Strona główna » Artykuły sponsorowane » Karty wielowalutowe. Nowa tymczasowa moda czy realne korzyści?

Karty wielowalutowe. Nowa tymczasowa moda czy realne korzyści?

W dzisiejszych czasach ludzie żyją dynamicznie, a co za tym idzie — wiele podróżują. Wyjeżdżamy z różnych powodów, czy to służbowo, czy na tropikalne wakacje. Niezależnie od przyczyny, podróżując zawsze napotykamy problem związany z płatnościami zagranicznymi. Zagraniczne operacje kartą bywają trudne i kosztowne. Właśnie dlatego powstały karty wielowalutowe, które znacznie ułatwiają dokonywanie płatności.

Czym są karty wielowalutowe?

         Karta wielowalutowa to karta płatnicza, za pośrednictwem której mamy możliwość wykonywać płatności przy pomocy wielu walut. Najczęściej użytkowane są waluty takie jak euro, dolary czy funty brytyjskie, jednakże karty wielowalutowe obsługują znacznie więcej walut. Jest to świetne rozwiązanie dla każdego, kto dużo podróżuje i wykonuje wiele płatności zagranicznych. Dzięki kartom wielowalutowym możemy dokonać płatności w terminalu, wyciągnąć pieniądze z banku czy zamówić produkt na zagranicznej stronie nie wychodząc z własnego domu. Działanie karty wielowalutowej opiera się na założonych przez klienta subkontach walutowych, które zasilają odpowiednią kwotą. Następnie, gdy taka karta zostanie przyłożona do czytnika, rozpoznaje walutę i możemy wykonać transakcję.

Jakie są korzyści z posiadania karty?

         Użytkowanie kart wielowalutowych niesie za sobą bardzo dużo korzyści, jednak najważniejszą z nich jest brak ponoszenia dodatkowych kosztów za wykonywanie operacji zagranicznych. Dzięki tworzeniu subkont i doładowywaniu ich odpowiednią walutą klient nie ponosi kosztów przewalutowania, a jedynym kosztem jest tak naprawdę zakup waluty w kantorze internetowym. Dodatkowym atutem kart wielowalutowych jest brak zbędnych kart plastikowych, które trzeba nosić w portfelu. Tak naprawdę potrzebujemy jedynie aplikacji bankowej, z której poziomu będziemy mieli dostęp do naszego wielowalutowego rachunku bankowego. Wszystkie płatności i pobrania możemy wykonywać za pośrednictwem smartphona. Mimo to dla miłośników klasyki wciąż wydawane są tradycyjne karty plastikowe.

Karta wielowalutowa — moda czy realna korzyść?

            Ludzie od zawsze podróżowali, jednak dopiero w dzisiejszych czasach odrębność walutowa przestaje być problemem. Do tej pory adoratorzy podróży ponosili koszta przewalutowań bankowych, zakupów zagranicznych oraz przewalutowań organizacji płatniczych. Nowoczesne problemy wymagają nowoczesnych rozwiązań, dlatego karty wielowalutowe nie są tymczasową modą, a perspektywą na lepszą przyszłość podróży. Jeśli i Ty planujesz podróż w najbliższym czasie, dowiedz się więcej o kartach wielowalutowych na https://www.igoriacard.com/platnosci-karta-prepaid/.


Jeśli podobał Ci się ten wpis, nie zapomnij udostępnić go znajomym w mediach społecznościowych!

Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten temat.x