Strona główna » Artykuły sponsorowane » Księgowość dla startupu – jak wybrać biuro w Warszawie?

Księgowość dla startupu – jak wybrać biuro w Warszawie?

Księgowość to jeden z najbardziej przerażających dla młodych przedsiębiorców tematów. Sprawne poruszanie się w świecie faktur, rozliczeń, sprawozdań i wniosków wymaga nieco wprawy i wiedzy, którą zdobyć można tylko z czasem, natomiast właściciele nowych inicjatyw biznesowych skupić się jednak powinni na czym innym. Dlatego coraz więcej z nich wybiera outsourcing tego typu usług już na samym początku swojej działalności i słusznie.

  1. Biuro rachunkowe dla startupu?
  2. Zalety outsourcingu księgowości

Biuro rachunkowe dla startupu?

Wszyscy mówią ci, że rozliczenie faktur z 5 usług to żaden problem i nie ma sensu zatrudniać księgowej, ponieważ sam sobie poradzisz? Pewnie tak, pytanie jednak ile ci to zajmie czasu i energii oraz jakie pochłonie koszty. A te trzy rzeczy to twoje najcenniejsze zasoby. Jeśli chcesz rozwijać swój własny biznes, skupić się musisz albo na projektowaniu nowej technologii, pozyskiwaniu nowych klientów, finalizacji zawartych umów, czy jak to ma miejsce w przypadku startupów i fintechów – testowaniu i ulepszaniu swojego modelu biznesowego. Bardzo często czynności te pochłaniają na tyle dużo energii, że na księgowość, marketing, poszukiwanie nowej lokalizacji coworkingowej, czy inne działania operacyjne, nie wystarcza ci już czasu. Dlatego pojawiły się inicjatywy takie jak https://keep-going.pl/, których celem jest zdjęcie z Ciebie tych wszystkich dodatkowych obowiązków. Inkubator przedsiębiorczości Keep Going Group, przejmie od wszelkie fromalności prowadzenia biznesu, w tym przede wszystkim zapewni:

  • rejestrację spółki,
  • obsługę księgową (księga przychodów i rozchodów / księgi handlowe / ryczałt, kadry i płace),
  • obsługę marketingową,
  • wsparcie mentorskie i szkolenia,
  • wpsarcie IT,
  • dostęp do wielu specjalistów, oraz Sieci Partnerskiej.

Zlecenie rejestracji spółki, prowadzenia księgowości czy działań marketingowych pozwala ci zająć się tym, co naprawdę ważne, a więc rozwojem własnego startupu. Dzisiaj coraz częściej zdajemy sobie sprawę z tego, że nie da się dobrze i skutecznie pracować na 3 lub 4 etatach, a w przypadku założyciela startupu czasem to tak wygląda. Może więc jednak warto pomyśleć o zmianie perspektywy.

Zalety outsourcingu księgowości 

Biuro rachunkowe dla startupu to niejednokrotnie prawdziwe błogosławieństwo. Scedowanie obowiązków księgowych na biuro rachunkowe czy inkubator przedsiębiorczości, pozwala zaoszczędzić czas, zwiększyć bezpieczeństwo biznesu i zoptymalizować koszty. Skorzystanie z wiedzy i doświadczenia specjalistów w swojej dziedzinie pozwala nie tylko pozbyć się zadań związanych z formalnościami księgowo-finansowymi, ale jednocześnie zapewnić sobie bezpieczeństwo wynikające z tego, że zajmować się będą nimi ludzie, którzy znają się na swojej pracy, mają szeroką wiedzę i doświadczenie.

Profesjonalna obsługa księgowa i rozliczanie podmiotów gospodarczych wymaga stałej aktualizacji wiedzy i szerokiego doświadczenia, na szkolenie się w tym zakresie rzadko kiedy może sobie pozwolić właściciel nowego biznesu, lepiej więc oddać sprawy w ręce osób specjalizujących się w tej dziedzinie i nie martwić się kontrolami, czy pismami z ZUS lub US, wskazującymi na popełnione przez laika błędy.


Jeśli podobał Ci się ten wpis, nie zapomnij udostępnić go znajomym w mediach społecznościowych!

Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten temat.x