Strona główna » Opinie » Toluna – opinie i opis panelu

Toluna – opinie i opis panelu

Toluna jest jednym z najpopularniejszych wśród polskich internautów serwisów ankietowych, gdzie za udzielone odpowiedzi otrzymujemy wynagrodzenie. Rejestracja możliwa jest już po ukończeniu 16 roku życia. Czym się charakteryzuje się panel, jak wypełniać w nim ankiety i gdzie jeszcze warto się zarejestrować, aby zwiększyć zarobki?

Rejestracja w Toluna

Aby zarejestrować się w serwisie ankietowym Toluna, musimy wejść na stronę internetową portalu i kliknąć przycisk „Zarejestruj się”. Podczas tworzenia nowego profilu zostaniemy poproszeni o podanie podstawowych informacji na swój temat. Umożliwi to późniejsze dopasowanie ankiet, a sam proces rejestracji kończy wysyłka maila weryfikującego, który musimy odebrać i kliknąć na podany w nim link. Od tej pory jesteśmy właścicielami pełnoprawnego konta w panelu Toluna i możemy zacząć wypełniać ankiety. Warto zauważyć, że rejestracja możliwa jest już po ukończeniu 16 roku życia, więc może to być również całkiem ciekawa praca dla nieletnich.

Toluna – czym jest i jak działa?

Toluna jest panelem ankietowym, który każdego dnia zaprasza swoich użytkowników do udziału w ankietach. Dzięki ich wypełnianiu serwis otrzymuje informacje o zwyczajach konsumentów, a także o produktach i usługach, z których oni korzystają. Opinie udzielone w ramach serwisu mają wpływ na rynek dystrybucji i promocji produktów i usług.

W zamian za szereg różnych czynności wykonywanych w ramach serwisu, np. branie udziału w ankietach, zapraszanie do nich znajomych lub tworzenie ankiet profilowych otrzymujemy punkty. Warto zwrócić uwagę, że już za samą rejestrację dostajemy 500 darmowych punktów, a gdy uzbieramy ich co najmniej 20 000, możemy wymienić je na bony towarowe partnerów serwisu, inne nagrody lub po prostu gotówkę. Niestety punkty zdobyte w panelu musimy wykorzystać w ciągu 16 miesięcy od ich zarobienia, w przeciwnym razie przepadną. Jest to jednak stosunkowo długi czas, więc wydanie ich nie powinno przysporzyć większych problemów.

Zarabianie w panelu Toluna

Wypełnianie ankiet w panelu to świetny sposób, aby dorobić sobie do pensji lub kieszonkowego. Za każdą wypełnioną ankietę otrzymujemy tutaj od 50 do nawet 50 000 punktów, ale ostateczna suma zależna jest od jej długości, a także indywidualnych wskazań jej zleceniodawcy. Czas potrzebny na ukończenie ankiety jest różny i zależny od przedmiotu badań, jednak jeśli nie mamy wystarczająco dużo czasu, to do wypełnienia ankiety możemy użyć swojego smartfona.

Otrzymanie zaproszenia do ankiety nie jest równoznaczne z możliwością jej wypełnienia i otrzymania wynagrodzenia. Na początku każdej ankiety otrzymujemy dodatkowe pytania, które mają na celu wybranie konkretnej grupy ludzi. Aby uniknąć dyskwalifikacji z badania, powinniśmy możliwie jak najbardziej dokładnie wypełnić profil. Warto zauważyć, że wypełnianie ankiet nie jest jedyną możliwością zdobywania punktów w serwisie.

Gry Toluny

W panelu znajdziemy również Centrum Gier, które służy nie tylko do zabawy, gdyż za większość z nich możemy otrzymać również dodatkowe punkty. Warto sprawdzać je regularnie, ponieważ niektóre gry dostępne są jedynie przez określony czas. Listę dostępnych gier znajdziemy wchodząc w zakładkę „Przeglądaj”, a następnie z rozwijanego menu wybierając „Gry”. Warto zwrócić uwagę choćby na „Koło Toluny”, w którym możemy zdobyć dodatkowe punkty. Dostępne jest cały czas, a zakręcić nim możemy raz dziennie (oczywiście za darmo).

gra koło Toluny

Loteria Milioner Toluny

W loterii biorą wszyscy zarejestrowani i aktywni użytkownicy, którzy posiadają zdjęcie profilowe. Do aktywnych zaliczają się osoby, które wypełniają ankiety, tworzą opinie, biorą udział w dyskusjach oraz głosowaniach. Nagrodą w loterii jest 1 000 000 punktów, a 55 500 punktów warte jest 50 złotych. Oznacza to tyle, że nagroda w loterii, po przeliczeniu wynosi ponad 900 złotych, a taka kwota pozwala już znacznie zwiększyć budżet domowy. Możemy też zwielokrotnić swoje szanse kupując za zgromadzone punkty dodatkowe losy.

Tworzenie treści

W Tolunie możemy zdobywać punkty również za tworzenie treści (do 1000 punktów). Ceniona jest tutaj nie ilość, a jakość, więc każda treść zamieszczona w społeczności nagradzana jest ręcznie. Najczęściej punktowane treści to głosowania, tematy i opinie. Warto wiedzieć, że dobrej jakości treść powinna posiadać tytuł, własną opinię oraz obrazek lub wideo.

Program poleceń

Toluna również pozwala zapraszać znajomych jako respondentów za pomocą specjalnego reflinka. Niestety przyznawany bonus jest jednorazowy i wynosi 500 punktów, które otrzymamy po kliknięciu w link aktywacyjny przez osobę zapraszaną. Niestety w panelu mamy również dodatkowe ograniczenie w postaci maksymalnej ilości osób, które możemy zaprosić w danym miesiącu. Wynagrodzenie otrzymamy jedynie za zaproszenie 10 osób w danym miesiącu, więc za każdą powyżej tej liczby punktów już nie otrzymamy. Wprawdzie są panele, które oferują zdecydowanie lepsze wynagrodzenie za promowanie programu, ale nie oznacza to, że nie warto się tematem zainteresować. W dalszym ciągu jest to świetny sposób na szybsze zdobywanie punktów i zapewnienie sobie dodatkowego dochodu pasywnego, jeśli wiemy gdzie i jak promować programy tego typu.

Aplikacja mobilna panelu Toluna

aplikacja toluna

Panel Toluna posiada również własną aplikację mobilną, która ułatwia wypełnianie ankiet na telefonie. Pobrać ją możemy wchodząc na oficjalną stronę panelu (na dole) lub znajdując samodzielnie w Google Play lub App Store, gdyż dostępna jest na smartfony z Androidem oraz iOS. Aplikacje tego typu to spore ułatwienie dla osób, które wolą wypełniać ankiety na smartfonie. Wprawdzie możemy logować się przez przeglądarkę, ale dedykowane aplikacje mobilne to zdecydowanie lepsze rozwiązanie. Chcąc wykorzystać telefon do zarabiania pieniędzy warto zwrócić uwagę również na inne aplikacje mobilne, nie tylko te związane z wypełnianiem ankiet.

Wypłata zgromadzonych punktów

Niestety punktów zdobytych w panelu nie możemy wypłacić bezpośrednio na konto bankowe, ale do dyspozycji mamy PayPala, więc nie powinno być problemu.


paypal

PayPal to najpopularniejszy portfel internetowy, który umożliwia wypłatę zgromadzonych środków na konto bankowe, ale możemy też wykorzystać je do bezpośrednich płatności w wielu sklepach internetowych. Wypłata na PayPal możliwa jest po uzbieraniu przynajmniej 55000 punktów (50 zł).


Punkty poza wypłatą na portfel internetowy, możemy wymienić również na:

  • karty podarunkowe do sklepów internetowych (Empik, T.K. Maxx, Zalando, Media Markt),
  • doładowanie telefonu,
  • los na loterii. Koszt jednego losu to 500 punktów, a do wygrania jest 1 000 000 punktów.

Dowód wypłaty

Poniżej dowód otrzymania 50 złotych z panelu bezpośrednio na PayPal.

toluna dowód wypłaty

Dlaczego warto stać się członkiem społeczności ?

Zostając członkiem społeczności możemy wypełniać ankiety oraz wydawać opinie na temat różnych produktów i usług, za co jesteśmy nagradzani punktami. Te z kolei możemy potem wymienić na pieniądze lub karty podarunkowe do wybranych sklepów internetowych. Warto również wspomnieć, że co tydzień możemy wygrać do 100 funtów w loterii. Oczywiście w razie potrzeby, za pośrednictwem serwisu stworzymy także własne ankiety i głosowania.

Jak więcej zarabiać na wypełnianiu ankiet

płatne ankiety online

Toluna to bardzo dobry panel ankietowy, ale niestety ilość dostępnych ankiet jest mocno ograniczona. W związku z tym, chcąc zarabiać więcej na wypełnianiu ankiet warto zarejestrować się w przynajmniej kilku panelach np. ySense. Decydując się na taki krok zwiększymy ilość dostępnych ankiet, a to z kolei przełoży się na większe zarobki.

Jak inaczej zarabiać przez internet?​

praca w domu i zarabianie przez internet

Wprawdzie zarabianie na wypełnianiu płatnych ankiet jest jedną z łatwiejszych metod zdobywania pieniędzy w sieci, ale też nie jedyną. Warto zauważyć, że praca w domu możliwa jest na naprawdę wiele różnych sposobów, a wiele z nich nie wymaga żadnych dodatkowych umiejętności. Wystarczy trochę wolnego czasu oraz przede wszystkim chęci.

Toluna – jak usunąć konto w panelu

Z uczestnictwa w panelu możemy zrezygnować w każdej chwili, jeśli z jakiegoś powodu nie przypadnie nam do gustu. W tym celu musimy kliknąć w strzałkę przy ikonce profilowej, a następnie z rozwijanego menu wybrać pozycję „Konto”. Opcje rezygnacji z członkostwa znajdują się w lewym dolnym rogu, pod menu. Musimy mieć jednak na uwadze, że decydując się na ten krok utracimy bezpowrotnie wszelkie zarobki oraz inne dane dotyczące konta.

Opinie o panelu Toluna

Co ciekawe, w internecie opinie na temat panelu Toluna są dość podzielone. Serwis jest oczywiście w pełni wypłacalny i nie ma z tym najmniejszego problemu. Co więcej, wypłaty realizuje stosunkowo szybko, ale pojawiają się negatywne opinie dotyczące w głównej mierze moderatorów. Podobno bywają stronniczy i często się zmieniają, więc bywają okresy, gdy nikt nie odpowiada za moderację w serwisie. Nie są to jednak kwestie, które wpływają na ilość oraz jakość dostępnych ankiet.

Masz jakieś doświadczenia z panelem Toluna? Podziel się swoją opinią w komentarzu!


Jeśli podobał Ci się ten wpis, nie zapomnij udostępnić go znajomym w mediach społecznościowych!

Zarabianiem w internecie zainteresowałem się wiele lat temu, sprawdzając różne możliwości. W 2015 roku zdecydowałem się na założenie tego bloga, aby opisywać różnorodne metody generowania dochodu online. Jeśli nie ma we wpisie informacji, których szukasz lub potrzebujesz pomocy - daj znać! (Dane kontaktowe w stopce).

Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

17 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
JANEK
JANEK
5 lat temu

Kiedyś korzystałem z serwisu toluna, odebrałem jakieś tam nagrody, ale jakoś serwis nie przypadł mi do gustu. Potwierdzam serwis jest wypłacalny, na nagrodę nie czeka się aż tak długo.

hubmlyn
hubmlyn
4 lat temu
Odpowiedz na  JANEK

A co oznacza, że nie czeka się zbyt długo na nagrodę? Mnie bardzo denerwują sytuacje, gdy w regulaminie napisane jest, ze nagroda będzie przesłana w ciągu 30 dni a później okazuje się, że przychodzi coś po trzech miesiącach. Jak ktoś pisze to powinien się wywiązać bądź wytłumaczyć z opóźnienia a nie udawać ze nic się nie stało

Julita
Julita
5 lat temu

Portal toluna jest wypłacalny, ale długo czeka się na nagrodę. Niestety często okazuje się, że nie pasujesz do profilu ankiet, jakie dostajesz. Jednak punkty można zbierać też za aktywność – zakładanie tematów, tworzenie głosowań itp.

Emilia
Emilia
4 lat temu

Bardzo podoba mi się opcja otrzymywania punktów np. poprzez głosowanie w ankietach tworzonych przez użytkowników, branie udziału w konkursach oraz udział w codziennych losowaniach punktów. Ciężko zakwalifikować się do ankiet, ale panel bardzo przyjemny i wyróżniający się na tle innych.

Joanne
Joanne
4 lat temu

Robie tu ankiety, dopiero zbieram na pierwsza wyplate, ale ankiet jest calkiem sporo 🙂 tematyka roznorodna pytania interesujace dlugosc ankiet optymalna do wynagrodzenia wszystko jak najbardziej pozytywne

renata
renata
4 lat temu

Zrezygnowałam z tego panelu, nie bardzo mi się spodobał. Ankiet nie było dużo do wypełniania, a zbieranie punktów poprzez inne aktywności nie bardzo mi pasują….. zabiera to zbyt dużo czasu. Spędzanie pół dnia w internecie na stronie danego panelu to nie jest dobrym pomysłem… żeby chociaż wynikały z tego jakieś konkretne korzyści w krótszym czasie.

Magda
Magda
4 lat temu

Ten portal polecam pod warunkiem, że na stronie jest moderator i coś się dzieje. Bo wtedy oprócz punktów za wypełnianie ankiet można zbierać punkty za tworzenie ciekawych tematów, komentowaniu postów. Pojawiają się wtedy punktowane głosowania, konkursy itp. Jeśli chodzi o ankiety to pojawiają się dość często, nie do wszystkich można się zakwalifikować. Ja już parę razy wypłaty zleciłam więc na pewno jest wypłacalny. Średnio udaje mi się uzbierać 50zl raz na trzy miesiące. Ale są również bony do odebrania do sklepów za mniejszą liczbę punktów.

agata459
agata459
4 lat temu

Ja osobiście nie polecam – wypłacić nie wypłaciłam nic, chociaż jestem na Tolunie już trochę. Nie mam z czego wypłacić, bo ankiet dostaję tak mało, że szok. O wiele mniej niż na jakimkolwiek innym takim panelu… A jak już dostaję, to się do większości nie kwalifikuję z jakiegoś powodu.

ernestrs
ernestrs
4 lat temu

Z samego programu Toluna nie korzystałem, jednak ich ankiety często spotykałem na innych stronach i może tylko 2 razy zakwalifikowałem się do ich badania. Kwalifikacja do badania nie jest jednak gwarancją otrzymania zapłaty. Po przebrnięciu do samego końca ankiety okazało się, że jednak coś jest nie tak i moje odpowiedzi się nie kwalifikują. Poczułem się trochę oszukany. Uzupełniłem masę odpowiedzi, poświęciłem czas, a na końcu jak już mieli wszystko co chcieli to napisali, że się nie kwalifikuję. Z tego względu nie polecam. Są inne serwisy, które płacą i są pewne.

yutawtransie
yutawtransie
4 lat temu

Toluna to jeden z tych paneli ankietowych których zdecydowanie nie polecam nikomu. Po upływie 1,5 miesiąca na Tolunie uzbierałem zaledwie nieco ponad 5000 punktów, co nie jest zbyt dużą wartością. Zdecydowanie zbyt długo trzeba czekać na uzbieranie do wypłaty. W dodatku do ankiet najczęściej w ogóle nie jesteśmy zakwalifikowani, mimo że pojawia ich się całkiem sporo. Nie warto poświęcać na ten panel zbyt wiele swojej uwagi.

aniaw00
aniaw00
4 lat temu

Nie jestem jeszcze zarejestrowana na tym portalu. Ale czytając niektóre komentarze da sie wywnioskowac ze otrzymuje się w miare często ankiety do ktorych jest szansa zakwalifikować sie i otrzymac punkty. I chyba nie jest problemem uzbieranie punktow na zlecenie płatności. W wolnej chwili zarejetruje sie do panelu i rowniez tu bede aktywnym uczestnikiem 🙂 Artykuł fajnie opisuje, na czym opiera sie ten panel badawczy.

Sławomir
Sławomir
4 lat temu

Jak na razie mój ulubiony panel. Dużo ankiet, dobrze płatne. Oczywiście trzeba samemu pilnować, czy pojawia się nowa ankieta ale tak jest wszędzie. Dodatkowo oprócz ankiet są gry w panelu. Miłe urozmaicenie a można również wygrać dodatkowe punkty. Gry są darmowe i można w nie zagrać raz dziennie. Jak na razie najbardziej dochodowy panel.

Agnes12323
Agnes12323
3 lat temu

Jestem zarejestrowana na Tolunie od dłuższego czasu, propozycji ankiet jest bardzo malo i najczęściej po wypełnieniu ankiety, nie dostaje się żadnych punktów ponieważ nie zostało się zakwalifikowanym, marnowanie tylko czasu i żaden zarobek, codziennie można zakręcić Kołem Toluny, na którym ja osobiście nigdy nie wygrałam żadnych dodatkowych punktów, nie polecam tej strony.

Andrzej
Andrzej
9 miesięcy temu
Ocena :
     

Od miesiaca jest dno

Miruś
Miruś
3 miesięcy temu
Ocena :
     

Nudno i smutno, od kiedy zmieniono wystrój . A poza tym nie można sie tam zalogowac od kilku dni,

17
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten temat.x