Toluna

Toluna

Toluna jest jednym z najpopularniejszych – wśród polskich internautów – serwisów ankietowych, gdzie za udzielone odpowiedzi otrzymują oni wynagrodzenie.

Rejestracja w Toluna

Aby zarejestrować się w serwisie ankietowym Toluna, wystarczy wejść na stronę internetową portalu i kliknąć “Zarejestruj się”. Podczas tworzenia nowego profilu użytkownik jest poproszony o podanie podstawowych informacji na swój temat. Umożliwi to późniejsze dopasowanie ankiet. Proces rejestracji kończy wysyłka maila weryfikującego. Należy go odebrać i kliknąć podany w nim link. Jesteśmy właścicielami pełnoprawnego konta na Toluna i możemy zacząć wypełniać ankiety.

Panele podobne do Toluna

Na wypełnianiu ankiet oczywiście można zarobić zdecydowanie więcej rejestrując się w kilku panelach. Decydując się na ten krok zwiększymy ilość dostępnych ankiet, co przełoży się bezpośrednio na zarobki.

Płatne ankiety online

Płatne ankiety online

Wypełnianie ankiet jest jedną z wielu możliwości zarabiania przez internet gdzie nie są potrzebne dodatkowe umiejętności. Jedynym wymogiem jest trochę…

Czym jest Toluna

Panel każdego dnia zaprasza swoich użytkowników do udziału w ankietach. Dzięki ich wypełnianiu serwis otrzymuje informacje o zwyczajach konsumentów i ich rzeczywistości, a także o produktach i usługach, z których oni korzystają. Opinie udzielone w ramach serwisu mają wpływ na rynek dystrybucji i promocji produktów i usług.

Jak działa Toluna

W zamian za szereg różnych czynności wykonywanych w ramach serwisu, np.: branie udziału w ankietach, zapraszanie do nich znajomych lub tworzenie ankiet profilowych, użytkownikom przyznawane są punkty. Wraz z rejestracją każdy użytkownik otrzymuje 500 darmowych punktów. Gdy uzbieramy co najmniej 1 000 punktów, możemy wymienić je na bony towarowe partnerów serwisu i inne nagrody.

Dlaczego warto stać się członkiem społeczności Toluna?

Zostając członkiem społeczności mamy możliwość rozwiązywania ankiet i wydawania opinii na temat różnych produktów i usług. Za pośrednictwem serwisu możemy również tworzyć własne ankiety i głosowania. Wykonując różne działania w ramach serwisu zbieramy punkty, które potem możemy wymieniać na nagrody. Co tydzień użytkownicy serwisu mogą wygrać do 100 funtów w loterii.

Jak wygląda zarabianie w panelu Toluna?

Za każdą rozwiązaną ankietę użytkownik otrzymuje od 50 do nawet 50 000 punktów. Ostateczna suma zależna jest od jej długości, a także indywidualnych wskazań jej zleceniodawcy. Czas ukończenia jest różny i zależny od przedmiotu badań, jednak jeśli nie mamy wystarczająco dużo czasu, to do wypełnienia ankiety możemy użyć swojego smartfona.

Otrzymanie zaproszenia do ankiety nie jest równoznaczne z możliwością jej wypełnienia i otrzymania wynagrodzenia. Na początku każdego zadania zadawane są dodatkowe pytana, które mają na celu wybranie konkretnej grupy ludzi. Aby uniknąć dyskwalifikacji z badania, zaleca się możliwie najbardziej dokładne wypełnienie profilu.

Wypłata zgromadzonych w Toluna punktów

W panelu zdobywamy punkty, które wymienić można na:

 • karty podarunkowe do sklepów internetowych,
 • doładowanie telefonu,
 • pieniądze wysyłane na PayPal.
 • los na loterii. Koszt jednego losu to 500 punktów, a do wygrania jest 1 000 000 punktów.

Loteria Milioner Toluny

W loterii biorą wszyscy zarejestrowani i aktywni użytkownicy, którzy posiadają zdjęcie profilowe. Do aktywnych zaliczają się osoby, które wypełniają ankiety, tworzą opinie, biorą udział w dyskusjach oraz głosowaniach. Nagrodą w loterii jest 1 000 000 punktów, a 55 500 punktów warte jest 50 złotych. Oznacza to tyle, że nagroda w loterii, po przeliczeniu wynosi ponad 900 złotych. Dodatkowe losy, aby zwiększyć swoją szansę można kupić za zgromadzone punkty.

Opinie o Toluna

Opinie na temat panelu Toluna są mocno podzielone. Serwis jest oczywiście w pełni wypłacalny, choć na nagrodę trzeba trochę poczekać. Negatywne opinie dotyczą w głównej mierze moderatorów, którzy podobno bywają stronniczy. Moderacja również często się zmienia przez co bywają okresy, gdy nikt nie odpowiada za moderację w serwisie.

Zarabiasz w panelu Toluna od jakiegoś czasu? Zostaw swoją opinię w komentarzu!

 1. Kiedyś korzystałem z serwisu toluna, odebrałem jakieś tam nagrody, ale jakoś serwis nie przypadł mi do gustu. Potwierdzam serwis jest wypłacalny, na nagrodę nie czeka się aż tak długo.

  1. A co oznacza, że nie czeka się zbyt długo na nagrodę? Mnie bardzo denerwują sytuacje, gdy w regulaminie napisane jest, ze nagroda będzie przesłana w ciągu 30 dni a później okazuje się, że przychodzi coś po trzech miesiącach. Jak ktoś pisze to powinien się wywiązać bądź wytłumaczyć z opóźnienia a nie udawać ze nic się nie stało

 2. Portal toluna jest wypłacalny, ale długo czeka się na nagrodę. Niestety często okazuje się, że nie pasujesz do profilu ankiet, jakie dostajesz. Jednak punkty można zbierać też za aktywność – zakładanie tematów, tworzenie głosowań itp.

 3. Bardzo podoba mi się opcja otrzymywania punktów np. poprzez głosowanie w ankietach tworzonych przez użytkowników, branie udziału w konkursach oraz udział w codziennych losowaniach punktów. Ciężko zakwalifikować się do ankiet, ale panel bardzo przyjemny i wyróżniający się na tle innych.

 4. Zrezygnowałam z tego panelu, nie bardzo mi się spodobał. Ankiet nie było dużo do wypełniania, a zbieranie punktów poprzez inne aktywności nie bardzo mi pasują….. zabiera to zbyt dużo czasu. Spędzanie pół dnia w internecie na stronie danego panelu to nie jest dobrym pomysłem… żeby chociaż wynikały z tego jakieś konkretne korzyści w krótszym czasie.

 5. Ten portal polecam pod warunkiem, że na stronie jest moderator i coś się dzieje. Bo wtedy oprócz punktów za wypełnianie ankiet można zbierać punkty za tworzenie ciekawych tematów, komentowaniu postów. Pojawiają się wtedy punktowane głosowania, konkursy itp. Jeśli chodzi o ankiety to pojawiają się dość często, nie do wszystkich można się zakwalifikować. Ja już parę razy wypłaty zleciłam więc na pewno jest wypłacalny. Średnio udaje mi się uzbierać 50zl raz na trzy miesiące. Ale są również bony do odebrania do sklepów za mniejszą liczbę punktów.

 6. Ja osobiście nie polecam – wypłacić nie wypłaciłam nic, chociaż jestem na Tolunie już trochę. Nie mam z czego wypłacić, bo ankiet dostaję tak mało, że szok. O wiele mniej niż na jakimkolwiek innym takim panelu… A jak już dostaję, to się do większości nie kwalifikuję z jakiegoś powodu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *