Toluna

Toluna jest jednym z najpopularniejszych – wśród polskich internautów – serwisów ankietowych, gdzie za udzielone odpowiedzi otrzymują oni wynagrodzenie. Czym charakteryzuje się panel i czy warto wypełniać w nim ankiety?

Toluna – czym jest?

Panel każdego dnia zaprasza swoich użytkowników do udziału w ankietach. Dzięki ich wypełnianiu serwis otrzymuje informacje o zwyczajach konsumentów i ich rzeczywistości, a także o produktach i usługach, z których oni korzystają. Opinie udzielone w ramach serwisu mają wpływ na rynek dystrybucji i promocji produktów i usług.

Jak działa Toluna

W zamian za szereg różnych czynności wykonywanych w ramach serwisu, np.: branie udziału w ankietach, zapraszanie do nich znajomych lub tworzenie ankiet profilowych, użytkownikom przyznawane są punkty. Wraz z rejestracją każdy użytkownik otrzymuje 500 darmowych punktów. Gdy uzbieramy co najmniej 1 000 punktów, możemy wymienić je na bony towarowe partnerów serwisu i inne nagrody.

Dlaczego warto stać się członkiem społeczności ?

Zostając członkiem społeczności mamy możliwość rozwiązywania ankiet i wydawania opinii na temat różnych produktów i usług. Za pośrednictwem serwisu możemy również tworzyć własne ankiety i głosowania. Wykonując różne działania w ramach serwisu zbieramy punkty, które potem możemy wymieniać na nagrody. Co tydzień użytkownicy serwisu mogą wygrać do 100 funtów w loterii.

Zarabianie w panelu Toluna

Za każdą rozwiązaną ankietę użytkownik otrzymuje od 50 do nawet 50 000 punktów. Ostateczna suma zależna jest od jej długości, a także indywidualnych wskazań jej zleceniodawcy. Czas ukończenia jest różny i zależny od przedmiotu badań, jednak jeśli nie mamy wystarczająco dużo czasu, to do wypełnienia ankiety możemy użyć swojego smartfona.

Otrzymanie zaproszenia do ankiety nie jest równoznaczne z możliwością jej wypełnienia i otrzymania wynagrodzenia. Na początku każdego zadania zadawane są dodatkowe pytana, które mają na celu wybranie konkretnej grupy ludzi. Aby uniknąć dyskwalifikacji z badania, zaleca się możliwie najbardziej dokładne wypełnienie profilu.

Rejestracja w Toluna

Aby zarejestrować się w serwisie ankietowym Toluna, wystarczy wejść na stronę internetową portalu i kliknąć „Zarejestruj się”. Podczas tworzenia nowego profilu użytkownik jest poproszony o podanie podstawowych informacji na swój temat. Umożliwi to późniejsze dopasowanie ankiet. Proces rejestracji kończy wysyłka maila weryfikującego. Należy go odebrać i kliknąć podany w nim link. Jesteśmy właścicielami pełnoprawnego konta na Toluna i możemy zacząć wypełniać ankiety.

Program poleceń

Toluna również pozwala zapraszać znajomych jako respondentów za pomocą specjalnego linka. Przyznawany bonus jest jednorazowy i wynosi 500 punktów przyznawanych po kliknięciu w link aktywacyjny przez osobę zapraszaną. Niestety ilość zaproszonych osób w miesiącu jest limitowana i wynosi 10 osób. Są wprawdzie panele, które oferują zdecydowanie lepsze wynagrodzenie za promowanie programu, ale nie oznacza to, że nie warto.

Loteria Milioner Toluny

W loterii biorą wszyscy zarejestrowani i aktywni użytkownicy, którzy posiadają zdjęcie profilowe. Do aktywnych zaliczają się osoby, które wypełniają ankiety, tworzą opinie, biorą udział w dyskusjach oraz głosowaniach. Nagrodą w loterii jest 1 000 000 punktów, a 55 500 punktów warte jest 50 złotych. Oznacza to tyle, że nagroda w loterii, po przeliczeniu wynosi ponad 900 złotych. Dodatkowe losy, aby zwiększyć swoją szansę można kupić za zgromadzone punkty.

Wypłata zgromadzonych punktów

Niestety punktów zdobytych w panelu nie możemy wypłacić bezpośrednio na konto bankowe. Pozostają jednak inne opcje:

 • karty podarunkowe do sklepów internetowych,
 • doładowanie telefonu,
 • pieniądze wysyłane na PayPal.
 • los na loterii. Koszt jednego losu to 500 punktów, a do wygrania jest 1 000 000 punktów.
paypal

Dowód wypłaty

Poniżej dowód otrzymania 50 złotych z panelu bezpośrednio na PayPal.

toluna dowód wypłaty

Jak inaczej zarabiać przez internet?​

Na wypełnianiu ankiet oczywiście można zarobić zdecydowanie więcej rejestrując się w kilku panelach. Decydując się na ten krok zwiększymy ilość dostępnych ankiet, a to z kolei przełoży się bezpośrednio na większe zarobki. Poza wypełnianiem ankiet warto zainteresować się również pozostałymi sposobami zarabiania przez internet.

Wypełnianie płatnych ankiet

płatne ankiety online

Z całą pewnością wypełnianie ankiet należy do najłatwiejszych metod zarabiania przez internet, a rejestrując się w kilku panelach znacznie zwiększymy zarobki.

Praca w domu i zarabianie przez internet

praca w domu i zarabianie przez internet

Sposobów na zarabianie w internecie jest naprawdę sporo. Wiele z nich nie wymaga żadnych dodatkowych umiejętności, a jedynie nieco wolnego czasu.

Opinie

Opinie na temat panelu Toluna są mocno podzielone. Serwis jest oczywiście w pełni wypłacalny, choć na nagrodę trzeba trochę poczekać. Negatywne opinie dotyczą w głównej mierze moderatorów, którzy podobno bywają stronniczy. Moderacja również często się zmienia przez co bywają okresy, gdy nikt nie odpowiada za moderację w serwisie.

Zarabiasz w panelu Toluna od jakiegoś czasu? Zostaw swoją opinię w komentarzu!

12 komentarzy do wpisu „Toluna”

 1. Kiedyś korzystałem z serwisu toluna, odebrałem jakieś tam nagrody, ale jakoś serwis nie przypadł mi do gustu. Potwierdzam serwis jest wypłacalny, na nagrodę nie czeka się aż tak długo.

  Odpowiedz
  • A co oznacza, że nie czeka się zbyt długo na nagrodę? Mnie bardzo denerwują sytuacje, gdy w regulaminie napisane jest, ze nagroda będzie przesłana w ciągu 30 dni a później okazuje się, że przychodzi coś po trzech miesiącach. Jak ktoś pisze to powinien się wywiązać bądź wytłumaczyć z opóźnienia a nie udawać ze nic się nie stało

   Odpowiedz
 2. Portal toluna jest wypłacalny, ale długo czeka się na nagrodę. Niestety często okazuje się, że nie pasujesz do profilu ankiet, jakie dostajesz. Jednak punkty można zbierać też za aktywność – zakładanie tematów, tworzenie głosowań itp.

  Odpowiedz
 3. Bardzo podoba mi się opcja otrzymywania punktów np. poprzez głosowanie w ankietach tworzonych przez użytkowników, branie udziału w konkursach oraz udział w codziennych losowaniach punktów. Ciężko zakwalifikować się do ankiet, ale panel bardzo przyjemny i wyróżniający się na tle innych.

  Odpowiedz
 4. Robie tu ankiety, dopiero zbieram na pierwsza wyplate, ale ankiet jest calkiem sporo 🙂 tematyka roznorodna pytania interesujace dlugosc ankiet optymalna do wynagrodzenia wszystko jak najbardziej pozytywne

  Odpowiedz
 5. Zrezygnowałam z tego panelu, nie bardzo mi się spodobał. Ankiet nie było dużo do wypełniania, a zbieranie punktów poprzez inne aktywności nie bardzo mi pasują….. zabiera to zbyt dużo czasu. Spędzanie pół dnia w internecie na stronie danego panelu to nie jest dobrym pomysłem… żeby chociaż wynikały z tego jakieś konkretne korzyści w krótszym czasie.

  Odpowiedz
 6. Ten portal polecam pod warunkiem, że na stronie jest moderator i coś się dzieje. Bo wtedy oprócz punktów za wypełnianie ankiet można zbierać punkty za tworzenie ciekawych tematów, komentowaniu postów. Pojawiają się wtedy punktowane głosowania, konkursy itp. Jeśli chodzi o ankiety to pojawiają się dość często, nie do wszystkich można się zakwalifikować. Ja już parę razy wypłaty zleciłam więc na pewno jest wypłacalny. Średnio udaje mi się uzbierać 50zl raz na trzy miesiące. Ale są również bony do odebrania do sklepów za mniejszą liczbę punktów.

  Odpowiedz
 7. Ja osobiście nie polecam – wypłacić nie wypłaciłam nic, chociaż jestem na Tolunie już trochę. Nie mam z czego wypłacić, bo ankiet dostaję tak mało, że szok. O wiele mniej niż na jakimkolwiek innym takim panelu… A jak już dostaję, to się do większości nie kwalifikuję z jakiegoś powodu.

  Odpowiedz
 8. Z samego programu Toluna nie korzystałem, jednak ich ankiety często spotykałem na innych stronach i może tylko 2 razy zakwalifikowałem się do ich badania. Kwalifikacja do badania nie jest jednak gwarancją otrzymania zapłaty. Po przebrnięciu do samego końca ankiety okazało się, że jednak coś jest nie tak i moje odpowiedzi się nie kwalifikują. Poczułem się trochę oszukany. Uzupełniłem masę odpowiedzi, poświęciłem czas, a na końcu jak już mieli wszystko co chcieli to napisali, że się nie kwalifikuję. Z tego względu nie polecam. Są inne serwisy, które płacą i są pewne.

  Odpowiedz
 9. Toluna to jeden z tych paneli ankietowych których zdecydowanie nie polecam nikomu. Po upływie 1,5 miesiąca na Tolunie uzbierałem zaledwie nieco ponad 5000 punktów, co nie jest zbyt dużą wartością. Zdecydowanie zbyt długo trzeba czekać na uzbieranie do wypłaty. W dodatku do ankiet najczęściej w ogóle nie jesteśmy zakwalifikowani, mimo że pojawia ich się całkiem sporo. Nie warto poświęcać na ten panel zbyt wiele swojej uwagi.

  Odpowiedz
 10. Nie jestem jeszcze zarejestrowana na tym portalu. Ale czytając niektóre komentarze da sie wywnioskowac ze otrzymuje się w miare często ankiety do ktorych jest szansa zakwalifikować sie i otrzymac punkty. I chyba nie jest problemem uzbieranie punktow na zlecenie płatności. W wolnej chwili zarejetruje sie do panelu i rowniez tu bede aktywnym uczestnikiem 🙂 Artykuł fajnie opisuje, na czym opiera sie ten panel badawczy.

  Odpowiedz
 11. Jak na razie mój ulubiony panel. Dużo ankiet, dobrze płatne. Oczywiście trzeba samemu pilnować, czy pojawia się nowa ankieta ale tak jest wszędzie. Dodatkowo oprócz ankiet są gry w panelu. Miłe urozmaicenie a można również wygrać dodatkowe punkty. Gry są darmowe i można w nie zagrać raz dziennie. Jak na razie najbardziej dochodowy panel.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz