlatego też, zapewne mało kto zdecyduje się na uiszczenie takiej opłaty, tylko po to, aby móc szybko pobrać wybrany materiał z YT. Zwłaszcza, że można to zrobić znacznie taniej, a nawet całkowicie za darmo.

Jednak ta płatna usługa, poza możliwością ściągania plików z YT, oferuje również wiele innych korzyści. Warto zwrócić na nią uwagę także ze względu na:

 • Możliwość odtwarzania materiałów w tle (nawet przy zablokowanym ekranie) i podczas korzystania z innych aplikacji.
 • Brak irytujących reklam, dzięki czemu nie musimy instalować innych programów blokujących reklamy, aby się ich pozbyć.

Czy dla tych wszystkich korzyści warto zakupić YouTube Premium? Wszystko zależy od indywidualnych oczekiwań, dlatego na to pytanie każdy musi już odpowiedzieć sobie sam.

Jak pobierać materiały z serwisu dzięki YouTube Premium

Pobieranie z serwisu dzięki usłudze YouTube Premium, krok po kroku:

 1. Subskrybujemy usługę YouTube Premium lub YouTube Music Premium.
 2. Otwieramy YouTube na komputerze lub telefonie.
 3. Znajdujemy utwór lub, którą chcemy pobrać.
 4. Naciskamy ikonę pobierania (symbol strzałki skierowanej w dół).
 5. Po zakończeniu pobierania będziemy mogli odtwarzać ją offline.

W przypadku utraty połączenia z internetem w trakcie pobierania, zostanie ono wznowione automatycznie, gdy tylko wróci łączność z siecią. Warto również dodać, że przynajmniej raz na 30 dni należy się połączyć, aby materiały cały czas były dostępne w trybie offline.

Jak zgrać mp3 z YouTube

Jak łatwo zauważyć, materiały na YouTube to nie tylko dźwięk, ale również obraz. Stąd wiele osób może zastanawiać się jak szybko zgrać samą muzykę z takiego filmiku na mp3. Jest to bardzo proste zarówno z wykorzystaniem wspomnianego wcześniej programu, jak i strony internetowej. Krok po kroku wygląda to następująco:

 1. uruchamiamy program (lub stronę),
 2. wybieramy format mp3,
 3. wklejamy adres filmu na YouTube.
 4. rozpoczynamy pobieranie.

Czy pobieranie muzyki i filmów z YT jest legalne?

Wiele osób z pewnością zastanawia się czy pobieranie muzyki oraz filmów z YouTube w ogóle jest legalne. Odpowiedź na to pytanie znajdziemy w regulaminie samego serwisu oraz Ustawie o Prawie Autorskim i prawach pokrewnych. Według informacji, które tam widnieją, można wyróżnić dwie sytuacje:

 • Legalne jest pobranie materiału, jeśli został umieszczony bezpośrednio przez twórcę lub osobę posiadającą prawa autorskie.
 • Nielegalne jest ściągnięcie pliku, który został zamieszczony w serwisie bez zgody twórcy lub właściciela praw autorskich.

Musimy pamiętać również, że zgodnie z polskim prawem możemy ściągać filmy i muzykę z YouTube tylko dla własnego użytku. Dalsze rozpowszechnianie i udostępnianie pobranych treści jest już nielegalne, z wyjątkiem rodziny oraz najbliższych znajomych. Przede wszystkim osoby, które planują zarabianie na YouTube powinny zwrócić na to uwagę, ponieważ nie wszystkie pobrane materiały można użyć w swoich filmach.

Pobieranie z YT – podsumowanie

Jak widać, pobieranie muzyki i filmów z YouTube jest stosunkowo proste zarówno na komputerze, jak i na telefonie. Jednak niezależnie od wybranej metody ściągania treści z YT, ważne jest przestrzeganie praw autorskich i zasad korzystania z treści online. Dlatego warto wcześniej upewnić się, czy zgranie danych materiałów jest legalne.

Często ściągacie filmy i muzykę z YouTube? Z jakich metod korzystacie? Podzielcie się opinią w komentarzu.


Jeśli podobał Ci się ten wpis, nie zapomnij udostępnić go znajomym w mediach społecznościowych!

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
DownLoaD24.net
DownLoaD24.net
2 lat temu

download24.NET – nie tylko pobieranie z youtube ale dodatkowo z 30 innych serwisów! Zapraszamy i pozdrawiamy serdecznie

1
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten temat.x