Strona główna » Artykuły sponsorowane » Wybór giełdy kryptowalut: Oto, czego szukać

Wybór giełdy kryptowalut: Oto, czego szukać

Giełda kryptowalut to internetowy rynek, na którym konsumenci mogą kupować i handlować kryptowalutami. Pozwala na szybki i bezpieczny handel elektronicznymi walutami, takimi jak bitcoin i ethereum.

Uczestnicy realizują transakcje ze sobą za pomocą smartfonów, omijając użycie pośrednika, takiego jak bank czy inne firmy finansowe. Transakcje te są rejestrowane na blockchain, który wykorzystuje kryptografię – sztukę pisania w tajnych kodach – aby zapewnić, że każda transakcja jest nieodwracalna po zakończeniu.

Rządy i banki centralne nie regulują wymiany kryptowalut, o czym należy pamiętać. Ceny kryptowalut często zmieniają się ze względu na podaż i popyt, podobnie jak ceny innych towarów, takich jak złoto. W rezultacie każdy inwestujący w kryptowalutę może oczekiwać, że jej wartość będzie się gwałtownie zmieniać w dowolnym momencie, co sprawia, że wykorzystanie jej jako waluty (powszechne użycie) jest niepraktyczne.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kryptowalut?

Powinieneś pomyśleć o wielu rzeczach przed skokiem do dowolnego losowego handlu, że ktoś sugeruje. Do najważniejszych czynników należą stabilność handlu, zmienność, koszty, dziedzictwo, towary i doświadczenie konsumentów. Może to zająć trochę czasu i wysiłku, aby znaleźć najlepszą platformę do handlu kryptowalutami dla Ciebie, ale będzie warto. Czytanie profesjonalnych recenzji jest jednym prostym podejściem, aby to zrobić. Biorąc pod uwagę wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze platformy, dobrze jest znać możliwości takiej platformy i ich legitymizację. Kolejną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest reputacja. Wiele platform internetowych twierdzi, że są godne zaufania i wszelkiego rodzaju. Niektórzy mogą nawet zaoferować naprawdę niskie opłaty na początku, ale czasami, to nie kończy się dobrze. Tak, ważne jest, aby upewnić się, że robisz własne badania. Nie ma znaczenia, czy chcesz skorzystać z wymiany takiej jak Binance czy połączyć się z brokerem takim jak Bitcoin Up. Upewnij się, że znajdziesz ważne i ważne informacje na ich temat.

https://bitcoin-up.io/pl/

Jaka jest najlepsza metoda wyboru lepszej wymiany kryptograficznej?

Przy wyborze wymiany, należy pamiętać, że wyniki mogą się różnić. Poszukaj giełdy obsługującej określone altcoins, pary handlowe i inne usługi, takie jak handel marżą lub inne rodzaje transakcji.

Po znalezieniu wymiany spełniające podstawowe wymagania należy zapoznać się z następującymi aspektami:

Zabezpieczenia:

Bezpieczeństwo jest najważniejszą częścią każdej transakcji. Jeśli wymiana nie jest bezpieczna, Twoje środki mogą zostać skradzione, a wszelkie inne korzyści, które oferuje, będą bez znaczenia. Ponieważ nikt nie lubi tracić pieniędzy, rozważmy to w tym aspekcie.

Technologia:

 • Adres internetowy wymiany powinien rozpoczynać się od protokołu HTTPS. Za wszelką cenę należy unikać łączy HTTP.
 • W celu zapewnienia bezpieczeństwa logowania należy stosować weryfikację dwuskładnikową.
 • Środki użytkownika powinny być umieszczone w „chłodni”.
 • Zaawansowane zabezpieczenia są zapewniane przez systemy audytowe, które śledzą operacje transakcyjne 24 godziny na dobę, wraz z powiadomieniami SMS i e-mail.
 • Aby zapewnić optymalne bezpieczeństwo, wyczyść adres IP lub adres bezpiecznego portfela.

Aspekty prawne:

 • Lepiej używać giełdy z siedzibą w tym samym kraju, w którym się znajdujesz, ponieważ ułatwia to nadążanie za zmianami w przepisach. Można jednak wykorzystać również inne wymiany w innych krajach. Nie ma znaczenia, że niektóre rynki obejmują tylko niewielką listę krajów.
 • Niektóre giełdy mogą gwarantować ich gotówkę, co oznacza, że możesz otrzymać zapłatę, jeśli stracą pieniądze.

Przeźroczystość:

 • Czy własność giełdy, adres siedziby i członkowie zespołu są publiczni?
 • Proste platformy udostępniają również publicznie adresy chłodni lub oferują dodatkowe sposoby sprawdzania przez klientów ich rezerw, takie jak informacje audytowe.

W każdym razie, nie zostawiaj swoich środków na żadnej giełdzie bitcoin dłużej niż jest to wymagane. Zatrzymaj tylko pieniądze potrzebne na handel. Większość giełd służy jako honeypoty dla hakerów. Hakerzy wymyślają najbardziej skomplikowaną taktykę kradzieży funduszy użytkowników wymiany, ponieważ muszą przechowywać ogromną ilość kryptograficznych aktywów w jednym miejscu. W rezultacie lepiej jest przechowywać resztę bitmonet w portfelach.

Ucząc się, jak wybrać kryptowalutę wymiany, istnieje kilka innych rzeczy do przemyślenia:

Płynność:

Im większy wolumen transakcji na danej giełdzie, tym bardziej jest on elastyczny. Transakcje mogą być przeprowadzane szybciej, skuteczniej i bez konieczności zmagania się ze zmiennością cen z powodu płynności. Sprawdź, czy giełda oferuje ceny „zablokowane”, co zapewnia cenę w momencie transakcji, nawet jeśli nie zakończy się natychmiast.

Należy pamiętać, że płynność dla różnych par handlowych może się różnić. Na przykład może być wysoka dla BTC/EUR, ale niska dla BTC/GBP.

Opłaty:

 • Zbadanie całej struktury kosztów wymiany. Zwykle wynoszą one mniej niż 1% każdej transakcji i mogą ulec zmniejszeniu wraz ze wzrostem wolumenu transakcji.
 • Zapoznaj się z opłatami za rezygnację. Niektóre giełdy cieszą się reputacją domagających się wysokich opłat za wycofanie kilku altcoinów.
 • Spójrzmy również na opłaty depozytowe. Wiele giełd oferuje szybką i łatwą opcję zakupu kryptowalut za pomocą karty kredytowej, jednak takie zakupy zwykle wiążą się z opłatą w wysokości 5% lub wyższej.

Środowisko użytkownika:

 • Jeśli Twoja prywatność jest dla Ciebie ważna, nie weźmiesz udziału w wymianie, która prosi Cię o ujawnienie zbyt wielu informacji o sobie.
 • Czy interfejs użytkownika zarówno na komputerze stacjonarnym, jak i na urządzeniu mobilnym jest prosty i łatwy w użyciu?
 • Co inni użytkownicy mają do powiedzenia na temat zalet i wad danej giełdy, jej wsparcia i tak dalej?

Jaki jest najlepszy sposób na znalezienie najlepszej wymiany bitcoin?

Wraz ze wzrostem popularności kryptowalut coraz więcej osób poszukuje sposobów na ich zakup. Udział w wymianie jest jedną z opcji. Istnieją różne wymiany online, ale określenie, który z nich jest odpowiedni dla Twoich potrzeb może być trudne, ponieważ musisz przeprowadzić badania przed podjęciem jakichkolwiek decyzji. Jest kilka rzeczy do rozważenia przy wyborze wymiany:

 • Całkowita liczba kryptowalut obsługiwanych na platformie.
 • Opłaty za różne transakcje
 • Do przeprowadzania transakcji korporacja wymaga różnych poziomów uwierzytelniania (niektóre wymagają większego bezpieczeństwa).

Te trzy czynniki pomogą Ci określić, czy kryptowaluta wymiany spełnia wszystkie Twoje potrzeby handlowe. Przed podjęciem decyzji, ważne jest, aby spędzić czas badania najlepszych kryptowalut kupić.

Ludzie są coraz bardziej świadomi korzyści płynących z cyfrowych walut, co spowodowało wzrost popytu w Singapurze. Ponieważ niektóre banki lokalne uznają obecnie stosowanie kryptowalut, nie ma potrzeby długotrwałych formalności, takich jak przelewy bankowe, gdy dokonują płatności za granicą.

portfel bitcoin i kryptowalut

Ludzie mogą teraz kupować krypty za pomocą telefonów komórkowych, co ułatwia im to zadanie. Wymagają tylko e-portfela, który jest łatwy w konfiguracji online i nie wymaga dużego salda konta bankowego.

Jednak przed dokonaniem pierwszej transakcji na dowolnej platformie wymiany, przejrzyj jej strukturę cenową i funkcje zabezpieczeń, takie jak uwierzytelnianie dwuskładnikowe (TFA). Wymagane będą dokumenty identyfikacyjne, takie jak dowód adresu, rejestracja i numer telefonu.

Jest to wymagane w celu ochrony konta w przypadku jego włamania lub kradzieży przez cyberprzestępców, którzy wykorzystują Twoje dane do tworzenia podejrzanych transakcji bez Twojej świadomości.

Wiele z tych wymian są dość proste do skonfigurowania, jeśli masz adres e-mail, więc nie ma potrzeby, aby martwić się o długą metodę podczas rejestracji nowego konta kryptograficznego wymiany. Zawsze możesz bezpiecznie handlować z takim, który spełnia wszystkie Twoje wymagania po niskich kosztach, chroniąc Cię przed wahaniami cen rynkowych.


Jeśli podobał Ci się ten wpis, nie zapomnij udostępnić go znajomym w mediach społecznościowych!

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten temat.x